الکترونیک آرتز اجازه ساخت Knights of the Old Republic 3 را به بایوور نمی دهد
نویسنده:سپهر گلمکانی
ارسال شده در:04 بهمن 1397، 15:00

الکترونیک آرتز اجازه ساخت Knights of the Old Republic 3 را به بایوور نمی دهد

طبق اخبار جدید، منبع موثقی اعلام کرده است که به نظر می‌رسد شرکت الکترونیک آرتز (EA) مانع ساخت قسمت سوم بازی Knights of The Old Republic شده است و با وجود علاقه بایوور به ساخت این عنوان، EA اجازه چنین کاری را نداده است.

عنوان Star Wars: Knights of the Old Republic (جنگ ستارگان: شوالیه های جمهوری قدیم) یکی از بازی‌های دوست داشتنی شرکت بایوور (Bioware) به شمار می‌آید که درگذشته مورد تمجید منتقدان و بازی بازان قرار گرفته بود و حتی دنباله‌ (سال 2004) و نسخه MMO آن‌ که در سال 2012 منتشر شده بود، توانست نظرات مثبتی از سوی اهالی دنیای بازی‌های کامپیوتری دریافت کند. از زمانی که شرکت الکترونیک آرتز (EA)، حقوق فرانچایز جنگ ستارگان را از دیزنی (Disney) گرفته است، طرفداران امیدوار هستند که قسمت سوم بازی Star Wars: Knights Of the Old Republic نیز ساخته شود، اما سال‌های زیادی گذشته است و هنوز این عنوان به طور رسمی معرفی نشده است و اکنون مشخص شده که الکترونیک آرتز قصد ندارد که بایوور این عنوان را بسازد.

بر اساس گفته جیسون شریر (Jason Schreier) از وب‌سایت Kotaku، شرکت بایوور سعی داشته که مقدمات ساخت قسمت سوم Star Wars: Knights of The Old Republic را فراهم کند، آن هم بلکه «بیشتر از یک بار»، اما الکترونیک آرتز چراغ سبزی به نشانه ساخت این عنوان به آن‌ها نشان نمی‌داده است. این خبری ناراحت‌کننده برای طرفدارانی است که امیدوار بودند قسمت سوم Star Wars: Knights of the Old Republic، از زمانی که الکترونیک آرتز حقوق کلی فرانچایز جنگ ستارگان را در اختیار گرفته است، ساخته شود.

جنگ ستارگان: جمهوری قدیم| Star Wars: Old Republic

البته قابل ذکر است که امیدها وقتی شرکت الکترونیک آرتز، حقوق فرانچایز جنگ ستارگان را از دیزنی خریداری کرد، بالا رفت و حتی درو کارپیشین (Drew Karpyshyn)، نویسنده اصلی عناوین شرکت بایوور از جمله Mass Effect و جنگ ستارگان، دوباره به گروه سازندگان ملحق شد اما پس از مدتی، دوباره وی از بایوور جدا شد. اگر منابع شریدر موثق باشد، طرفداران نباید منتظر نسخه جدید Star Wars: Knights of the Old Republic باشند.

یکی دیگر از دلایلی که امید طرفداران، برای ساخت عنوان Knights Of The Old Republic 3 بالا رفت این بود که کنسول ایکس باکس وان، اجازه دسترسی عنوان Star Wars: Knights of The Old Republic را در قسمت Backward compatibility برای بازی‌بازان داد. عنوانی که سال‌های گذشته برای نخستین کنسول ایکس باکس منتشر شده بود. بعضی از اقدامات از جمله عرضه نسخه بازسازی شده Knights Of The Old Republic برای گوشی‌های هوشمند، الکترونیک آرتز را متاسفانه به تولید قسمت سوم بازی Knights of the Old Republic قانع نکرد.

امروزه، شرکت الکترونیک آرتز در ساخت یک عنوان موفق‌آمیز از دنیای جنگ ستارگان به مشکل برخورده است، حتی امکان دارد که برنامه تولید قسمت سوم Knights of The Old Republic دوباره بازبینی شود. با همه این مسائل، الکترونیک آرتز به دلیل عجله کاری در ساخت عنوان Star Wars: Battlefront و استفاده از روش های کسب درآمد زورکانه و غارتگرانه در Star Wars: Battlefront 2، مورد انتقاد قرار گرفت. اکنون این شرکت تصمیم گرفته است که برای بازگرداندن امید طرفداران به این سری، صبر پیشه کند. خبر موثق این است که عنوان Knights of the Old Republic در دست ساخت و توسعه نیست.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha