افزونه Password Checkup گوگل شما را در برابر هکرها ایمن نگاه می‌دارد
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:15 بهمن 1397، 12:30

افزونه Password Checkup گوگل شما را در برابر هکرها ایمن نگاه می‌دارد

گوگل در آپدیت جدید کروم نوعی افزونه جدید را ارائه کرده که در آن رمز عبور کاربران در برابر هکرها مورد محافظت قرار می‌گیرند.

گوگل نوعی افزونه جدید را برای کروم ارائه کرده که برای ایمن نگاه داشتن کاربران در برابر هکرها طراحی شده است. افزونه بررسی رمز عبور یا Password Checkup دقیقا همان کاری را می‌کند که از نامش بر می‌آید؛ در واقع به کاربران اطمینان می‌دهد که ترکیب نام کاربری و رمز عبور آنها در شرایط کاملا امن قرار دارد.

دنیای شبکه و وب بسیار می‌تواند جای ترسناکی باشد. در چنین فضایی بدافزارها و ایمیل‌های فیشینگ نیز انتظار کاربران را می‌کشند و به نظر می‌رسد که هکرها از هر سو برای دزدیدن اطلاعات کاربران تلاش می‌کنند. گوگل نهایت تلاش خود را به خرج داده تا کاربران خود را ایمن نگاه دارد و آخرین تلاش‌های این شرکت نوعی افزونه برای کروم است که «بررسی رمز عبور» یا Password Checkup نام دارد.

امنیت در گوگل / Security in Google

چگونه از Password Checkup گوگل استفاده کنیم؟

آن گونه که در بلاگ امنیتی گوگل توضیح داده شده، Password Checkup نام کاربری و رمز عبور شما را در پایگاه داده خود از اطلاعات کاربری دیگران مورد بررسی قرار می‌دهد. این افزونه رمز عبور کاربران را با بیش از 4 میلیارد اطلاعات هویتی که گوگل تصور می‌کند، غیرایمن هستند، مقایسه می‌نماید.

تنها کاری که کاربران لازم است انجام دهند آن است که افزونه Password Checkup را در گوگل کروم نصب نمایند. هنگامی که این افزونه نصب شد، آیکون بررسی رمز عبور را در نوار مرورگر خود مشاهده می‌کنند. از آن پس، هرگاه که وارد یک سایت شوند، گوگل اطلاعات هویتی آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد تا از ایمن بودن کاربری آنها و رمز عبور مذکور اطمینان حاصل شود.

ساندار پیچای در پیام خود آورده:

امروز، دو آپدیت جدید را معرفی می‌کنیم که با آنها، داده‌های شما ایمن باقی می‌مانند: Password Checkup نوعی افزونه کروم است که با آن می‌توانید حساب‌های کاربری خود را از احتمال درز اطلاعات امنیتی توسط شرکت‌های ثالث محافظت کنید و همچنین نوعی قابلیت جدید به Cross Account نیز ارائه می‌شود.

اگر اطلاعات هویتی شما در پایگاه داده گوگل قرار نداشته باشد، می‌توانید به کار خود ادامه دهید، اما در صورتی که چنین اطلاعات هویتی و رمز عبوری در پایگاه داده این سایت قرار داشته باشد، این مشکل به صورت هشدار با شما در میان گذاشته می‌شود. در ادامه، سایت مذکور به شما پیشنهاد می‌دهد که این رمز را به گونه‌ای تغییر دهید که پیش از این در معرض درز اطلاعات امنیتی قرار نگرفته باشند.

گوگل علاقه‌مند است که نشان دهد، این روند تا چه حد ایمن است. اطلاعات هویتی ورود به صفحه کاربری شما هنگام ارسال به این سایت، به صورت کامل رمزی‌سازی می‌شوند. این شرکت همچنین از نوعی قابلیت بازیابی اطلاعات خصوصی برای جستجو در میان فهرست اطلاعات لاگین کاربران استفاده می‌کند.

این افزونه را می‌توانید از این لینک دانلود کنید.

البته لازم به یادآوری است که این افزونه یکی از نسخه‌های Have I Been Pwned گوگل است، اما از نظر شکل و محتوا نوعی افزونه به حساب می‌آید. با توجه به درز اطلاعات گسترده در ژانویه 2019 که در آن صدها میلیون اطلاعات کاربری وجود دارد، ارائه این افزونه کاملا به موقع است. البته این امر به شرطی است که به گوگل اعتماد کنید و محافظت اطلاعات خود را به آن بسپارید.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha