ویژگی تشخیص سقوط اپل واچ جان یک نفر را نجات داد
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:15 بهمن 1397، 15:00

ویژگی تشخیص سقوط اپل واچ جان یک نفر را نجات داد

امروزه گجت‌های هوشمند در حال تبدیل شدن به یکی از مفیدترین ابزارها در زندگی‌های امروزی هستند. در این راستا گجت هوشمند اپل واچ توانست زندگی یکی از کاربرانش را نجات دهد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اپل واچ سری 4 / Apple watch series 4

برخی از قابلیت‌های جدید در گجت‌های هوشمند واقعا ما را غافلگیر می‌کنند. مخصوصاً زمانی که شاهد نتیجه استفاده از آن‌ها باشیم. در خبری که اخیرا منابع خبری به آن پرداخته‌اند به نجات پیرمردی 67 ساله توسط اپل واچ اشاره شده است. پیش از پرداختن به این خبر خوب اشت اشاره کنیم یکی از ویژگی‌های اپل واچ سری 4 توانایی تشخیص سقوط از ارتفاع و همچنین کمک به کاربر در زمانی است که بعد از سقوط عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد است. درگزارشی که از NRK رسیده است و در سایت 9to5Mac نیز منتشر شده، آمده است که این ویژگی جان یک مرد 67 ساله نروژی را نجات داد. به طوری که بدن خونی این مرد که در کف حمام افتاده بود، توسط کارکنان اورژانس پیدا شد.

براساس گفته‌های دختر وی: «این ماجرا می‌توانست خیلی بدتر از این‌ها پیش رود و تمام روز ما این سوال را از خود می‌پرسیدیم که اگر او از یک ساعت هوشمند استفاده نمی‌کرد، چه اتفاقی می‌افتاد. این اتفاق در حالی بود که وی تلفن خود را به همراه نداشت. اما با داشتن ساعت هوشمند اپل واچ خیلی سریع نیروهای امداد و اورژانس را خبردار شدند و درواقع این گجت هوشمند توانست زندگی او را نجات دهد.»

به نظر می‌رسد این مرد که نصف شب به حمام رفته بود، احتمالا بر اثر سکته زمین افتاد، به‌طوری‌که هم‌اکنون سه ترک خوردگی در چهره‌اش مشاهده می‌شود. در حل حاضر حال عمومی وی رو به بهبود است و در وضعیت خوبی نیز به سر می‌برد. به‌طورکلی وقتی چنین داستان‌هایی در مورد اپل واچ به گوش می‌رسد که باعث برگرداندن زندگی به یک فرد مسن شده است، احتمالا یاد دیگر ویژگی این گجت هوشمند یعنی ویژگی نظارت بر ضربان قلب نیز خواهیم افتاد که در مورد حملات قلبی نیز می‌تواند عملکرد موفقی داشته باشد.

با این حال چنین داستان‌هایی به این اشاره دارند که ویژگی‌‎های جدید اپل واچ در حال تبدیل شدن به یک قابلیت مهم و مفید از سوی اپل در میان گجت‌ها خواهد بود. البته به یاد داشته باشید که ویژگی تشخیص سقوط به طور پیش فرض بر روی اپل واچ غیرفعال است و برای بهره‌مندی از مزایای آن می‌‌بایست آن را فعال کنید. اما اگر سن خود را در ابتدا بالای 65 سال معرفی کرده باشید این ویژگی به طور پیش فرض فعال خواهد بود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha