ریزر از دستیار الکسای آمازون در سیستم نورپردازی کروما بهره می گیرد (CES 2019)
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:21 دی 1397، 21:00

ریزر از دستیار الکسای آمازون در سیستم نورپردازی کروما بهره می گیرد (CES 2019)

شرکت قدرتمند ریزر قصد دارد تا با ارائه ایده‌های نو بتواند باعث بهبود پلتفرم گیمینگ خود شود. در این راستا و در نمایشگاه CES 2019 این شرکت از امکان استفاده از الکسای آمازون در تنظیم نورپردازی کروما خبر داد.

در جریان نمایشگاه CES 2019 از سیستم‌های نورپردازی هوشمندی رونمایی شد که در سایه پشتیبانی از دستیارهای صوتی همچون الکسای آمازون توسط فرامین صوتی قابل کنترل بودند. با این حال به نظر می‌رسد که ریزر نیز از این ایده استقبال کرده و آن را در سیستم نورپردازی کروما گنجانده است.

برای آن دسته از کاربرانی که با سیستم نورپردازی کرومای ریزر ناآشنا هستند باید بگوییم که اساسا کروما یک سیستم نورپردازی مخصوص محصولات گیمینگ و تجهیزات جانبی این شرکت است که می‌توانیم نمونه آن را در کیبورد، موس، موس پد و دستگاهی از این قبیل مشاهده کنیم که از نورپردازی زیبایی برخوردار هستند. گفتنی است که البته در سیستم نورپردازی محصولات گیمینگ، تجیهزاتی با پشتیبانی از نورپردازی نیز مشاهده می‌شود. اما تفاوت بین نورپردازی کروما و نورپردازی RGB در این است که رنگ کروما می‎تواند متناسب با بازی‌ها، اعلان‌ها و متناسب با تنظیمات کاربران تغییر کند.

نورپردازی کروما /chroma system

مدیران ریزر در حضور خود در نمایشگاه CES 2019 اعلام کردند، قادر خواهند بود از صدا برای تنظیم نورپردازی کروما استفاده کنند. این بدین معنی است که در تجهیزات بهره‌مند از این امکان برای تنظیم نورپردازی دلخواه، نیازی به اعمال تنظیمات از طریق نرم‌افزار ریزر نیست. در این راستا موسس ریزر و همچنین مدیر اجرایی این شرکت قدرتمند گیمینگ یعنی مین لیانگ تن اعلام کرد که: «نورپردازی کروما ویژگی گیمینگ فوق‌العاده‌ای است. در این راستا ما برای همکاری نزدیک با آمازون جهت ادغام دستیار هوشمند الکسا با سیستم کروما هیجان‌زده‌ایم تا بدین وسیله بتوانیم امکانی را فراهم آوریم که کاربران با استفاده از الکسا بتوانند افکت‌های نورپردازی، پروفایل‌ها، شروع بازی‌ها، اعمال تنظیمات و غیره را به سلیقه خود تغییر دهند.»

انتظار می‌رود که فناوری جدید یاد شده برای کاربران محصول Razer Synapse در کانادا و آمریکا در سه ماهه دوم 2019 قابل دسترس باشد. بنابراین برای دریافت اخبار و نتایج بیشتر باید تا زمان عرضه و تجربیات استفاده از آن منتظر بمانیم. می‌توانید اخبار مربوطه را از بخش اخبار فناوری پلازامگ دنبال کنید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha