واتساپ فوروارد کردن پیام ها را به پنج چت محدود می کند

واتساپ از این پس امکان فوروارد کردن همزمان پیام‌ها را برای کاربران خود به پنج چت محدود می‌کند تا بدین ترتیب، از گسترش اخبار دروغین جلوگیری شود.

همزمان با گسترش روزافزون شبکه‌های اجتماعی و با توجه به بزرگی و کوچکی اپلیکیشن‌های این حوزه، اخبار دروغین به مشکلی بزرگ طی سالیان اخیر تبدیل شده، اما واتساپ چالش‌های بزرگتری را پیش روی خود دیده و قصد دارد که با انتشار اخبار نادرست مقابله نماید.

سازندگان این نرم‌افزار پیامرسان که در اختیار فیسبوک قرار دارد و اواخر سال گذشته به محبوب‌ترین اپلیکیشن موبایل تبدیل شد، تغییراتی را در آن ایجاد کرده و به زودی محدودیت‌هایی را در ارسال مجدد یا فوروارد کردن پیام‌های شش ماه گذشته برقرار می‌نمایند.

واتساپ / WhatsApp

این اصلاحیه که به منظور افزایش «احساس صمیمیت» میان کاربران واتساپ برقرار شده، در ابتدا به عنوان یک کار در حال پیشرفت شروع شد و در ادامه آزمایشاتی در ژوئیه 2018 روی آن انجام گرفت و در ابتدا تنها برای کشور هندوستان به اجرا گذاشته شد و در ادامه قرار است به مابقی کشورها راه یابد.

اما بر اساس گزارش اخیری که منتشر شده، مسئولین واتساپ امروز در اندونزی اعلام کردند که محدودیت ارسال پنج پیام در سراسر دنیا به صورت موثر اجرایی می‌گردد. بر اساس اطلاعیه رسمی که توسط واتساپ منتشر شده و بی بی سی آن را گزارش کرده، این امر به محدودیت ارسال پیام‌هایی اشاره دارد که به صورت همزمان می‌توان برای پنج چت ارسال کرد که در ابتدا در هندوستان مورد آزمایش قرار گرفت و به صورت موفقیت‌آمیز تعداد پیام‌های فوروارد شده در این پلتفرم کاهش یافت.

بی بی سی همچنین گزارش کرده که واتساپ به دقت این حرکت جهانی را زیر نظر گرفته و در نهایت نتیجه گرفته که از قرار معلوم، مزیت‌های احتمالی اجرای این سیاست از نقاط ضعف آن بیشتر خواهد بود.

امکان فوروارد کردن نامحدود پیام‌ها منجر به اتفاقات ناخوشایندی در هندوستان شده بود که طی آن به دلیل انتشار اطلاعات نادرست و همین طور گسترش تایید نشده اقدامات تبهکاری، ده‌ها نفر در سال 2017 و 2018 کشته و زخمی شدند.

در حالی که محدود کردن امکان فوروارد کردن پنج بار برای یک پیام ممکن است بسیار کم به نظر آید، اما در عین حال، باید این مسئله را نیز در نظر داشت که واتساپ امکان چت‌های گروهی تا 256 نفر را در خود دارد. در نتیجه، با این روش هر پیام را می‌توان حداقل برای 1280 نفر ارسال کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha