تمام گوشی های آیفون 2020 اپل مجهز به نمایشگر اولد خواهند بود
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:23 دی 1397، 11:00

تمام گوشی های آیفون 2020 اپل مجهز به نمایشگر اولد خواهند بود

براساس شنیده‌ها احتمالا اپل در آیفون 2020 بطور کامل سراغ نمایشگرهای اولد خواهد رفت و دیگر خبری از آیفون‌های مجهز به نمایشگر ال سی دی نخواهد بود.

اپل نخستین آیفون مجهز به نمایشگر اولد (OLED) خود را در سال 2017 معرفی کرد. تا پیش از این اپل صرفا از فناوری ال سی دی (LCD) برای صفحه نمایش گوشی‌های آیفون استفاده می‌کرد. این روند ادامه داشت تا اینکه در سال 2018 این کمپانی تصمیم گرفت ترکیبی از نمایشگرهای ال سی دی و اولد را در آیفون‌های 2018 استفاده کند. حال براساس اخبار دنیای فناوری انتظار می‌رود که کوپرتینویی‌ها در سال 2019 نیز همین روند ترکیب نمایشگرهای ال سی دی و اولد را برای آیفون‌های 2019 دنبال کنند.

iPhone XS Max/آیفون 10 اس مکس

هرچند اپل در سال 2020 بالاخره از شر نمایشگرهای ال سی دی راحت خواهد شد. براساس گزارشی که وال استریت ژورنال (Wall Street Journal) منتشر کرده است انتظار می‌رود که این کمپانی در سال 2020 دیگر سراغ نمایشگر ال سی دی برای پرچمداران آیفون نرود و از نمایشگرهای اولد برای گوشی‌های آیفون 2020 خود استفاده کند.

وال استریت ژورنال در این گزارش اشاره‌ای به این نکرده است که عدم استفاده از نمایشگر ال سی دی برای گوشی‌های آیفون 2020 چه تاثیری بر تعداد فروش انواع مدل‌های آیفون‌ها خواهد داشت. مشخص نیست که آیا عدم استفاده از مدل ال سی دی به منزله این است که اپل به جای سه مدل آیفون که در حال حاضر برای فروش در اختیار کاربران قرار می‌دهد فقط دو مدل آیفون را برای فروش عرضه خواهد کرد؟ یا اینکه سه آیفون مجهز به نمایشگر اولد را به جای سه مدل آیفون فعلی عرضه خواهد کرد؟

یکی از دلایل اینکه هنوز اپل از نمایشگرهای ال سی دی در آیفون‌های 2018 استفاده می‌کند ارزان‌تر بودن این نمایشگر در مقایسه با نمایشگر اولد و دسترسی راحت‌‌تر به قطعات است. همین دلایل اپل را مجاب به ساخت گوشی آیفون 10 آر (iPhone XR) کرد که تنها مدل مجهز به ال سی دی بین سه گانه آیفون‌های 2018 این شرکت به‌شمار می‌آید.

آیفون 10 آر در زمره آیفون‌های مقرون به صرفه و اقتصادی اپل قرار می‌گیرد و براساس آمار فروش بنظر می‌رسد که میزان فروش آیفون 10 آر در بازار بسیار بیشتر از آیفون 10 اس مکس (iPhone XS Max) بوده است.

البته این نخستین بار نیست که اخباری در رابطه با تداوم استفاده اپل از ال سی دی تا سال 2020 به گوش می رسد. پیش از این نیز خبرگزاری‌های مختلف به این نکته اشاره کرده بودند که احتمالا این کمپانی تا سال 2020 از ال سی دی برای ساخت و تولید نمایشگر آیفون‌های خود استفاده خواهد کرد.

وال استریت ژورنال در گزارش خود عنوان می‌کند که شنیده‌های قبلی و اخبار جدید پیرامون تداوم استفاده اپل از نمایشگر ال سی دی در گوشی‌های آیفون 2020 لزوما تضمینی نیستند که این کمپانی حتما همچنان از نمایشگرهای ال سی دی استفاده خواهد کرد اما ظاهرا در حال حاضر تمام شواهد نشان می‌دهند که گوشی‌های آیفون 2020 نیز مجهز به نمایشگرهای ال سی دی خواهند بود.

حال باید منتظر ماند و دید که اهالی کوپرتینو برای گوشی‌های آیفون 2020 سراغ کدام مدل نمایشگر خواهند رفت. برای دنبال کردن آخرین اخبار فناوری با پلازامگ همراه باشید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha