اپل آپدیت iOS 12.1.4 را برای رفع مشکل آسیب پذیری فیس تایم ارائه کرد

اخیرا نوعی نقص در نرم‌افزار فیس تایم مشاهده شده بود که باعث به خطر افتادن حریم شخصی کاربران می‌شد. در همین راستا، اپل بروزرسانی جدید iOS 12.1.4 را برای حل این مشکل ارائه کرده است.

به تازگی، اپل آپدیت جدید iOS 12.1.4 را برای کاربران گوشی‌های آیفون، آیپد و آیپاد ارائه کرد. این آپدیت به منظور رفع مشکل آسیب‌پذیری چت گروهی فیس‌تایم عرضه گردید. این مشکل باعث به خطر افتادن حریم شخصی کاربران می‌شد. اپل پیش از این به همین خاطر، سرور چت گروهی فیس‌تایم را غیرفعال و این قابلیت را غیرقابل استفاده کرده بود. در حال حاضر، تمامی کاربرانی که iOS 12 را در دستگاه‌های خود دارند، می‌توانند از طریق مسیر Settings – General – Software Update اقدام به بروزرسانی کنند.

فیس تایم اپل / Apple FaceTime

اگرچه اپل به صورت شفاف در مورد ساختار این آپدیت توضیحاتی ارائه نکرده، اما سندهای امنیتی آپدیت شده به رفع مشکل آسیب‌پذیری چت گروهی فیس‌تایم اشاره کرده‌اند. بعد از آنکه این مشکل هفته گذشته شناسایی شد، اپل وعده داد تا این مشکل را به زودی رفع نماید، اما در ادامه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ارائه آپدیت نرم‌افزاری مورد نظر به هفته جاری موکول می‌شود. اکنون اپل صفحه وضعیت سیستم را به‌روزرسانی کرده که نشان می‌دهد چت گروهی فیس تایم دوباره فعال شده است، اما کاربران باید سیستم‌عامل خود را به نسخه iOS 12.1.4 آپدیت نمایند. این در حالی است که امکان چت گروهی فیس تایم برای کاربران نسخه قبلی غیرفعال باقی می‌ماند. با توجه به آنکه دو هفته طول کشید تا اپل این مشکل را حل کند، نقص چت گروهی فیس تایم احتمالا نیاز به اعمال تغییرات داخلی چشمگیر در فیس تایم داشته است. گفته می‌شود که بعد از ارائه آپدیت امروز، آسیب‌پذیری مورد نظر از بین رفته و افراد سودجو دیگر نمی‌توانند از آن بر علیه کاربران استفاده کنند.

امکان چت گروهی فیس تایم اولین بار در اکتبر سال میلادی گذشته (مهر امسال) عرضه گردید و مشخص نیست که آیا مشکل مورد نظر از همان ابتدا در این سیستم وجود داشته یا اینکه همزمان با ارائه آپدیت iOS 12 به وجود آمده است. شرکت اپل به خاطر آسیب‌پذیری فیس تایم قرار است از سوی مقامات دولتی نیویورک و همین طور قانونگذاران فدرال مورد تحقیق و تفحص قرار گیرد. علی‌رغم ارائه این آپدیت، مقامات اپل هنوز هم باید به سوالاتی که از سوی قانونگذاران فدرال و دولتی مطرح شده، پاسخ دهند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha