مایکروسافت در کنار دل و لنوو در حال کار روی لپ تاپ های تاشو است
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:27 دی 1397، 12:00

مایکروسافت در کنار دل و لنوو در حال کار روی لپ تاپ های تاشو است

براساس اخباری که خبرگزاری Verge منتشر کرده است، ظاهرا مایکروسافت با همکاری لنوو و دل در حال تولید نسخه‌ای از ویندوز 10 برای لپ تاپ های تاشو و منعطف است. به نظر می‌رسد این شرکت‌ها قصد ارائه این لپ تاپ ها را در آینده‌ای نزدیک دارند.

Microsoft Foldable laptop/لپ تاپ تاشو مایکروسافت

به تازگی اخباری در دنیای فناوری منتشر شده است مبنی بر اینکه نسخه جدیدی از ویندوز 10 مشخصا برای لپ تاپ‌های تاشو و منعطف در حال تولید است. ظاهرا توجه سازندگان گوشی‌های هوشمند به ساخت موبایل‌های تاشو و منعطف و استقبال کاربران، برخی سازندگان لپ تاپ را نیز برآن داشته تا سراغ تولید لپ تاپ‌های تاشو مجهز به نمایشگر دوگانه بروند.

نام «Windows 10 Build 18313.1004  rs_shell_devices_foldables» کاملا نشان می‌دهد که این سیستم عامل برای مجموعه‌ای از دستگاه‌ها طراحی شده است نه صرفا یک دستگاه خاص. همچنین این اسم مهر تاییدی بر شایعه دیگری است که مایکروسافت با همکاری سایر OEM‌ها از قبیل دل و لنوو در حال تولید نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ است که برای این نوع لپ تاپ‌ها طراحی شده است.

حال براساس گزارشی که خبرگزاری Verge منتشر کرده است، منابع آشنا به برنامه‌های مایکروسافت تایید می‌کنند که مایکروسافت درحال ساخت دستگاه‌های تاشو و سخت افزار با دو نمایشگر است که «این امر حوزه سرمایه‌گذاری بزرگی برای ویندوز و دستگاه‌های سرفیس (Surface) است».

این خبر به معنای اعمال تغییراتی روی ویندوز و همچنین اپلیکیشن‌های تعبیه شده در آن خواهد بود تا در نمایشگرهای تاشو و منعطف و دستگاه‌های با دو نمایشگر کار کند.

پیش از این گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت دل در حال تولید ویندوز 10 با نمایشگر دوگانه برای دستگاه مبتنی بر ARM به نام Januss است. از آنطرف اخباری در رابطه با نسل سوم لپ تاپ یوگا بوک لنوو (Lenovo Yoga Book) شنیده می‌شود که احتمالا سال 2019 را هدف گرفته باشد. این لپ تاپ در تصاویر منتشر شده مجهز به نمایشگر تاشو است. گزارش‌ها حاکی از این هستند که کمپانی مایکروسافت نیز درحال کار بر روی دستگاهی در اندازه لپ تاپ با نمایشگر تاشو است.

البته Verge در این گزارش اشاره‌ای به جزئیات مربوط به زمان عرضه این دستگاه‌ها به بازار نداشته است اما خاطرنشان می‌کند که موج گوشی‌های تاشو و منعطف در دنیای فناوری مسیر حضور لپ تاپ‌های تاشو را در سال 2019 هموار می‌کند. حال باید منتظر ماند و دید که لپ تاپ‌های تاشو چه زمانی وارد بازار خواهند شد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha