اجرای iOS 12‌ روی 78 درصد از دستگاه های چهار سال اخیر اپل
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:13 دی 1397، 21:00

اجرای iOS 12‌ روی 78 درصد از دستگاه های چهار سال اخیر اپل

اپل امروز گزارش کرد که حدود 78 درصد از دیوایس‌های این شرکت که در چهار سال گذشته در بازار عرضه شدند در حال حاضر iOS 12 را اجرا می‌کنند. این آمار به خوبی برتری سیستم عامل iOS بر اندروید را ثابت می‌کند.

براساس گزارش منتشر شده از سایت پشتیبانی اپل، تقریبا 78 درصد از تمام آیفون و آیپدهایی که در چهار سال گذشته به بازار آمدند، iOS 12 را اجرا می‌کنند. این آمار با توجه به این نکته که تنها 3 ماه و نیم از عرضه iOS 12 می‌گذرد، بسیار قابل توجه است. گفتنی است در مقابل این آمار چشمگیر، تنها درصد بسیار اندکی از گوشی‌های اندرویدی در حال حاضر اندروید 9 پای را اجرا می‌کنند. این درحالی بوده که اپل تنها کمپانی سازنده محصولات برپایه سیستم عامل iOS است؛ در حالیکه تعداد سازندگان گوشی‌های اندرویدی بیشتر از مجموع انگشت‌های هر دو دست است.

iOS chart / نمودار توزیع iOS

 

اپل یک نمودار دایره‌ای را منتشر کرده که روی آن نشان می‌دهد حدودا 78 درصد از دیوایس‌هایی که در چهار سال گذشته به بازار آمدند، در حال حاضر iOS 12 را اجرا می‌کنند؛ در حالی که تنها 17 درصد از آیفون‌ها و آیپدهای این شرکت هنوز از iOS 11 استفاده می‌کنند و 5 درصد باقیمانده ورژن‌های قدیمی‌تر سیستم عامل iOS را اجرا می‌کنند. در مقابل نمودار دیگری توسط این کمپانی منتشر شده که نشان می‌دهد 75 درصد از تمام آیفون‌ها و آیپدهای این شرکت، در حال حاضر از iOS 12 استفاده می‌کنند، این در حالی است که حدود 17 درصد دیگر از دیوایس‌های اپل همچنان iOS 11 را اجرا کرده و 8 درصد باقیمانده هنوز از iOS 10 و یا ورژن‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند. این آمار و ارقام مربوط به تاریخ 1 ژانویه 2019 است؛ درحالی‌که تا تاریخ 4 دسامبر حدودا 72 درصد از دیوایس‌های جدید اپل و 70 درصد از تمام محصولات این کمپانی از iOS 12 استفاده می‌کردند. نرخ به‌روزرسانی دیوایس‌های اپل به iOS 12 در مقایسه با iOS 11 در سال گذشته خیلی سریع‌تر است.

گفتنی است دقیقا مشابه آماری که گوگل به صورت ماهانه از توزیع سیستم عامل خود منتشر می‌کند، اپل نیز با توجه به دیوایس‌هایی که در تاریخ 1 ژانویه 2019 به اپ استور مراجعه کردند، این آمار و ارقام را منتشر کرده است.

 

نمودار توزیع اندروید / Android Chart

لازم به ذکر است براساس نموداری که اواخر اکتبر به‌روزرسانی و منتشر شد، بیش از 50 درصد از گوشی‌هایی اندرویدی هنوز از اندروید مارشمالو (Marshmallow) و یا اندوریدهای قدیمی‌تر استفاده می‌کنند. گفتنی است اندروید مارشمالو در سال 2015 عرضه شده که اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم باید دید چه تعداد از دیوایس‌های کمپانی اپل هنوز از iOS 9 و یا ورژن‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند.

این درحالی است که وضعیت پشتیبانی از جدیدترین نسخه اندروید که همان اندروید 9 پای است، خیلی خوب نیست و تا ماه اکتبر تقریبا چیزی در حدود 0.1 درصد از گوشی‌های اندرویدی از این نسخه استفاده می‌کردند. در مقابل، مواردی همچون پایداری سیستم، عملکرد بهتر باتری و ویژگی‌های جالب دیگر iOS 12 سبب شده است که کاربران بسیاری در مدت زمان کوتاهی به استفاده از آن روی بیاورند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha