آپدیت اپلیکیشن ادوبی لایتروم سی سی، تنها راه حل اپل برای حل مشکل آیپد پرو

کمپانی اپل نسخه‌ آپدیت شده‌ لایتروم سی سی را چاره‌ مشکل انتقال عکس از فهرست دوربین آیپد پرو به اپلیکیشن ادوبی لایتروم می‌داند.

اپلیکیشن لایتروم سی سی که محصول شرکت ادوبی است، طی هفته‌ گذشته و در جریان برگزاری کنفرانس MAX رونمایی شد. لازم به ذکر است که نسخه‌ قبلی این اپلیکیشن نیز با همین نام ارائه شده بود. اما اینک با آمدن نسل جدید آن، محصول قدیمی‌تر به ادوبی لایتروم کلاسیک سی‌سی (Lightroom Classic CC) تغییر نام داده است. این محصول ادوبی قادر است تا تمامی تصاویر شما را روی فضای ابری خود بارگذاری کند. ویژگی‌ که ماهانه ۹/۹۹ دلار برای‌تان آب می‌خورد و در ازای آن، ۱ ترابایت فضای ابری در اختیارتان قرار داده خواهد شد.

اما چه شد که کار اپل به ارائه‌ این نسخه از لایتروم گره خورد؟ باید بگوییم که قضیه از آن‌جا شروع شد که اکتبر سال گذشته (آبان ماه ۱۳۹۷)، آیپد پرو برای نخستین بار رونمایی شد. دستگاهی که اندکی دلسردمان کرد. این تبلت که قرار بود بسیاری از انتظارات را برآورده سازد و به عنوان پیشرو عمل کند، در انجام کارهای بسیار ساده‌ای چون انتقال مستقیم عکس‌ها به اپلیکیشن لایتروم سی سی ضعیف عمل کرد. اما کمپانی اپل در مواجه با این مسئله اعلام کرد که به زودی راه‌حلی برای رویارویی با آن ارائه خواهد داد و این راه‌حل چیزی نبود جز تعریف یک میانبر سیری (Siri Shortcut) که به طور خودکار عکس‌ها را از دوربین به لایتروم هدایت و سپس آن‌ها را از فهرست دوربین حذف می‌کرد.

اکنون اما بعد از گذشت دو ماه از این قول و قرارها، مشخص شده که میانبر گفته شده که هم برای آیپد و هم آیفون کاربرد دارد، همان آپدیت اپلیکیشن لایتروم است.

ipad pro/adobe/lightroom cc/لایتروم/آیپد پرو/ادوبی

در این آپدیت، فایل اصلی عکس‌ها از فهرست دوربین‌تان حذف نمی‌شوند؛ بلکه تنظیم چنین چیزی به وسیله‌ ساخت یک سری میانبرهای سیری، در دستان خودتان است. اما این که کاری به راحتی انتقال یک عکس از دوربین به لایتروم در یک تبلت ۱۰۰۰ دلاری نیازمند دو مرحله کار و نوشتن دستورالعمل ماکرو باشد، کمی عجیب و دور از ذهن به نظر می‌رسد.

گفته شده که طی این فرآیند، دستگاه به شما اجازه نمی‌دهد که خودتان درباره‌ انتقال عکس‌ها با فرمت RAW یا با فرمت JPEG تصمیم بگیرید و دیگر آنکه لایتروم در میان تنظیمات محتوای تولیدی کاربر برای هر یک از عکس‌هایی که می‌خواهید، نخواهد بود بلکه جزء تنظیمات پیش‌فرض دستگاه شماست.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha