آیا سهمیه بندی بنزین با اختصاص یک لیتر روزانه به هر نفر قابل اجراست؟
سبحان قربانی
نویسنده:سبحان قربانی
ارسال شده در:01 بهمن 1397، 12:00

آیا سهمیه بندی بنزین با اختصاص یک لیتر روزانه به هر نفر قابل اجراست؟

بر اساس طرحی که اخیرا به مجلس ارائه شده، قرار است سهمیه بندی بنزین با اختصاص یک لیتر بنزین به هر ایرانی به صورت روزانه اجرایی شود.

پس از برگزاری مجلس علنی دیروز (30 دی 1397) یک عضو هئیت رئیسه مجلس درباره بازگردانی طرح سهمیه بندی در کشور خبر داد که بر اساس آن به هر ایرانی تنها 1 لیتر بنزین در روز تعلق می‌گیرد.

اسدالله قره خانی الوستانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در رابطه با طرح سهمیه بندی بنزین گفت:

در این خصوص عده‌ای از نمایندگان مجلس طرحی را مبنی بر اینکه به هر ایرانی در هر روز یک لیتر بنزین داده شود ارائه کرده‌اند. بر همین اساس قرار است سامانه‌ای ویژه این کار راه‌اندازی و تعبیه شود که بنزین در آن خرید و فروش شود.

قره خانی سپس در مورد جایگاه‌های سوخت نیز گفت:

در مورد جایگاه‌های سی ان جی هم مصوبه‌ای داشتیم مبنی بر اینکه سوخت‌گیری خودرو‌های سرویس‌ عمومی، تاکسی و وانت بارها باید در اولویت باشند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که قیمت انواع خودروها به بالاترین حد ممکن رسیده است و پیش‌فروش‌ شرکت‌های ایران خودرو و سایپا در حالت تعلیق قرار دارند. از سوی دیگر خریداران به شکایت از این دو خودروساز پرداخته‌اند و حتی با تجمع در مقابل مجلس، اعتراض خود را نشان داده‌اند.

سهمیه بنزین برای هر ایرانی در ماه یعنی تنها 30 لیتر که شاید اتفاق جالب و خوشایندی نباشد و با این وضعیت، استارت‌آپ‌هایی مانند اسنپ و تپسی که جزو بزرگترین‌‌ها در اکوسیستم حمل و نقل کشور هستند، رفته‌رفته رانندگان خود را از دست می‌دهند و کارآفرینی این شرکت‌ها به شدت کاهش پیدا می‌کند. این موضوع با سیاست‌های دولت در زمینه اشتغال‌زایی نیز در تضاد است و احتمالا با نارضایتی بیشتر مردم همراه خواهد بود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا با سهمیه‌بندی بنزین به این شکل موافق هستید؟

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha