اریک ولپا نویسنده Half-Life 2 و Portal به استودیو ولو بازگشت
نویسنده:ابراهیم نجف پور
ارسال شده در:18 دی 1397، 12:00

اریک ولپا نویسنده Half-Life 2 و Portal به استودیو ولو بازگشت

بنا بر اطلاعات به‌دست‌آمده، اریک ولپا (Erik Wolpaw)، نویسنده معروف صنعت بازی‌سازی به استودیو ولو (Valve) برگشت. این نویسنده، قبلاً بر روی عناوین Half-Life 2 و Portal کارکرده بود.

نویسنده بازی‌های Half-Life 2 و Portal، نزدیک به یک سال و نیم پیش بود که استودیو ولو را ترک کرد تا بتواند بر روی بازی‌های مانند Psychonauts 2 (اثر جدید استودیو دابل فاین پروداکشنز) کار کند؛ دلیل اصلی ترک اریک ولپا از استودیو ولو، بیشتر به خاطر خروج دو نویسنده معروف ولو، یعنی مارک لایدلو (یکی دیگر از نویسنده‌های Half-Life 2) و چت فلیزک (Chet Faliszek) برمی‌گردد.

اریک ولپا والو/Erik Wolpaw Valve

در کارنامه بازی‌سازی اریک ولپا، سری بازی‌های فوق معروف نیمه‌جان یا همان Half-Life و دو قسمت اول عنوان معمایی محبوب، یعنی Portal به چشم می‌خورد؛ ایشان به خاطر نویسندگی قسمت اول Psychonauts نیز برنده جایزه بهترین نویسنده شده بود و لازم به ذکر است که ایشان، بر روی بازی 2 Left 4 Dead هم کارکرده بود. اریک ولپا، دقیقاً از سال 2005 بود که به استودیو ولو پیوسته بود و تا سال 2016 نیز جز کارمندان این استودیو بود.

اریک ولپا والو/Erik Wolpaw Portal Valve

به نظر شما در حال حاضر اریک ولپا، دقیقاً در حال چه کاری در استودیو ولو است؟! یکی از کاربران وب‌سایت ردیت، اخیراً متوجه شده است که نام اریک ولپا در قسمت سازندگان عنوانی دیجیتالی و کارتی Artifact به چشم می‌خورد و از طرفی دیگر، ممکن است که این نویسنده شهیر، بر روی پیش‌درآمد عنوان Half-Life دخیل باشد. طبق گفته‌های منابع ناشناس، این عنوان در استودیو ولو و برای عینک‌های واقعیت مجازی ساخته خواهد شد.

با تمامی اوصاف، زیاد هم تعجب‌آور نیست که اگر ولپا در حال کار کردن بر روی نسخه جدید سری فوق محبوب «نیمه‌جان» باشد؛ هر چه که باشد، یکی از دلایل محبوبیت این سری، به خاطر قدرت نویسندگی ولپا در داستان‌نویسی هست. لازم به ذکر است که سال گذشته، گیب نیوئل (رئیس استودیو ولو) تأیید کرده بود که بالاخره ولو به چرخه بازی‌سازی بازخواهد گشت.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha