سامسونگ نمونه اولیه گوشی دارای فناوری 5G را به نمایشگاه CES 2019 آورد
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:22 دی 1397، 15:00

سامسونگ نمونه اولیه گوشی دارای فناوری 5G را به نمایشگاه CES 2019 آورد

مدت زیادی است که شرکت‌های مختلف مشغول کار روی فناوری 5G هستند و حالا سامسونگ در CES 2019 به طرفداران خود نشان داد که از جمله اولین شرکت‌هایی است که این فناوری را عرضه می‌کند.

در غرفه سامسونگ در نمایشگاه CES 2019، طرفداران و بازدیدکنندگان امکان دسترسی به اولین نمونه گوشی دارای فناوری 5G را از نزدیک داشتند. در نگاه اول، این گوشی هیچ تفاوت خاصی با مدل‌های دیگر ندارد. البته باز هم باید بگوییم که این مدل نوعی نمونه اولیه به شمار می‌رود و طراحی نهایی نیست؛ به همین خاطر، حتی نمی‌توان گفت که این اولین نمونه ساخته شده توسط سامسونگ است. بهترین حدسی که می‌توانیم بزنیم، آن است که این مدل ساخت سامسونگ به عنوان مبنای اولین گوشی‌های 5G دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گوشی 5G سامسونگ / Samsung 5G Phone

به نمایش درآمدن این گوشی در این نمایشگاه بسیار اهمیت دارد، حتی علی‌رغم این که این گوشی تغییر زیادی در مقایسه با نمایش آن در نشست سالیانه فناوری کوالکام در مائوئی هاوایی نداشته است. با این عرضه و نمایش، سامسونگ می‌تواند ادعای خود را به عنوان یکی از اولین شرکت‌های عرضه‌کننده فناوری 5G به اثبات برساند. این شرکت که بزرگ‌ترین سازنده گوشی هوشمند در دنیا به شمار می‌رود، قصد دارد تا نشان دهد در حوزه 5G تبحر زیادی دارد و همین چندی پیش اعلام کرد که اولین گوشی 5G را برای ورایزن (Verizon) در نیمه اول سال 2019 و دو مدل گوشی را نیز برای AT&T عرضه خواهد کرد.

در مورد سامسونگ همچنین گفته می‌شود که مدل گوشی آینده گلکسی اس 10، مجهز به فناوری 5G را نیز آماده کرده است. لازم به ذکر است که گلکسی اس 10 در تاریخ 20 فوریه (1 اسفند) به صورت رونمایی می‌گردد.

گوشی 5G سامسونگ / Samsung 5G Phone

اگرچه شبکه 5G هنوز ارائه نشده است، اما سازندگان گوشی‌های هوشمند بسیار علاقه دارند تا پیشتاز این عرصه شوند. آمادگی داشتن برای عرضه گوشی‌هایی منطبق با این فناوری برای زمانی که این شبکه به صورت رسمی خدمات خود را ارائه نماید، باعث می‌شود تا اولین شرکت‌های عرضه‌کننده این فناوری در گوشی‌ها نوعی مزیت به دست آورند و به عنوان اولین استفاده‌کنندگان آن شناخته شوند و در نتیجه، از مزیت عنوان اولین در نسل بعدی این فناوری بی‌سیم بهره ببرند. دوره گذار از گوشی‌های 3G به 4G به کندی صورت گرفت و اپراتورها و سازندگان گوشی‌های هوشمند به یک اندازه تمایل دارند تا این انتقال با سرعت بیشتری صورت گیرد.

حرکت کردن به سمت عصر 5G آن قدرها هم بدون آسیب نیست. هات‌اسپات‌ها و گوشی‌های نسل پنجم قیمت بسیار بالایی خواهند داشت و خدمات نسل پنجم نیز به همان ترتیب خواهد بود. بخشی از این مسئله به خاطر آن است که سازندگان گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های موبایل باید از سرمایه خود برای ساخت و آزمایش این شبکه‌ها استفاده کنند و بخشی به دلیل آن است که فروشندگان گوشی‌ها باید هر یک از مدل‌های برندهای مختلف را برای استفاده در یک شبکه متفاوت تنظیم نمایند. یک گوشی 5G اپراتور AT&T هیچ گاه برای تی موبایل کار نخواهد کرد، چرا که ترکیبی از باندهای شبکه مختلف در این دو اپراتور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر نمایشگاه CES 2019 تنها یک چیز را به ما آموخته باشد، آن هم این نکته است که مسیر حرکت به سمت فناوری 5G پیچیده‌تر از همیشه است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha