خودروی خودران هیوندای موبیس با نور باعث کاهش تصادفات می شود (CES 2019)
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:20 دی 1397، 12:00

خودروی خودران هیوندای موبیس با نور باعث کاهش تصادفات می شود (CES 2019)

احتمالا تاکنون به نقش نور خودروها به عنوان یکی از عواملی که می‌تواند باعث نجات جان افراد شود، توجه نداشته‌اید، اما هیوندای موبیس (Hyundai Mobis) در نمایشگاه CES 2019 قصد دارد تا نوع نگاه شما را تغییر دهد.

هیوندای موبیس یکی از بازوهای خدماتی امپراتوری بزرگ هیوندای است و با فناوری نور خودروی خودران خود به نمایشگاه CES 2019 آمده است. فناوری مذکور برای برقراری ارتباط میان خودرو و دیگران مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر اساس فرضیات موجود، قرار است از تصادف با عابران پیاده جلوگیری نماید. این نوع فناوری بسیار می‌تواند در پیشرفت و توسعه خودروهای خودران مناسب باشد چرا که این پلتفرم‌ها هنوز به تکامل نرسیده‌اند.

هیوندای موبیس / Hyundai Mobis

بر اساس اعلام این شرکت، فناوری نورپردازی مورد نظر از فاصله حدودا 140 متری قابل مشاهده است. هنگامی که یک عابر پیاده شناسایی می‌شود، سیستم نور خودرو، نوعی نماد هشدار قرمز رنگ را به نمایش در می‌آورد و به عابر می‌فهماند که نباید وارد جاده شود.

هنگامی که خودرو متوقف می‌شود، یک خط عابر پیاده را روی زمین مشخص و اعلام می‌کند که افراد می‌توانند از مقابل خودرو رد شوند. سپس، هنگامی که زمان حرکت دوباره فرا می‌رسد، بورد چراغ‌های ال‌ای‌دی نوعی حالت شمارش معکوس را به نمایش در می‌آورند و در عین حال با یک فلش نور، مسیر حرکت را مشخص می‌کنند.

فناوری هیوندای موبیس / Hyundai Mobis Tech

این سیستم می‌تواند با سیستم‌های کمکی دیگر راننده ترکیب شود. هیوندای موبیس نمونه‌ای را ارائه می‌کند که در آن چراغ‌های جلوی خودرو که می‌توانند شدت نور را کاهش دهند، سریع‌تر اشیا را تشخیص می‌دهند و همین مسئله می‌تواند از خیره شدن چشم عابر و یا راننده خودروی در حال حرکت از روبرو جلوگیری نماید.

این نوع فناوری الزاما چیز منحصربه‌فردی در صنعت خودروهای خودران نیست. شرکت‌های دیگر نیز فناوری‌ها و روش‌های مشابه و در عین حال متفاوتی دارند که ایده‌هایی این چنینی را در خود دارند. ون خودران ساخت Drive.ai بوردهایی در دو طرف خود دارد که پیام‌های متفاوت و مختلفی را به نمایش در می‌آورد. چراغ‌های جلوی خودروی خودران جگوار لندروور شبیه به چشم‌های درشت می‌شود و عابران عبوری با دیدن آن می‌فهمند که خودرو آنها را می‌بیند. فولکس‌واگن در حال ساخت نوعی سیستم نور است که قابلیت‌های خاصی برای نمایش اطلاعات در خود دارد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha