اندروید کیو احتمالا امکان بازیابی نسخه پیش از آپدیت یک اپلیکیشن را فراهم می کند

طبق بررسی‌های انجام گرفته روی نسخه‌ اولیه اندروید جدید گوگل با نام اندروید کیو ، شما می‌توانید نسخه پیش از آپدیت یک اپلیکیشن را در سیستم عامل بازیابی کنید.

آپدیت‌ها از آن دسته امکاناتی هستند که همیشه چشم به راه‌شان هستیم. امکاناتی که با ظهورشان معمولاً پیشرفت و از بین رفتن باگ‌ها و افزودن قابلیت جدید به اپلیکیشن موردنظرتان را به همراه می‌آورند. با این حال بعضی وقت‌ها این امکان وجود دارد که آپدیت یک اپلیکیشن موجب از کار افتادگی آن شود یا این‌که تغییری در آن اعمال کند که از نظر شما چندان کارآمد نباشد.

Android Q/اندروید کیو/آپدیت/اپلیکیشن

در این صورت شما چاره‌ای نخواهید داشت غیر از آن که اپ را کلاً پاک کنید و یک نسخه‌ی اندرویدی دیگر آن اپ را در دستگاه‌تان امتحان کنید. اما اکنون به نظر می‌رسد گوگل در اندروید کیو این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا با بهره‌وری از آپشن بازیابی، به نسخه‌ی قبلی اپلیکیشنی را که آپدیت کرده‌اید، دسترسی داشته باشید.

وجود این قابلیت در اندروید کیو را تیم XDA Developers گزارش داده که در حال حاضر مشغول بررسی نسخه‌ای اولیه از اندروید کیو است.

براساس آن چه این گروه بیان کرده است، اندروید کیو به کاربران اجازه می‌دهد تا به یک نسخه قدیمی‌تر اپلیکیشن آپدیت شده‌شان بازگردند. این قابلیت در قالب یک پرمیشن که «عامل بازیابی پک» (PACKAGE_ROLLBACK_AGENT) و نیز «مدیریت بازیابی» (MANAGE_ROLLBACKS) و همین طور موارد بیشتری با نام «فعال‌سازی بازیابی پک» (PACKAGE_ENABLE_ROLLBACK) و «اجرای بازیابی پک» (PACKAGE_ROLLBACK EXECUTED) نامیده می‌شود، اجرا خواهد شد.

مشخص نیست که آیا این قابلیت واقعاً همان کاربردی را دارد که ما تصور می‌کنیم یا خیر. اما اگر این‌طور باشد، بی‌شک باید بگوییم قابلیت بی‌نظیری خواهد بود. برای مثال اپلیکیشن اسنپ‌چت را در نظر بگیرید که آپدیت و طراحی جدید آن واقعاً مأیوس کننده است. حال اگر نظریه‌ی گفته شده در اندروید کیو قابل اجرا بود، می‌شد به سادگی به نسخه‌ی قدیمی اپلیکیشن بازگشت.

نسخه پیش‌نمایش مخصوص توسعه‌دهندگان اندروید کیو فعلا عرضه نشده است اما امیدواریم که زمان زیادی تا عرضه آن باقی نمانده باشد و آن زمان خواهیم توانست اطلاعات خوب دیگری درباره‌ی این نسخه از اندروید به دست آوریم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha