گوگل کروم نوعی ابزار برای جلوگیری از دانلود خودکار بدافزار ارائه می کند

گوگل قصد دارد به زودی در گوگل کروم نوعی ابزار خاص برای جلوگیری از دانلود خودکار بدافزار از سایت‌ها ارائه کند تا جلوی آسیب رسیدن به کاربران گرفته شود. هنوز زمان عرضه این ابزار مشخص نشده است.

اینکه همواره به کاربران توصیه می‌شود تا از وب‌سایت‌های مشکوک بازدید نکنند و یا روی لینک‌های دارای ابهام کلیک ننمایند، دلیلی دارد. گوگل به تازگی تلاش کرده تا به کاربران آموزش‌های لازم در مورد خطرات لینک‌های ناشناس را ارائه کند و همچنین به آنها نشان دهد با این کار چه اتفاقات ناخوشایندی ممکن است برایشان رخ دهد. از جمله خطراتی که کلیک کردن روی لینک‌های ناشناس دارد، ارائه رمز عبور حساب‌های کاربری شخصی به این سایت‌ها است.

گوگل کروم / Google-chrome

البته، یک خطر بزرگ دیگر هم از سوی این وب‌سایت‌ها وجود دارد. برخی از این سایت‌ها نوعی کدهای بدافزار جاوا اسکریپت دارند که باعث می‌شوند تا در سیستم کاربران به صورت خودکار چیزهایی دانلود شوند که به آنها Drive-by-downloads نیز گفته می‌شود. اما این مسئله چیزی است که گوگل امیدوار است تا جلوی آن را بگیرد. بر اساس گزارشی که Bleeping Computer منتشر کرده، این شرکت در حال اجرایی کردن نوعی ابزار حفاظتی در برابر برخی عملیات این چنینی در نسخه‌های بعدی گوگل کروم است.

این خبر در حقیقت از سوی «یائو شیائو» (Yao Xiao) از بخش کرومیوم (Chromium) گوگل در یک سند گوگل داکس (Google Docs) منتشر شده است. وی در این خبر نوشته:

عرضه‌کنندگان محتوا باید قادر باشند تا جلوی فرآیند دانلود خودکار یا Drive-by-downloads در iframe را بگیرند. در نتیجه، ما قصد داریم از دانلودهای فاقد نشانه کاربر در iframeها جلوگیری کنیم و این نوع محدودیت را می‌توان از طریق قراردهی نوعی کلمه کلیدی تحت عنوان allow-downloads-without-user-activation یا اجازه دانلود بدون فعال‌سازی کاربر برداشت.

آن گونه که از این خبرها بر می‌آید، این ابزار برای محافظت از کاربرانی که ممکن است از چنین خطراتی آگاه نباشند، بسیار به‌دردبخور و مناسب است. البته هنوز اطلاعاتی در مورد زمان عرضه این ابزار ارائه نشده و باید منتظر اخبار بیشتری در حوزه فناوری بمانیم و ببینیم که چه زمانی گوگل آن را عرضه می‌نماید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha