گوگل به زودی حالت تاریک مرورگر کروم را برای اندروید عرضه می‌ کند

به تازگی گوگل حالت تاریک مرورگر کروم را در سیستم‌عامل macOS عرضه کرده و بر اساس شنیده‌ها به زودی این قابلیت برای کاربران سیستم‌ عامل اندروید نیز ارائه می‌گردد.

گوگل به تازگی حالت تاریک محلی یا Native Dark Mode را برای گوگل کروم در سیستم‌ عامل MacOS ارائه کرده، اما چیزی که بسیاری از کاربران به دنبالش هستند، عرضه این تم تاریک برای نسخه اندروید مرورگر مورد نظر است. به دنبال عرضه الگوی مشابهی که نشان می‌داد حالت تاریک به کروم در سیستم MacOS اضافه شده، گوگل تایید کرده که اپلیکیشن‌های اندروید نیز این حالت تاریک را که کاربران مدت‌ها منتظرش بودند، به زودی دریافت خواهند کرد.

اخیرا کارشناسان 9to5Google در سایت Chromium Gerrit مشاهده کردند که قابلیت مورد نظر با عنوان «تجربه حالت تاریک» توصیف شده و این بدان معناست که گوگل به زودی کروم را برای تم تاریک اندروید مورد آزمایش قرار می‌دهد.

حالت تاریک در اندروید / Dark Mode for Android

در این گزارش آمده:

با حالت تاریک پرچم ساخت و تجربه را اضافه کنید. این قابلیت جدید، پرچم ساخت یا build flag و همچنین نوعی پرچم تجربه کاربری را برای تجربه حالت تاریک اضافه می‌کند. این حالت در شرایط حاضر، منابع شب را در حالت Build حذف می‌کند.

متاسفانه شایعاتی وجود دارد که بر اساس آنها به نظر می‌رسد، گوگل قصد دارد حالت تاریک را برای کروم هنگام عرضه سیستم‌ عامل اندروید کیو ارائه کند که این اتفاق تا سه ماهه دوم یا سوم سال میلادی کنونی رخ نمی‌دهد. اما هیچ چیزی معلوم نیست و شاید هم گوگل تا زمان عرضه رسمی نسخه بعدی سیستم‌ عامل خود صبر نکند و به محض آنکه آزمایش‌های این نسخه با موفقیت به انجام رسیدند به عرضه این قابلیت جدید بپردازد.

کاربران اندروید احتمالا علاوه بر اینکه تصور می‌کنند حالت تاریک زیبایی خاصی را به سیستم‌ عامل آنها ارائه می‌کند، همچنین کارآمدی مصرف انرژی در این سیستم‌ عامل را نیز تجربه خواهند کرد. حالا با توجه به اخبار موجود باید منتظر بمانیم و ببینیم که این قابلیت چه زمانی به اندروید نیز اضافه می‌گردد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha