ال جی از فناوری آژور مایکروسافت در خودروهای خودران استفاده می کند

ال جی از فناوری آژور کمپانی مایکروسافت برای پیشرفت خودروهای خودران و سیستم اطلاع‌رسانی و سرگرمی آن‌ها استفاده می‌کند. انتظار می‌رود این همکاری باعث ایجاد راهکارهای جدیدی در صنعت خودروهای خودران گردد.

چهارشنبه نهم ژانویه سال ۲۰۱۹ (۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۷) کمپانی‌های مایکروسافت و ال جی تفاهم‌نامه‌ای را امضاء کردند که براساس آن ال جی برای پیشرفت خودروهای خودران و سیستم اطلاع‌رسانی و سرگرمی خودروی خود از سیستم ابری آژور مایکروسافت و هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.

LG/Microsoft Azure/ال جی/مایکروسافت/آژور / خودروهای خودران

در ادامه با جزئیات این تفاهم‌نامه آشنا می‌شویم:

  • ال جی از هوش مصنوعی مایکروسافت برای سیستم‌های پیشرفته‌ی دستیار راننده (ADAS)، دوربین‌های کنترل وضعیت راننده (DSM) و دوربین‌های چندمنظوره‌ی جلو استفاده خواهد کرد.
  • با استفاده از سرویس دیتا باکس آژور (Azure Data Box)، اطلاعاتی که در مسیر جاده ثبت می‌شوند می‌توانند به صورت خودکار آپلود شوند و کتابخانه‌ای را ایجاد کنند که کمک می‌کند نرم‌افزار رانندگی خودکار، حتی هوشمندانه‌تر از پیش عمل کند.
  • محاسبات پیشرفته (HPC) و واحد پردازش گرافیکی (GPU) که توسط مایکروسافت آژور پشتیبانی می‌شوند، به طرز چشم‌گیری مدت زمانی را که نرم افزار رانندگی خودکار هوش مصنوعی ال جی صرف یادگیری و استنتاج می‌کند، کاهش می‌دهد.
  • فناوری آژور به نرم‌افزار هوش مصنوعی رانندگی خودکار کمک می‌کند تا الگوهای متفاوتی را که رانندگان نمایش می‌دهند، یاد بگیرد و نیز در ایجاد تماز بین عابر پیاده و اشیاء، موفق عمل کند.
  • آژور هم‌چنین دارای یک شتاب‌دهنده‌ی دستیار مجازی صوتی (Virtual Assistant Solution Accelerator) است که به سرویس هوش مصنوعی تجهیز شده است.با کمک فناوری آژور، سیستم اطلاع‌رسانی و سرگرمی خودروی ال جی این امکان را فراهم می‌کند تا رانندگان راحت‌تر و سریعتر شرایط ترافیکی جاده‌ی موردنظرشان را چک کنند، رستوران‌های نزدیک را به خود را بیابند و آهنگ دلخواه‌شان را از طریق فرمان صوتی درخواست کنند و از بسیاری امکانات دیگر برخوردار باشند.

کیم جین-یونگ، رئیس شرکت قطعات خودروی ال جی گفت:

انتظارمان این است که ترکیب پلتفرم‌های پیشرفته‌ی ابری مایکروسافت و قطعات خودروی ال جی، که به سرعت در حال رشد هستند، در مجموع موجب پیشرفت صنعت رانندگی خودکار وسایل نقلیه شود. مطمئن هستیم که ادغام فناوری‌های کمپانی ال جی و مایکروسافت سبب پیدایش الگوی جدیدی در هوش مصنوعی خودروهای خودران گردد.

ال جی اولین شرکتی نیست که از مایکروسافت آژور در قطعات مرتبط با صنعت خودروسازی‌اش استفاده کرده است. پیش از این نیز شاهد تفاهم‌نامه‌های این چنینی مایکروسافت با سازندگان مطرح صنعت خودروسازی جهان هم‌چون تویوتا، بی‌ام‌و، فولکس‌واگن، نیسان و بسیاری دیگر بوده‌ایم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha