به گفته آذری جهرمی فیلترینگ اینستاگرام مشکلی را حل نمی کند
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:09 بهمن 1397، 15:00

به گفته آذری جهرمی فیلترینگ اینستاگرام مشکلی را حل نمی کند

آذری جهرمی امروز در نشست سالانه بانکداری الکترونیک نیز به فیلترینگ اینستاگرام اشاره کرد و بیان داشت که هنوز اقدامی رسمی در این زمینه صورت نگرفته است و فیلتر این شبکه اجتماعی نیز مشکلی را حل نخواهد کرد.

آذری جهرمی / وزیر ارتباطات و اطلاعتت

به دنبال خبرهای متعددی که از فیلترینگ اینستاگرام منتشر شده بود، امروز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یعنی محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه سمینار سالانه بانکداری الکترونیک بیان کرد که فیلترینگ باید در جایی که لازم است استفاده شود. سخنان وی حاکی از این بود که دیدگاه آن‌ها درباره اینستاگرام این‌چنین است و معتقدند که فیلترینگ اقدامی یک طرفه بوده و نمی‌تواند مشکلات موجود را حل کند. بلکه این مورد چالش‌هایی را نیز در دیگر بخش‌ها در پی خواهد داشت.

همچنین این مقام عالی در مورد خبرها و حرف و حدیث‌های منتشر شده درباره فیلتر اینستاگرام و دیدگاه‌های مختلف راجع به این موضوع، مبنی بر تبعات و تهدیدات اینستاگرام گفت:

بسیاری معتقدند که این فضا کاربردهای زیادی دارد و کسب و کارهای زیادی با استفاده از آن فعالیت می‌کنند. درواقع این شبکه اجتماعی ابزاری برای کسب درآمد روزانه برخی از کسب و کارها محسوب می‌شود. با این حال هر دو گروه اعلام نظر می‌کنند. در این راستا مرجع تصمیم‌گیری، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه خواهد بود که البته تاکنون تشکل نگردیده است. این موضوع در شورای عالی فضای مجازی نیز مورد بررسی قرار نگرفته است. علاوه بر این از سوی دادستانی نیز حکمی برای آن ارسال نشده است. فیلتر نشدن اینستاگرام هم ماجرای امروز و دیروز نیست و از سال 1392 درباره آن بحث می‌شود.

آذری جهرمی با بیان اینکه از ابتدای ورود اینترنت کشور تجربه فیلترینگ را داشته‌ایم، ادامه داد فیلتر باید در جایی که لازم است استفاده شود. به‌طوری‌که اگر از رویکرد فیلترینگ در مورد ابزاری که به صورت گسترده استفاده می‌شود، نگاه کنیم، طبیعی است که می‌توانیم اثرات جانبی آن را نیز شاهد باشیم. در این راستا این موضوع می‌تواند موفقیت‌های هدف را نیز زیر سوال ببرد.

این وزیر جوان معتقد است هم‌اکنون فیلترینگ اینستاگرام نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه باعث ایجاد مشکل در سایر بخش‌ها نیز خواهد شد. وی همچنین درباره احتمال لغو فیلتر تلگرام نیز بیان کرد در این مورد باید دستگاه قضایی نظر بدهد: «ما آخرین صحبتی که ما شنیدیم همانی بود که به گفته دادستانی، علت‌های فیلتر هنوز در این رسانه اجتماعی برطرف نشده است که بخواهیم فیلتر را لغو کنیم.»

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha