رندرهای جدید آیفون XI و شباهت زیاد آن به هواوی میت 20 خبرساز شد
نویسنده:محمد علی محمدی
ارسال شده در:18 دی 1397، 21:30

رندرهای جدید آیفون XI و شباهت زیاد آن به هواوی میت 20 خبرساز شد

به تازگی تصاویری از رندرهای آیفون XI اپل فاش شده که دوربین سه‌گانه‌ای را نمایش می‌دهد که نحوه چینش آن شباهت زیادی به گوشی هواوی میت 20 دارد.

هواوی به تازگی موفق شده با پیشی گرفتن از اپل تبدیل به دومین تولیدکننده گوشی‌های همراه در جهان شود و با وجود این باز هم به نظر نمی‌رسد اپل این شرکت چینی را جدی بگیرد. اما با توجه به فروش ناامیدکننده آیفون‌های سال 2018 شاید بهتر باشد آن‌ها قبل از این که اوضاع از کنترل خارج شود، دست به کار شوند. متاسفانه اگر تصاویری که از رندر آیفون سال 2019 این کمپانی منتشر شده صحت داشته باشند، اپل از همین حالا وضعیت خودش را خراب‌تر کرده است؛ چراکه آن‌ها با کپی‌برداری از نحوه چینش دوربین‌های هواوی، طرح مشابهی را برای دوربین‌های آیفون XI انتخاب کرده‌اند که زیاد جالب به نظر نمی‌رسد. گذشته از اینکه ممکن است استفاده از چنین طرحی به دلیل شباهت آن با طراحی هواوی مشکلات زیادی را برای اپل در پی داشته باشد.

طی سال‌های اخیر تعداد دوربین‌های گوشی‌های هوشمند به طرز دیوانه‌واری افزایش یافته و اکنون اپل که همیشه ترندهای جدید را دیرتر از سایر تولیدکنندگان به آیفون‌های خود اضافه می‌کرد دیگر نمی‌تواند بی‌تفاوت باشد. با این وجود آن‌ها از این نظر باز هم از سایر شرکت‌ها عقب هستند، زیرا در زمانی که اکثر گوشی‌ها رو به دوربین‌ چهارگانه آورده‌اند اپل در این رندر از دوربین سه گانه برای آیفون سال 2019 خود استفاده کرده است؛ اما مشکل اصلی تعداد دوربین‌ها نیست بلکه نحوه چینش آن‌ها است.

apple iphone xi / اپل آیفون

در هواوی میت 20، مهندسین هواوی با ابتکار جدیدی، 3 دوربین را به همراه یک فلاش در یک آرایش مربعی شکل در مرکز قاب پشتی گوشی قرار دادند. با توجه به این رندرها به نظر می‌رسد که اپل نیز از طرح مشابهی استفاده کرده است؛ البته با ایجاد 2 تغییر. اولین تغییر این است که دوربین‌ها برخلاف میت 20 در یک چیدمان منظم قرار ندارند و به صورت زیگزاگی در قاب دوربین قرار گرفته‌اند. تغییر دوم که مهمترین تغییر به شمار میاید این است که این قاب مانند آیفون‌های قبلی در بالای سمت چپ گوشی قرار گرفته است. گفته می‌شود یک دلیل اینکار این بوده که اپل قصد داشته که دوربین‌ها در این گوشی مانند آیفون‌های قبلی در جای همیشگی خود قرار بگیرند و دلیل دوم هم محل قرارگیری لوگوی اپل است که همواره در وسط قاب پشتی گوشی بوده است.

در هر صورت از هر دیدی که به این رندرها نگاه کنید، کاملا مشخص است که اگر اپل دوربین‌ها را در یک خط و به صورت پشت سر هم قرار می‌داد، استقبال بسیار بهتری نسبت به چنین طراحی از آن می‌شد. برخی از تحلیلگران حتی بر این باورند که چنین طرحی می‌تواند به این معنا باشد که اپل در زمینه طراحی محصولات خود به بن‌بست رسیده است. البته شاید گروهی از کاربران نیز بگویند این رندرها تقلبی بوده و جزو طراحی‌های اپل نیستند، اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که این رندرها از سوی Ice universe منتشر شده‌اند که پیشتر نیز صحت بسیاری از اطلاعاتی که این اکانت فاش کرده بود به تایید رسیده بود. اگر این رندرها نیز صحت داشته باشد ممکن است آیفون XI به بدترین آیفون اپل تبدیل شود و پس از این احتمالا کاربران، پسوند XI این گوشی را نه به عنوان یک عدد رومی بلکه به عنوان یک اموجی برای این گوشی به خاطر خواهند آورد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha