فیسبوک روی یکپارچه کردن واتساپ ، اینستاگرام و مسنجر کار می کند
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:06 بهمن 1397، 16:00

فیسبوک روی یکپارچه کردن واتساپ ، اینستاگرام و مسنجر کار می کند

فیسبوک اعلام کرده که در حال بررسی روندی است که سه اپلیکیشن پیامرسان مسنجر ، واتساپ و اینستاگرام را به صورت یکپارچه درآورد و در عین حال، آن‌ها را مستقل از هم نگه دارد.

فیسبوک در حال حاضر روی یکپارچه کردن سه خدمات پیامرسان و چت کار می‌کند. این سه اپلیکیشن پیامرسان شامل مسنجر (Messanger)، واتساپ و اینستاگرام می‌شود. البته، این سه نرم‌افزار قرار نیست که با هم ترکیب شوند و به همین ترتیب، به عنوان اپلیکیشن‌های مستقل به کار  خود ادامه می‌دهند، اما مالک آنها قصد دارد تا کاربران بتوانند از طریق سه اپلیکیشن مختلف به یکدیگر پیام ارسال کنند.

بر اساس گزارشی که نیویورک تایمز منتشر کرده، به منظور آنکه این فرآیند قابل استفاده شود، حجم زیادی از پیکربندی‌ها باید تغییر کند و هزاران تن از کارکنان فیسبوک قرار است روی آنها کار کنند. برای این امر، برخی از عملکردهای اپلیکیشن‌ها در ابتدایی‌ترین سطح با تغییراتی همراه می‌شوند.

فیسبوک مسنجر - واتساپ - اینستاگرام / Facebook - WhatsApp - Instagram

هدف مارک زاکربرگ از این فرآیند آن است تا هنگامی که این عمل یکپارچه‌سازی در اواخر سال 2019 و یا اوایل 2020 به اتمام رسید، این سه اپلیکیشن به صورت پیش‌فرض، دارای رمزنگاری سرتاسری (End-to-end Encryption) در تمام گفتگوها و چت‌ها باشند. در حال حاضر، واتساپ به صورت پیش فرض دارای رمزنگاری سرتاسری برای همه گفتگوها است در حالی که در مسنجر می‌توانید این حالت را انتخاب کنید.

فیسبوک در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که می‌خواهد بهترین تجربه پیامرسانی را در اختیار کاربران خود قرار دهد و چیزی که کاربران می‌خواهند نوعی ارسال پیام سریع، ساده، قابل اطمینان و با حفظ حریم شخصی است. این شرکت در تلاش است تا سیستم‌های پیامرسان ما بیش از پیش رمزنگاری شوند و به راه‌هایی می‌اندیشد تا به شکلی ساده‌تر به دوستان و اعضای خانواده خود در شبکه‌های مختلف دسترسی یابیم. فیسبوک در ادامه گفت: «همان طور که انتظار دارید، با شروع روند طولانی بررسی و مشخص کردن نحوه انجام این کار، بحث و تبادل نظرهای زیادی به وجود می‌آید.»

البته، هنوز جزئیات بیشتری در مورد چگونگی ادغام این سه اپلیکیشن منتشر نشده و باید منتظر بمانیم و ببینیم که نتایج بررسی‌های فیسبوک به کجا می‌انجامد و چه اطلاعاتی در این مورد به دست می‌آید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha