فایرفاکس صدای ویدیوهایی که خودکار پخش می شوند را در نسخه 66 قطع می کند

احتمالا چیزی بدتر از این نیست که وقتی وارد صفحه‌ای می‌شوید، ناگهان با صدای ویدیویی مواجه می‌شوید که به صورت خوودکار پخش می‌شود. فایرفاکس قصد دارد در آپدیتی پخش صدای این ویدیوها را قطع کند.

پخش خودکار ویدیو از عذاب‌آورترین بخش‌های اینترنت است. این مسئله فایرفاکس را بر آن داشته تا در نسخه جدید 66 خود به‌طور پیش فرض، صدای این نوع ویدیوها را غیرفعال کند. البته در صورت فشردن دکمه پلی توسط کاربر، صدای ویدیو نیز قابل پخش خواهد بود.

طبق پست منتشر شده در بلاگ موزیلا، تعریف موزیلا درباره پخش خودکار ویدیو این چنین است: «پخش هر نوع ویدیویی قبل از اینکه که کاربر دکمه‌ای را فشار دهد، ماوس را کلیک کند و یا هر عمل لمسی دیگری را انجام دهد». همچنین تاکید می‌کند که صدای این‌ها همه مسدود خواهند شد مگر اینکه کاربر اجازه پخش آن‌ها را صادر کند. به علاوه کاربران قادر خواهند بود پخش صدای ویدیو از سایت‌هایی نظیر یوتیوب را به طور دستی فعال کنند تا بدون مشکل و همانند قبل ویدیوهای مورد نظر خود را تماشا کنند.

 

Firefox / فایرفاکس

گفتنی است که فایرفاکس اولین مرورگری نیست که اقدام به مسدود کردن پخش خودکار صدای ویدیو کرده است. گوگل در سال گذشته چنین ویژگی را به مرورگر کروم خود اضافه کرده بود. منتهی گوگل این روش را شخصی‌سازی کرده و با استفاده از تاریخچه مرورگر هر کاربر، پخش خودکار ویدیوها را فعال و یا غیرفعال می‌کرد. این درحالی است که فعلا فایرفاکس تنها از پخش صدای ویدیو در سایت‌های مختلف جلوگیری می‌کند و ویدیوها همچنان به طور خودکار پخش خواهند شد. این مسئله باعث مصرف پهنای باند اینترنت شما می‌شود.

برای بهره‌مندی از ویژگی مسدود کردن پخش خودکار صدای ویدیو باید منتظر نسخه جدید فایرفاکس بود که در حال حاضر ارائه آن برای تاریخ 19 مارس (28 اسفند) برنامه ریزی شده است. برای اخبار بیشتر با پلازامگ همراه باشید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha