مایکروسافت روی نوعی الیاف هوشمند برای تبلت های سرفیس کار می کند
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:24 بهمن 1397، 14:00

مایکروسافت روی نوعی الیاف هوشمند برای تبلت های سرفیس کار می کند

بر اساس پتنت‌های جدید منتشر شده، مایکروسافت روی نوعی الیاف هوشمند کار می‌کند که می‌تواند در تبلت های سرفیس ساخت این شرکت و هولولنز مورد استفاده قرار گیرد.

مایکروسافت در حال حاضر، سابقه‌ای طولانی در استفاده از الیاف پارچه در محصولات سرفیس دارد و از این مواد به عنوان پوشش لپ‌تاپ‌های سرفیس و مجموعه‌ای از کیبوردهای این لپ‌تاپ‌ها و همین طور تجهیزات جانبی دیگر استفاده می‌کند.

حالا بر اساس پتنت‌های تازه منتشر شده، به نظر می‌رسد که این شرکت روی نوعی از الیاف کار می‌کند که چیزی فراتر از زیبایی ظاهری برای دستگاه‌های کاربران است.

این پتنت در مورد استفاده از نوعی سنسور لمسی روی الیاف پارچه‌ای است که در ماه ژوئیه 2017 ثبت شده و در روز 24 ژانویه 2019 توسط سایت USPTO منتشر شده است. در این پتنت مایکروسافت نوعی سنسور لمسی را درون الیاف دستگاه قرار داده که با آن، قسمت پشتی دستگاه نیز قابلیت لمسی خواهد داشت و کاربران می‌توانند اعمالی همچون کشیدن و یا فرمان‌های لمسی را صادر نمایند. با این حرکات، کاربران می‌توانند درون اپلیکیشن‌های خود جستجو نمایند، صدای دستگاه را کم و زیاد کنند و به تنظیمات و همین طور امکانات دیگر دسترسی یابند.

پتنت جدید تبلت های سرفیس مایکروسافت / Microsoft New Patent

مایکروسافت مدتی هست که روی نوعی پتنت به نام «قسمت پشتی لمسی» کار می‌کند و قرار است از این فناوری در گوشی‌های سرفیس فون دارای دو صفحه نمایش استفاده نماید.

البته، لازم به ذکر است، مایکروسافت به این مسئله نیز توجه دارد که الیاف هوشمند و حساس به لمس می‌تواند به سادگی در تجهیزات پوشیدنی همچون هولولنز (HoloLens) متصل شود و یا حالت‌های دیگر ارتباطاتی را اجرایی نماید.

پتنت جدید مایکروسافت / Microsoft New Patent

همچون همیشه، باید به این نکته اشاره کنیم که این تصاویر پتنت ممکن است هیچ گاه به واقعیت تبدیل نشوند، اما اگر واقعا، مایکروسافت چنین فناوری را تولید نماید، باعث می‌شود تا تبلت‌هایش در مقایسه با تجهیزات رقبا متمایز شوند و در بازار، رقبای خود را پشت سر بگذارند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha