رئیس بانک مرکزی: استارتاپ های حوزه فناوری منتظر خبرهای خوبی باشند
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:06 بهمن 1397، 14:00

رئیس بانک مرکزی: استارتاپ های حوزه فناوری منتظر خبرهای خوبی باشند

به گفته رئیس کل بانک مرکزی ، در هفته آینده خبرهای خوبی برای استارتاپ های حوزه فناوری منتشر خواهد شد و در کنار معرفی ابزار و امکانات جدید، دسترسی بهتر و ایمن‌تری برای این کسب و کارهای نوآورانه لحاظ خواهد شد.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که در هفته آینده، بانک مرکزی خبرهای خوبی در حوزه استارتاپ های حوزه فناوری منتشر خواهد کرد که به موجب آن کسب و کارهای نوپای این حوزه خواهند توانست دسترسی بهتر و ایمن‌تری به نظام پرداخت داشته و در رقابت و خدمت‌رسانی به مردم، موفق‌تر از قبل عمل کنند.

فین تک / FinTech

رئیس کل بانک مرکزی در این خصوص پستی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر و اظهار کرد:

در خصوص اقدامات چند ماه اخیر بانک مرکزی، آنچه که بیشتر در رسانه ها انعکاس داشت، اخبار مرتبط با بازار ارز بود. اما در کنار اقدامات اصلاحی در بازار پول و ارز، طرح هایی زیربنایی برای توسعه زیرساختهای بانکی به اجرا درآمده اند که تاثیر آنها بر زندگی مردم و کسب و کارها، على الخصوص کسب و کارهای نوآورانه (استارت آپ ها)، عمیق و ماندگار خواهد بود. نگاه راهبردی به فناوری و کاربری درست آن، راه برون رفت از بیشتر مشکلات موجود و برطرف کننده موانع اقتصادی است. به یاری خداوند متعال مجموعه نظام پرداخت در ایام پیش رو تغییرات مثبتی را در حوزه خودکار سازی، دسترسی بهتر، ایمنی بیشتر و معرفی ابزارها و امکانات جدید به خود خواهد دید. هفته آینده خبرهای خوبی از این اقدامات ، خصوصا از بابت کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات، خواهم داد که در کنار دسترسی بهتر و ایمن تر ، یک جهش بزرگ در جهت ارتقای رقابت و خدمت رسانی بهتر به مردم خواهد بود.

در  همین راستا، علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرده است که جلسات خوبی با رئیس کل بانک مرکزی داشته‌اند و در تلاش برای رونق حوزه کسب و کارهای نوین یا استارت‌آپ‌ها هستند. وی گفت:

نظام بانکی در گذشته کسب و کارهای نوین را حوزه خطرپذیر می‌دانست و از آن حمایت نمی‌کرد، اما در 2 تا 3 سال گذشته هماهنگی خوبی را ایجاد کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha