مایکروسافت دستیار صوتی کورتانا را در طول نصب ویندوز 10 غیر فعال می کند
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:17 دی 1397، 12:00

مایکروسافت دستیار صوتی کورتانا را در طول نصب ویندوز 10 غیر فعال می کند

مایکروسافت قرار است، در آپدیت بعدی ویندوز 10 ویژگی دستیار صوتی کورتانا را در زمان نصب برای برخی از نسخه‌ها مانند نسخه‌ی پرو، اینترپرایز، و اجوکیشن را غیرفعال کند.

مایکروسافت قصد دارد که صدای دستیار صوتی خود یعنی کورتانا را در طول نصب ویندوز 10 قطع کند. گفتنی است که ردموندی‌ها از سال 2017 امکانی را فراهم آورده بودند که کاربران به کمک دستورات صوتی می‌توانستند نسبت به نصب ویندوز 10 اقدام کنند. علیرغم اینکه بکارگیری این ایده و استفاده از دستورات صوتی در زمان نصب ایده جالبی برای کاربران خانگی ویندوز 10 به نظر می‌رسد، اما صدای آن در محیط کار تجربه چندان خوشایندی را برای مدیران IT رقم نمی‌زند. دلیل این موضوع را می‌توانید در ویدیوی زیر مشاهده کنید:

این ویدیو نشان می‌دهد هنگام نصب ویندوز 10 با استفاده از دستیار صوتی کورتانا بر روی بیش از 40 سیستم چه اتفاقی رخ داد. با این حال مایکروسافت دستیار صوتی کورتانا را در زمان نصب نسخه‌های مختلف این سیستم عامل یعنی ویندوز 10 پرو (Pro)، اینترپرایز (Enterprise) و اجوکیشن (Education) غیرفعال می‌کند. اما این ویژگی بر روی نسخه‌ی خانگی یا هوم (Home) این سیستم عامل فعال می‌ماند که احتمالا روند کار آن نیز به مانند قبل خواهد بود.

قرار است تغییرات جدید در بروزرسانی آتی ویندوز 10 با کد 19H1 معرفی شود. گفتنی است که این بروزرسانی در آوریل 2019 مصادف با اردیبهشت 98 منتشر خواهد شد. البته این بروزرسانی علاوه بر ویژگی یاد شده یک تم جدید روشن، قابلیت سندباکس (اجرای ایمن فایل‌های مشکوک)، المان‌ها یا ابزارهایی برای طراحی روان و ایموجی و کائوموجی بروز شده را در بر خواهد داشت.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha