دزدان دریایی کارائیب بدون جانی دپ باعث کاهش 90 میلیون دلاری هزینه ها می شود
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:14 دی 1397، 17:00

دزدان دریایی کارائیب بدون جانی دپ باعث کاهش 90 میلیون دلاری هزینه ها می شود

بر اساس اعلام فوربس، در صورت ساخت مجدد فیلم دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean) بدون حضور جانی دپ سازندگانش حدود 90 میلیون دلار صرفه‌جویی خواهند داشت.

دیزنی در صورت ساخت مجدد دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean)، البته بدون جانی دپ (Johnny Depp) در نقش اصلی، می‌تواند حدود 90 میلیون دلار در هزینه‌های فیلم صرفه‌جویی کند. دیزنی به لطف شرکت‌های زیرمجموعه خود (لوکاس فیلم، مارول و پیکسار) و فیلم‌های لایواکشن بازسازی شده، ثروت زیادی دارد و همچنان به ساخت قسمت‌های بعدی فیلم دزدان دریایی کارائیب علاقه‌مند است. پیش از این در اکتبر 2018 این استودیو رت ریز (Rhett Reese) و پل ورنیک (Paul Wernick)، نویسندگان ددپول (Deadpool) را به خدمت گرفت تا فیلم‌نامه‌ای بنویسند که بتواند شکست قسمت قبلی این فیلم تحت عنوان Dead Men Tell No Tales که در سال 2017 ساخته شد را جبران نماید. این قسمت از فیلم کمترین میزان فروش را از زمان قسمت اول آن در سال 2003 تجربه کرد.

دزدان دریایی کارائیب / Pirates of the Caribbean

شخصیت کاپیتان جک اسپارو (Jack Sparrow) با بازی جانی دپ نقش اصلی این مجموعه فیلم از زمان آغاز آن بوده، هرچند که احتمال بازگشت وی به قسمت ششم این فیلم بسیار کم است. ماه گذشته، شان بیلی از کمپانی دیزنی نیز این موضوع را تایید کرده و اظهار داشته بود که قصد دارد تا انرژی و پویایی جدیدی را وارد این فیلم کند. فاصله گرفتن فیلم دزدان دریایی کارائیب از کارنامه شخصی جانی دپ و چهره رو به افول این ستاره می‌تواند به موفقیت فیلم کمک کند و همچنین باعث می‌شود تا حسابداران و سرمایه‌گذاران این فیلم بسیار خوشحال شوند.

بر اساس اعلام فوربس (Forbes)، دیزنی در صورت حضور نیافتن جانی دپ در این قسمت از فیلم دزدان دریایی کارائیب می‌تواند تا 90 میلیون دلار در هزینه‌هایش صرفه‌جویی کند. این عددی است که ستاره مذکور بابت بازی در هر قسمت از این فیلم می‌گرفته و با توجه به اینکه دیزنی قصد دارد تا شروعی تازه با ساخت این فیلم داشته باشد، دلایل اقتصادی زیادی وجود دارد تا این مسیر را برگزیند.

جانی دپ در دزدان دریایی کارائیب / Johnny Depp Pirates of the Caribbean

حذف جانی دپ از بازی در این فیلم، روشی موثر و بهینه برای پایین نگه داشتن هزینه‌ها است و باعث می‌شود که ساخت این فیلم به‌صرفه‌تر شود. فیلم اصلی میزان بودجه‌های مختلفی داشته و این عدد در فیلم On Stranger Tides در سال 2011 حدود 378.5 میلیون دلار بود، در حالی که بودجه مورد نظر برای فیلم Dead Men Tell No Tales حدود 230 میلیون دلار بود. در صورت حذف کردن دستمزد 90 میلیون دلاری جانی دپ از فیلم Dead Men Tell No Tales، میزان بودجه به عدد قابل مدیریت 140 میلیون دلار می‌رسید که مشابه با بودجه فیلم Curse of the Black Pearl می‌شد. لازم به یادآوری است که هیچ یک از فیلم‌های قبلی دزدان دریایی کارائیب در باکس آفیس شکست نخورده‌اند، اما اتخاذ چنین تصمیمی از سوی دیزنی می‌تواند امری هوشمندانه باشد. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که قسمت جدید این فیلم نیز همچون قسمت‌های قبلی خود موفق عمل نماید اما حتی اگر قرار نباشد گیشه‌ها با این فیلم فتح شود، اتخاذ چنین تصمیمی همچنان عاقلانه است.

برای جانی دپ این موضوع یکی از سرخط‌های خبری منفی اخیر است که جدیدا در مورد او زیاد اتفاق می‌افتد و میزان قابل توجهی پول از کف او می‌رود. در طول چند سال گذشته، فیلم‌های دزدان دریایی تنها موارد مثبت از نظر موفقیت در گیشه در کارنامه کاری او به شمار می‌روند. از جمله فیلم‌های ناموفق او می‌توان به The Lone Ranger ،Transcendence و Mortdecai اشاره کرد و به همین دلیل جای تعجب ندارد که جانی دپ همیشه علاقه به بازی مجدد در نقش کاپیتان جک داشته است. او هنوز هم یکی از بازیگران Fantastic Beasts است که این امر به لطف شخصیت منفی او به نام Grindelwald بوده است، اما حتی آن فیلم‌ها نیز با موفقیت زیادی همراه نبوده‌اند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سميرا اكرامی 15 دی 1397، 08:30

در صورت رفتن جانی دپ دیگه کسی نگاه نمیکنه فیلمو

امیر حیدری باطنی 15 دی 1397، 11:55

به نظر من هم این فیلم به خاطر جانی دپ این قدر معروف شده.... ولی به هر حال اونا هم به کاهش بودجه فکر می کنن! باید منتظر موند و دید!