واتساپ در حال بررسی امکان یکپارچه سازی استیکرها با Gboard است

بر اساس گزارش‌های جدید، اپلیکیشن پیام رسان واتساپ در حال آزمایش ویژگی ارسال استیکر از طریق صفحه کلید گوگل (Gboard) است. این امکان وجود دارد که در آینده شاهد این قابلیت روی دیگر صفحه کلیدهای شخص ثالث نیز باشیم.

بدون شک واتساپ خیلی دیر وارد بازی استیکرها شده است. برنامه‌های پیام‌رسان دیگر مثل فیسبوک مسنجر، تلگرام و لاین، از مدت‌ها پیش امکان ارسال استیکر را برای کاربران خود فراهم کرده بودند. با این حال به نظر می‌رسد اپلیکیشن واتساپ راه حل جدیدی برای جبران این دیرکرد پیدا کرده و این راه حل، ادغام با برنامه‌های صفحه کلید شخص ثالث است.

بر اساس گزارش‌های جدید وبسایت WABetaInfo، واتساپ در حال بررسی امکان ادغام استیکرهای خود با صفحه کلید گوگل (Gboard) در آینده‌ای نزدیک است. از آنجایی که Gboard در حال حاضر از پنل اختصاصی استیکر برخوردار است و به کاربران اجازه می‌دهد تا استیکرها را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارند، ادغام استیکرهای واتساپ به این معنا خواهد بود که کاربران خواهند توانست از مجموعه استیکرهای واتساپ نیز در صفحه کلید خود بهره ببرند.

gboard stickers / استیکرهای جیبورد

در حال حاضر امکان ارسال استیکر توسط واتساپ، برای کاربران این اپلیکیشن گیج کننده بوده و به عنوان یک قابلیت بدیهی و اساسی به راحتی در دسترس قرار نگرفته است. مشکل اصلی در نحوه نمایش استیکرهای در حال ارسال در این اپلیکیشن است که صرفاً بر اساس واژه جستجو شده به نمایش درمی‌آید؛ این در حالی است که اپلیکیشن‌های رقیب مثل لاین، بر اساس کلمه تایپ شده موارد مشابهی را نیز به کاربر نمایش می‌دهند.

همچنین در این گزارش اشاره شده که ادغام استیکرهای واتساپ با Gboard، این امکان را برای کاربران صفحه کلید Gboard فراهم می‌کند تا بدون ایجاد هیچ‌گونه ناسازگاری، استیکرهای گوگل را از طریق واتساپ ارسال کنند. به نظر می‌رسد در حال حاضر این قابلیت تنها بر روی صفحه کلید Gboard آزمایش شده است، اما در عین حال این امکان نیز وجود دارد که در آینده‌ای نزدیک شاهد دریافت این ویژگی در دیگر صفحه کلیدهای شخص ثالث باشیم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha