اپل واچ سری 5 ویژگی ECG را برای مناطق بیشتری فراهم خواهد کرد
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:30 بهمن 1397، 11:00

اپل واچ سری 5 ویژگی ECG را برای مناطق بیشتری فراهم خواهد کرد

براساس پیش‌بینی‌ها، اپل واچ سری 5 در برخی از ویژگی‌های ارتقا می‌یابد. در این راستا گفته شده ویژگی ECG در مناطق بیشتری پشتیبانی می‌شود و همین‌طور شاهد طراحی جدیدی در مدل سرامیکی این ساعت هوشمند خواهیم بود.

براساس آخرین یادداشت‌های تحلیلگر معتبر اپل، مینگ-چی کو (Ming-Chi Kuo) اپل واچ سری 5 با طراحی جدیدی در مدل سرامیکی همراه خواهد بود و همین‌طور ویژگی پشتیبانی از ECG را در گستره جغرافیایی وسیع‌تری به ارمغان می‌آورد. گفتنی است که ویژگی ECG در اپل واچ به نمایش نوار قلب اشاره دارد. درواقع اپل واچ قادر است جریان‌های الکتریکی قلب را دریافت کند و آن‌ها را به صورت نمودار الکتروکاردیوگرام نشان دهد.

در آخرین یادداشت‌های مینگ-چی کو پیش‌بینی‌های متعددی درباره خط تولید محصولاتی همچون آیفون‌های 2019 اپل، خط تولید آیپد و مک بوک‌ ها مشاهده می‌شود اما تنها اطلاعات اندکی به پیش‌بینی درباره خصوصیات اپل واچ مربوط است. با این حال همین اطلاعات اندک پیش‌بینی شده ارزش به اشتراک‌گذاری را دارد. چراکه می‌توان گفت ویژگی ECG یکی از بارزترین ویژگی‌های اپل واچ سری 4 محسوب می‌شود.

ویژگی ECG در اپل واچ / ECG in Apple watch

متاسفانه ویژگی ECG در حال حاضر تنها برای دارندگان اپل واچ سری 4 در ایالات متحده قابل دسترس است. البته این بدین معنی نیست که ویژگی یاد شده در سایر کشورها کار نمی‌کند. اما لازم است که زیرساخت‌هایی در سایر مناطق ایجاد شود و مجوزهایی از طرف سازمان‌های بهداشتی کشورهای دیگر از سوی اپل دریافت گردد. به‌عنوان مثال اپل باید عملکردی مطابق با مقررات بهداشتی منطقه‌ای که قرار است این ویژگی در آنجا پیاده‌سازی گردد، پیش برود تا به اجرای چنین ویژگی‌هایی در یک دستگاه الکترونیکی نظارت کافی انجام شود و بتوان از آن در جهت صحیح استفاده کرد.

به‌عنوان مثال اگر ویژگی تشخیص سقوط در اپل واچ سری 4 فعال باشد و سقوطی اتفاق بیفتد، اورژانس در جریان قرار خواهد گرفت و به داد کسی که سقوط کرده می‌رسد. اما قابلیتی که تشخیص پزشکی دهد نیاز به هماهنگی‌های پزشکی و مقررات بهداشتی در مناطق مختلف دارد. گفتنی است کانادا می‌تواند اولین کشوری باشد که خدمات پزشکی اپل در آن اجرایی می‌شود، چراکه کوپرتینیونشین‌ها هنوز برای دستگاه پزشکی خود در این کشور درخواست مجوز نکرده‌اند، اما می‌توان پیش‌بینی کرد که اگر این اتفاق رخ دهد، مورد قبول واقع خواهد شد.

درواقع مشکل تعریف عملکرد ECG برای یک ساعت هوشمند این است که آن را به یک دستگاه پزشکی تبدیل می‌کند. با این حساب ویژگی یاد شده به طور کلی این گجت را از یک گجت فناورانه در دسته کاملاً متفاوت دیگری یعنی پزشکی قرار می‌دهد. این در حالی است که قوانین مربوط به حیطه پزشکی و درمان نیز در مناطق مختلف متفاوت است. حالا اگر اپل بتواند استفاده از این قابلیت را در کشورهای دیگر گسترش دهد و مجوزهای اجرایی لازم را برای ویژگی ECG در اپل واچ سری 5 دریافت کند، صاحبان اپل واچ سری 4 در خارج از ایالات متحده با آپدیت نرم‌افزاری نیز از این ویژگی بهره‌مند خواهند شد.

به غیر از پشتیبانی از ویژگی ECG در مناطقی خارج از ایالات متحده، مینگ-چی کو به طراحی اپل واچ سری 5 نیز اشاره می‌کند که از یک کیس سرامیکی جدید بهره‌مند خواهد بود. البته ما هنوز نمی‌دانیم که این ویژگی جدید به چه چیزی اشاره دارد اما با توجه به اینکه نسخه‌های پرمیوم سرامیکی مدل‌های پیشین اپل واچ مشکلاتی در پوشیدن داشتند، این طراحی جدید احتمالا مشکلات پیشین را حل کند که البته اگر این‌چنین باشد چندان جای تعجب و شگفتنی نخواهد بود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha