هک گوشی های اندرویدی با ارسال تصویر PNG توسط هکرها امکان پذیر است
فاطمه فرحی
نویسنده:فاطمه فرحی
ارسال شده در:21 بهمن 1397، 21:00

هک گوشی های اندرویدی با ارسال تصویر PNG توسط هکرها امکان پذیر است

تا به امروز روش‌های زیادی برای نفوذ به گوشی‌های هوشمند دیده‌ایم، اما جالب‌تر اینجا است که بگوییم به تازگی هک گوشی های اندرویدی با ارسال تصویر PNG به آن‌ها امکان‌پذیر شده است.

یک راه برای جلوگیری از هک نشدن گوشی موبایل این است که به سادگی از کلیک بر روی لینک‌های ناآشنا به منظور نصب اپلیکیشن اجتناب کنید. به تازگی اخباری مبنی بر هک گوشی های اندرویدی با ارسال تصویر PNG پخش شده است. متاسفانه امروزه هکرها به طرز ماهرانه‌ای قادر هستند بدافزارهای خود را در قالب فایل‌های به ظاهر بی‌خطر نظیر فایل تصویری PNG پنهان کنند. آن‌ها از آسیب‌پذیری این فایل برای رسیدن به اهداف شوم خود و نفوذ به گوشی اندرویدی استفاده می‌کنند.

کمپانی گوگل در تازه‌ترین بروزرسانی امنیتی خود یعنی در ماه فوریه، به نوع جدیدی از آسیب‌پذیری فریم‌ورک اندروید برخورد کرده که هکرها را قادر می‌سازد تا با ارسال یک فایل تصویری PNG، به گوشی‌های اندرویدی کاربران نفوذ کنند. آن‌ها این فایل تصویری را به طرز استادانه‌ای ساخته‌اند تا پس از باز شدن آن توسط کاربران قربانی به راحتی به گوشی‌های هوشمند نفوذ کرده و کدهای مخرب خود را با دسترسی سطح بالاتر به اجرا درآورند.

هک گوشی های اندرویدی/ Phone hacking

خوشبختانه کمپانی گوگل ادعا کرده که تاکنون هیچ گزارشی در مورد این نوع هک از سوی کاربران اعلام نشده، بنابراین انتظار می‌رود که هکرها هنوز به این شکاف امنیتی پی نبرده‌اند.

کمپانی گوگل پس از مواجه با این نقص امنیتی، در آخرین بروزرسانی امنیتی اندروید این مشکل را برطرف کرد. همچنین اظهار داشت که به منظور عدم سو استفاده هکرها از این قضیه و امکان هک دستگاه‌هایی که تاکنون بروزرسانی نشده‌اند، از ارائه جزئیات بیشتر در مورد این آسیب‌پذیری خودداری خواهد کرد. بنابراین اگر هنوز گوشی‌های هوشمند خود را بروزرسانی نکرده‌اید، اکنون وقت آن رسیده که دست به کار شوید. البته، لازم به ذکر است که این مسئله مهم، شامل سیستم عامل‌های قدیمی اندروید نمی‌شود و تنها اندروید 7 نوقا، اندروید 8 اوریو و در نهایت اندروید 9 پای را درگیر خود کرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha