بازی جهان باز Star Wars توسط الکترونیک آرتز کنسل شد
نویسنده:علیرضا حسن پور
ارسال شده در:29 دی 1397، 16:00

بازی جهان باز Star Wars توسط الکترونیک آرتز کنسل شد

بنابر گزارشات جدید، الکترونیک آرتز توسعه بازی جهان باز Star Wars را به طور کامل لغو کرده است. قرار است بازی دیگری از این فرنچایز محبوب با نام Star Wars Jedi: Fallen Order در سال 2019 عرضه شود.

در اکتبر 2017، استودیو ویسرال گیمز توسط الکترونیک آرتز (EA) تعطیل شد و این ناشر بازی‌های ویدیویی اعلام کرد که به طور مستقل در حال کار بر روی بازی تک نفره Star Wars است. سپس این پروژه برای تکمیل نزد EA ونکوور فرستاده شد تا تیم جدید با دید تازه‌تری بر روی آن کار کرده و در نتیجه، ساختار خطی بازی جای خود را به مفهومی گسترده و جهان‌باز داد. حالا با وجود این تغییر ساختار، این پروژه به طور کامل توسط EA کنسل شد.

به گزارش Kotaku، فرآیند توسعه بازی جهان‌باز EA ونکوور به طور کامل متوقف شده است. پیش از این که EA ونکوور کار توسعه این بازی را در دست بگیرد، این پروژه تحت نام Ragtag توسط استودیوی ویسرال گیمز و به کارگردانی ایمی هنیگ، کارگردان فرنچایز معروف ناتی داگ یعنی سری آنچارتد در دست توسعه بود. پس از آن EA ونکوور با شکل‌های مختلف از جمله انتشار تریلر و هنرهای مفهومی سعی در بازاریابی برای این بازی داشت.

بازی جنگ ستارگان / STAR WARS GAME / الکترونیک آرتز

از زمانی که الکترونیک آرتز اجازه ساخت بازی‌های مرتبط با Star Wars را کسب کرد، اوضاع برای این شرکت به خوبی پیش نرفته است. در سال 2015 زمانی که Star Wars Battlefront فروش نسبتاً خوبی را تجربه می‌کرد، نقدهای شدیدی بابت عدم وجود قسمت تک‌نفره به این شرکت وارد شد و زمانی که در سال 2017 این شرکت در پاسخ به انتقادات Star Wars Battlefront 2 را با قابلیت بازی تک‌نفره روانه بازار کرد، این بار نوک پیکان منتقدین به سمت سیستم بازی چند نفره و اجبار بازیکنان به استفاده از پول واقعی نشانه گرفته شد.

واکنش منفی بازیکنان و منتقدین و همینطور فروش پایین این بازی حتی سبب شد شایعه خرید حق امتیاز ساخت بازی‌های Star Wars توسط دیزنی نیز به گوش برسد. مجوز EA برای ساخت بازی‌های این مجموعه سینمایی محبوب، در سال 2023 منقضی خواهد شد.

قبل از آغاز کار روی بازی تک‌نفره Star Wars، ویسرال گیمز بیشتر بابت ساخت فرنچایز Dead Space شناخته می‌شد. با همه تفاسیر، علاقه‌مندان جنگ ستارگان همچنان می‌توانند امیدوار باشند زیرا همانطور که الکترونیک آرتز در E3 سال گذشته وعده داده بود، قرار است بازی دیگری با نام Star Wars Jedi: Fallen Order در سال 2019 از راه رسیده و ما را مجدداً به کهکشان بسیار بسیار دور ببرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha