عملکرد اکسل آنلاین در گوگل کروم به کمک مهندسان مایکروسافت بهتر می شود
فاطمه فرحی
نویسنده:فاطمه فرحی
ارسال شده در:29 بهمن 1397، 16:00

عملکرد اکسل آنلاین در گوگل کروم به کمک مهندسان مایکروسافت بهتر می شود

اگر از افرادی هستید که از اکسل آنلاین مایکروسافت استفاده می‌کنید باید بگوییم که مهندسان مایکروسافت در تلاش هستند تا برای عملکرد بهتر مرورگر گوگل کروم در حین کار با اکسل آنلاین به آن کمک کنند. در ادامه همراه ما باشید.

در حال حاضر که مایکروسافت در حال همکاری با گوگل و موتور رندر کرومیوم آن است، مهندسان و متخصصان وب مایکروسافت در حال کار بر روی بهبود کرومیوم برای داشتن عملکرد بهتر با ویندوز هستند.

آخرین نمونه از این تغییرات مربوط به حل مشکلی بود که با انتخاب یک سلول در اکسل آنلاین تبلت ویندوز 10 هنگام استفاده از مرورگر گوگل کروم پیش می‌آمد. صفحه کلید پاپ آپ در برخی از موارد سلول انتخاب شده را در بر می‌گرفت که امری ناخوشایند به نظر می‌رسد. به عبارتی دیگر، سلول مورد نظر وقتی در قسمت پایین صفحه است، با بالا آمدن صفحه کلید لمسی ویندوز 10 زیر آن قرار می‌گیرد، در حالی که می بایست صفحه گسترده به طور خودکار سلول مورد نظر را در معرض نمایش قرار می‌داد.

Online Excel in Chrome / اکسل آنلاین در کروم

یکی از مهندسان مایکروسافت اذعان داشت که مشکل صفحه کلید لمسی قابل حل است. همچنین در ادامه افزود:

این تغییر، زمانی که فرایند رندر فریم اصلی قادر به نشان دادن نود مورد نظر نیست، عنصر مورد نظر را با آگاه کردن پردازش مرورگر به نمایش می‌گذارد. سپس سیستم پردازشی مرورگر کروم کلاس  RenderWidgetHostViewAura::ScrollFocusedEditableNodeIntoRect را فرا می‌خواند تا به طور صحیح پیام اسکرول را به فریم مورد نظر هدایت کند.

در این مرحله مشخص نیست که اصلاح انجام شده، پذیرفته خواهد شد یا خیر، اما همچنان به طور فعال روی آن کار می‌شود.

گفتنی است که روحیه همکاری بین این دو گروه به پتانسیل ارتباط بهتر بین مایکروسافت و گوگل اشاره دارد که در نهایت می‌توان شاهد دستاوردهای بهتر و سازنده‌تر بود. احتمالا در آینده شاهد اصلاحات بیشتری مربوط به رابط‌های کاربری ویندوز 10 و کرومیوم خواهیم بود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha