مایکروسافت یکی از قابلیت‌های ویندوز مدیا پلیر را در ویندوز 7 بازنشسته کرد
نویسنده:ساناز اوجاقلو
ارسال شده در:08 بهمن 1397، 21:30

مایکروسافت یکی از قابلیت‌های ویندوز مدیا پلیر را در ویندوز 7 بازنشسته کرد

مایکروسافت اعلام کرده است که از این پس دیگر از قابلیت دیدن اطلاعات فایل‌های صوتی و تصویری (متادیتا) در ویندوز مدیا پلیر روی ویندوز 7 و ویندوز مدیا سنتر در ویندوزهای ۷، ۸ و ۸.۱ پشتیبانی نمی‌کند.

قرار است پشتیبانی گسترده از ویندوز 7 در کم‌تر از یک سال دیگر ادامه یابد و به این ترتیب توسعه‌دهندگان کم کم به این سیستم عامل خدمات ارائه نمی‌دهند. نمونه‌ی کامل این مسئله، رویکرد کمپانی مایکروسافت است که اعلام کرده به یکی از ویژگی‌های ویندوز مدیا پلیر در ویندوز ۷ و نیز ویندوز مدیا سنتر در ویندوز ۷، ویندوز ۸ و ۸.۱ پایان خواهد داد.

براساس گزارشاتی که از Windows Late منتشر شده، مایکروسافت در ۲۶ ژانویه ۲۰۱۹ (۶ بهمن ۱۳۹۷) یک سند پشتیبانی را آپدیت کرد و در آن مشخص شده که اطلاعات متادیتا جدید روی تمامی مدیا پلیرهای ویندوز ۷ مثل ویندوز مدیا پلیر و مدیا سنتر آپدیت نخواهد شد. این تغییر همچنین بر مدیا سنتر ویندوزهای ۸ و ۸.۱ هم تأثیرگذار است. مایکروسافت می‌گوید این تصمیم براساس فیدبک‌هایی که از مشتریان گرفته شده و رصد داده‌های کارکرد آن‌ها اتخاذ شده است:

در آپدیت جدید شما قادر خواهید بود اطلاعات یا متادیتاهایی مثل عنوان، سبک و هنرمند هر آهنگ و کارگردان، بازیگران، کاور آرت و راهنمای پخش تلویزیونی فیلم‌هایی که در مدیا سنتر و ویندوز مدیا پلیر پخش می‌شوند را ببینید. مایکروسافت پس از فیدبک‌هایی که از مشتریان دریافت کرد و رصد داده‌های کارکرد آن‌ها تصمیم گرفت تا به پشتیبانی از این سرویس ادامه ندهد. با این حال، گرچه متادیتای جدید روی مدیا پلیرهایی که اکنون روی ویندوز شما نصب‌اند آپدیت نمی‌شوند، اما هر اطلاعاتی که تاکنون دانلود کرده‌اید هم‌چنان در دسترس شما خواهد ماند.

Windows Media Player/Windows 7/ویندوز مدیا پلیر/ویندوز ۷

باید توجه کنیم که توقف این پشتیبانی شامل حال ویندوز مدیا پلیر در ویندوز ۱۰ نمی‌شود. علاوه بر این، از آن جا که این عدم پشتیبانی بر قابلیت‌های اصلی مثل پلی‌بک، نویگیشن و استریمینگ تأثیر نمی‌گذارد، بسیاری از کاربران اصلاً متوجه اینکه متادیتا دیگر روی سیستم عامل‌های قدیمی‌تر پشتیبانی نمی‌شود، نخواهند شد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha