فایرفاکس 65 گزینه های جدیدی را برای تنظیمات حریم خصوصی اضافه کرده است

فایرفاکس 65 نسخه جدید مرورگر فایرفاکس است که در آپدیت جدید به ویژگی‌هایی در زمینه حفظ حریم خصوصی کاربران و همین‌طور امکانات مدیریتی بیشتر مجهز است.

نسخه جدید مرورگر فایرفاکس یعنی فایرفاکس 65 منتشر شده است. این نسخه آپدیت شده از این مرورگر شامل رابط کاربری جدیدی است که می‌تواند تنظیمات کنترلی بیشتری را برای کاربران در زمینه محدود کردن ردیاب‌های اینترنتی و استفاده سایت‌ها و نرم افزارهای مختلف از کوکی‌های ذخیره شده کاربر فراهم آورد. به عبارت دیگر این نسخه از فایرفاکس تنظیماتی دارد که کاربران می‌توانند مشخص کنند ردیاب‌ها تا چه میزان می‌توانند از داده‌های ذخیره شده‌شان استفاده کنند.

در این بروزرسانی فایرفاکس 65 سه گزینه برای تنظیمات بخش حریم خصوصی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این سه گزینه عبارت‌انداز: استاندارد (Standard)، دقیق (Strict) و سفارشی (Custom). مشابه دو گزینه اول در نسخه‌های قدیمی فایرفاکس نیز مشاهده می‌شود. حالت استاندارد که بیشتر کاربران آن را با نام «Standard» می‌شناسند، مانع از ردیابی سایت‌ها و نرم افزارها از داده‌های پنجره‌های Incognito خواهد شد.

در حالت دقیق یا سخت‌گیرانه‌تر یعنی «strict»، تمام سایت‌های ردیابی در همه حالت‌ها مسدود خواهند شد. یعنی در این حالت به‌هیچ‌وجه امکان ردیابی داده‌های کاربر وجود نخواهد داشت اما ممکن است کاربران با انتخاب این گزینه در بازکردن برخی از سایت‌ها مشکل داشته باشند. علاوه بر این‌ها همان‌طور که بیان کردیم مدل سفارشی یا «Custom» نیز وجود دارد که اجازه خواهد داد تا کاربران بتوانند کنترل خاصی را بر روی مسدود کردن کوکی‌ها و ردیاب‌های خاصی اعمال کنند.

دکمه «i» در نوار آدرس فایرفاکس 65 / i button in firefox 65

علاوه بر تنظیمات حریم خصوصی شفاف‌تر در فایرفاکس 65 ، موزیلا امکاناتی را اندیشیده است تا امکان دسترسی به گزینه‌های اشاره شده برای کاربران سریع‌تر باشد. در این راستا کاربران با کلیک بر روی دکمه «i» در نوار ناوبری می‌توانند مشاهده کنند که دقیقا چه نوع محدودیتی در زمینه ردیابی بر روی مرورگرشان فعال است و کدام ردیاب‌ها نیز اکنون از داده‌ها و کوکی‌های مرورگر استفاده می‌کنند. البته امکان تغییر تنظیمات نیز در صورت نیاز به صورت مستقیم از همین بخش برای کاربران میسر خواهد بود.

به همراه منوی تنظیمات حریم خصوصی، فایرفاکس 65 همچنین به ویژگی‌های دیگری نیز مزین است. در این زمینه می‌توانیم بگوییم این نسخه از فایرفاکس امکان پشتیبانی از ویدیوی فشرده AV1 را برای کاربران ویندوز را فراهم کرده است. علاوه بر آن، در این نسخه آپدیت شده، تسک منیجر قوی‌تر نیز فراهم بوده که به کاربران اجازه خواهد داد تا بتوانند تب‌ها و افزونه‌هایی که باعث کند شدن مرورگر می‌شوند را راحت‌تر شناسایی و حذف کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha