تاچ آیدی مک بوک پرو در تکمیل خودکار فرم ها در سافاری به کمک کاربر می آید
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:06 بهمن 1397، 17:00

تاچ آیدی مک بوک پرو در تکمیل خودکار فرم ها در سافاری به کمک کاربر می آید

اپل قصد دارد به‌زودی قابلیت تکمیل خودکار فرم‌ها در مرورگر سافاری را توسط تاچ آیدی مک بوک پرو فراهم کند. تاچ آیدی در مک بوک پرو می‌تواند قبل از پر کردن اطلاعات موردنیاز فرم‌ها در سافاری، هویت کاربر را تشخیص دهد.

هنگامی‌که اپل ویژگی تاچ آیدی را به لپ‌تاپ‌های مک بوک پروی خود اضافه کرد، به‌نظر می‌رسید که تاچ آیدی روشی سریع‌تر برای لاگین کردن در لپ تاپ و همچنین پرداخت‌های الکترونیکی باشد. با این حال این ویژگی آن‌طور که می‌بایست کارآمد نبود. اما به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تحول جدی را در عملکرد تاچ آیدی مک بوک پرو اعمال کند.

مک بوک پرو اپل / apple macbook pro

براساس جدیدترین نسخه بتای 1 توسعه‌دهندگان macOS 10.14.4، به‌نظر می‌رسد که اپل قصد دارد روی عملکرد ویژگی تاچ آیدی در مک بوک پرو کار کرده و آن را توسعه دهد. در حقیقت اپل قصد دارد که ویژگی تاچ آیدی را در تکمیل خودکار فرم‌ها در مرورگر سافاری به کار گیرد. این بدین معنا است که اگر از سافاری استفاده می‌کنید و مجموعه وسیعی از اطلاعات مربوط به پر کردن فرم‌ها نظیر نام، آدرس ایمیل، آدرس منزل و اطلاعاتی از این قبیل را دارید، تاچ آیدی می‌تواند به تشخیص هویت شما قبل از پرکردن اطلاعات مورد نیاز فرم مربوطه کمک کند.

در حال حاضر ویژگی تاچ آیدی در مک بوک پرو در باز کردن قفل لپ تاپ، پرداخت‌های الکترونیکی سیستم اپل پی (Apple Pay) و همچنین خرید از آیتونز و اپ استور مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما خیلی جالب خواهد بود که اپل قابلیت عملکرد تاچ بار در مک بوک پرو را افزایش داده و محبوبیت این ویژگی جدید را بیش از پیش کند. البته تاریخ نهایی عرضه این قابلیت و ویژگی در مک بوک پروها هنوز مشخص نیست اما به نظر می‌رسد که کاربران مک بوک پرو به‌زودی قادر خواهند بود از این ویژگی جدید استفاده کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha