آپدیت تلگرام به شما در تجدیدنظر درباره حذف پیام‌تان کمک می کند

آپدیت تلگرام به نسخه جدید، ویژگی‌های را ارائه می‌دهد که در جلوگیری از حذف نسنجیده‌ی محتوا و مدیریت بهتر گروه، کمک‌مان می‌کند. اکنون بعد از حذف یک پیام، 5 ثانیه فرصت دارید تا آن را بازگردانید.

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام که در بین طرفدارن و کاربرانی که میان پیام‌رسان‌ها و مسنجرها به دنبال گزینه‌های امن‌تری هستند، جایگاه خاصی پیدا کرده، اکنون یک آپدیت پر و پیمان را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

در وهله‌ی اول، آپدیت نسخه‌ی ۵.۲ (Telegram v5.2) به کاربران تلگرام پنج ثانیه زمان می‌دهد تا درباره‌ی بازگرداندن (Undo) چت‌ها یا هیستوری‌های حذف شده تصمیم‌گیری کنند. این آپدیت با تعدادی تغییرات دیگر نیز همراه است؛ تغییراتی هم‌چون اعمال محدودیت برای تمام اعضای یک گروه در فرستادن پیامی درباره‌ی مطلبی مشخص و انیمیشن‌های جدید.

تلگرام هم‌پای سرویس‌های محبوب دیگری مثل فیسبوک و واتساپ، برای کاربران اپ خود چه در نسخه‌ی موبایل و چه در نسخه‌ی دسکتاپ، قابلیت‌های پیام‌رسانی متفاوتی را فراهم می‌آورد. این سرویس سال‌هاست که روی کار است اما اخیراً به دلیل آپشن رمزنگاری (Encryption) و مشخصه‌های مرتبط با حریم شخصی (Privacy Features)، محبوبیت آن چند برابر شده است.

Telegram/تلگرام/نسخه جدید

این محبوبیت به حدی رسیده که گفته می‌شود تعداد کاربران این اپ تنها در کشورمان، ایران، به بیش از ۴۰ میلیون رسیده و به این ترتیب براساس بیانات مسئولان در این زمینه، بالغ بر ۶۰ درصد پهنای باند در کشور به اپلیکیشن تلگرام اختصاص پیدا کرده است.

قابلیت بازیابی چت‌ و هیستوری حذف شده چند ثانیه بعد از فشردن دکمه‌ی «حذف» یا همان «Delete» مسلماً بهترین بخش این آپدیت جدید است که براساس آن به کاربر اجازه داده می‌شود تا از حذف کامل داده‌ی موردنظر اطمینان حاصل کند و یا نظر خود را تغییر دهد. با این حال توجه کنید که کلید Undo تنها در همان ۵ ثانیه‌ی گفته شده فعال است و بعد از آن ناپدید شده و پیام‌ها و هیستوری کاملاً حذف می‌شوند.

علاوه بر این، در تلگرام ۵.۲ قادر خواهید بود تا تمامی اعضای گروه‌تان را در ارسال مطلب یا موضوع مشخصی به گروه محدود کنید. تغییر دیگری که در زمینه‌ی گروه‌های این اپلیکیشن صورت گرفته است، ستینگ کلی گروهی برای اعمال تغییر دائمی در هیستوری، عمومی کردن گروه‌ها و انتخاب ادمین البته با کسب اجازه است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha