ساعت هوشمند آلفابت تاییدیه لازم برای ثبت نوار قلب را دریافت کرد
محمد علی محمدی
نویسنده:محمد علی محمدی
ارسال شده در:30 دی 1397، 22:30

ساعت هوشمند آلفابت تاییدیه لازم برای ثبت نوار قلب را دریافت کرد

ساعت هوشمند وریلی (Verily) یکی از شرکت های تابعه هلدینگ آلفابت به تازگی اجازه استفاده از قابلیت ثبت نوار قلب کاربران را از سازمان غذا و دارو آمریکا دریافت کرده است.

وریلی که شاخه فعال در حوزه علوم پزشکی آلفابت است به تازگی اعلام کرده که سازمان غذا و دارو آمریکا اجازه استفاده از قابلیت ضبط الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب را در ساعت Verily Study Watch این شرکت صادر کرده است. این شرکت جزو زیرمجوعه‌های آلفابت، هلدینگ صاحب گوگل به شمار میاید و این ساعت را اولین بار در آوریل سال 2017 و با هدف جمع‌آوری اطلاعات پزشکی از افرادی که در برنامه‌های تحقیقاتی کلینیک‌های بهداشتی شرکت می‌کنند معرفی کرد.

به گفته این کمپانی از آن زمان تا کنون هزاران نفر از این ساعت هوشمند در پروژه‌های آزمایشی-تحقیقاتی استفاده کردند. وریلی می‌گوید استفاده از چنین دستگاه‌هایی علاوه بر اینکه هیچگونه خطر و عوارض جانبی نداشته، می‌تواند به محققان کمک کند در هر زمانی بتوانند فعل و انفعالات درون افراد را رصد کنند و تغییرات بدن را در مواجه با بیماری‌ها را نیز زیر نظر بگیرند.

یکی از حوزه‌هایی که وریلی با عرضه این ساعت به آن توجه داشته، بیماری‌های قلبی و عروقی است. از آنجایی که ویژگی ثبت نوار قلب در این ساعت تعبیه شده است می‌توان با استفاده از آن فعالیت الکتریکی قلب را مشاهده و انواع مشکلات قلبی را شناسایی کرد. البته استفاده از Study Watch تنها با نسخه پزشک و تحت نظارت متخصصان و برای افراد بیمار و یا کسانی که مشکوک به ابتلا به چنین بیماری‌هایی هستند مجاز است. علاوه بر این افرادی که نسبت به سلامت خود حساس هستند نیز می‌توانند از این ساعت استفاده کنند. به گفته وریلی، چنین ویژگی هم در تحقیقات با مقیاس گسترده و هم در نظارت بر سلامت افراد کارایی دارد. این کمپانی در حال حاضر اطلاعات متنوعی از نوار قلب تا عکس‌ها و سوابق پزشکی را جمع‌آوری و دسته‌بندی می‌کند.

وریلی در همین رابطه با انتشار پستی در بلاگ خود نوشته است: «چنین پروژه‌ای ممکن است در نهایت ما را قادر سازد تا از اطلاعات پزشکی درمانی که توسط گوشی‌های همراه ضبط می‌شود در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های پزشکی استفاده و رابطه میان پزشک و بیمار را تقویت کنیم. ما برای تحقق آینده‌ای تلاش می‌کنیم که در آن با استفاده از دستگاه‌هایی مانند این ساعت که مورد تایید سازمان غذا و دارو نیز قرار گرفته، بتوانیم به متخصصین در اتخاذ تصمیماتی که برای بهبود سلامت بیماران می‌گیرند کمک کنیم تا در نهایت بتوانیم از ابتلا به بیماری‌های مختلف در افراد پیشگیری کنیم.»

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha