شرکت IBM از سرویس جدید پیش بینی آب و هوا در CES 2019 رونمایی کرد
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:23 دی 1397، 12:00

شرکت IBM از سرویس جدید پیش بینی آب و هوا در CES 2019 رونمایی کرد

شرکت IBM از سیستم پیش‌بینی آب‌وهوا در CES 2019 رونمایی کرده که یکی از منابع آن استفاده از اطلاعات موجود در گوشی‌های هوشمند کاربران است. البته گمانه‌زنی‌هایی از امکان سوءاستفاده در این زمینه خبر می‌دهند.

IBM weather service / سیستم پیش بینی آب و هوا IBM/ CES 2019

شرکت آی‌بی‌ام به تازگی از سرویس جدید پیش‌بینی آب و هوا در جریان نمایشگاه CES 2019 رونمایی کرد. درواقع این سرویس، داده‌ها را از منابع مختلف مانند گوشی‌های هوشمند و حتی شرکت‌هایی که از داده‌های کاربران برای اپلیکیشن‌های هواشناسی استفاده می‌کنند، جمع‌آوری می‌کند. به گفته رومتی، مدیرعامل IBM، توسعه سرویس جدید درنتیجه‌ی افزایش استفاده از اینترنت و دستگاه‌های متصل به آن است. در حقیقت دستگاه‌های پیش‌بینی آب‌وهوا در ایستگاه‌های شخصی، حسگرهای اتمسفری هواپیماها و همین‌طور گوشی‌های هوشمند می‌توانند مجموعه با ارزشی از داده‌ها را بدین منظور فراهم کنند.

این شرکت بیان کرده است که سیستم پیش‌بینی آب‌وهوای جهانی (Global High-Resolution Atmospheric Forecasting System) این فرصت را برای مردم فراهم می‌آورد تا بتوانند داده‌ها را برای کمک به پیش‌بینی آب و  هوای جهانی به اشتراک بگذارند. چراکه این سیستم قادر خواهد بود در صورت تمایل افراد به اشتراک‌گذاری چنین داده‌هایی حتی از سنسورهای سنجش گوشی‌های هوشمند استفاده کند.

در حالی که خبرها حاکی از این بودند که هفته گذشته مایک فویر، دادستان شهر لس آنجلس، طرح دعوی را علیه «برنامه کانال آب و هوا» که توسط شرکت تابع IBM توسعه یافته بود مطرح کرد. در این راستا این مقام قضایی ادعا می‌کرد این برنامه از اطلاعات کاربران که شامل اطلاعات مکانی است، برای پیش‌بینی و به روزرسانی برنامه آب و هوا استفاده کرده و سپس داده‎ها و اطلاعات این‌چنینی را به افراد یا شرکت‌های شخص ثالث می‌فروشد.

فویر در این راستا می‌گوید: «اگر اطلاعات شخصی کاربران، قربانی سیستم پیش‌بینی آب و هوا باشد پس همه چیز باید دقیقا واضح و روشن اعمال شود.» وی همچنین ادامه داد که افزایش سود شرکت‌های بزرگ بر روی اطلاعات شخصی کاربران آن‌ها را به سمت ردیابی اطلاعات و سوء‌استفاده سوق می‌دهد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha