بازی Assassins Creed Odyssey و تمام اطلاعات این بازی + ویدیو
پژمان گل کار مقدم
نویسنده:پژمان گل کار مقدم
ارسال شده در:25 اسفند 1397، 12:58

بازی Assassins Creed Odyssey و تمام اطلاعات این بازی + ویدیو

با توجه به حال و هوای حماسی Assassin’s Creed Odyssey و اقتباسش از اساطیر کهن یونان، قصد داریم 10 تا از موجوداتی که حضورشان در بازی جذاب به نظر می‌رسد را مورد بررسی قرار دهیم.

در Assassin’s Creed Origins، طرفداران فرنچایز این فرصت را داشتند تا همراه با «بایک» در اسطوره‌های کهن مصر جست وجو کنند و طی بسته الحاقی Curse of the Pharaohs با موجوداتی مثل «آتوبیس»، «سوبک»، «سخمت»، «اپپ» و «مرده‌‎های متحرک» مواجه شوند. اکنون طرفداران Assassn’s Creed شانس این را دارند که وارد اساطیر یونان شده و با کنترل «آلکسیوس» یا «کاساندرا» به مکاشفه اسرار Assassin’s Creed Odyssey بپردازند.

 

گیم پلی اساسین کرید اودیسی

گیم پلی بازی فوق العاده بازی اسیسنس کرید اودیسی که آخرین بازی اساسین ساخته شده توسط کمپانی یوبیسافت میباشد. این بازی پس از لوکیشن های مختلف به حال هوای یونان قدیم کوچ کرده است این بازی به نسخه قبلی خود یعنی اساسین کرید اورجینز بسیار شبیه است و نظر منتقدان را از این لحاظ جلب نکرده است.

بازی های اسیسانس کرید همیشه دچار باگ های اساسی در گیم پلی خود بودند و در نسخه جدید نیز این مشکل همچنان پابرجا است و این مورد شاید برای بی دقتی برنامه نویسان یوبیسافت باشد و تعصب آنان برای  ارائه هر ساله یک بازی اساسین که بعد از بازی یونیتی ما داستان بکری از این سری بازی سراغ نداریم و صرفا بازی سازی این شرکت برای پول است.

نمره این بازی در سایت متاکریپتیس 83 اعلام شد که توسط منتقدین دیگر امتیازشان داده شده است. شخصیت های بازی را میتوانید در این قسمت نگاه کنید.

 • GamesRadar: نمره‌ی ۵ از ۵
 • PlayStation Lifestyle: نمره‌ی ۹.۵ از ۱۰
 • Critical Hit: نمره‌ی ۹.۵ از ۱۰
 • IGN: نمره‌ی ۹.۲ از ۱۰
 • Destructoid: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Attack of the Fanboy: نمره‌ی ۴.۵ از ۵
 • USgamer: نمره‌ی ۴.۵ از ۵
 • GamingBolt: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Twinfinite: نمره‌ی ۴.۵ از ۵
 • Press Start: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • DualShockers: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • Game Informer: نمره‌ی ۸.۳ از ۱۰
 • God is a Geek: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • TheSixthAxis: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • GameSpot: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • VideoGamer: نمره‌ی ۸ از ۱۰

آپدیت های DLC بازی اساسین کرید اودیسی

برای بازی اساسین کرید اودیسی تا این لحظه DLC های بسیار زیادی ارائه شده است. از جمله dlc های این بازی میتوان به :

 • Lost Tales of Greece
 •  Legacy of the First Blade
 • Episode 3: Bloodline
 • اپدیت 1.4.4
 • THE FATE OF ATLANTIS

اشاره کرد، حجم هر آپدیت و DLC همراه حجمی بالغ بر 6 الی 7 گیگ میباشد که مراحل فرعی این بازی را تشکیل میدهند،

تریلر یکی از dlc های این بازی را میتوانید در زیر مشاهده بفرمایید.

 

10 موجود اسطوره ای که دوست داریم در Assassins Creed Odyssey شاهد باشیم

عنوان جدید بازی که برای انتشار تا چند ماه دیگر برنامه ریزی شده، احتمالاً از همان عمق و ویژگی‌های اسطوره‌ای قسمت قبلی برخوردار باشد، حداقل از ویدیوهای بازی که «مدوسا» و «مینوتار» را نمایش می‌دادند، این طور به نظر می‌رسد. با چنین تفاسیری احتمالاً هیولاهای بیشتری در راهند، پس بد نیست 10 تا از موجوداتی که دوست داریم در Assassin’s Creed Odyssey شاهد باشیم را بررسی کنیم.

 


1- سایکلاپس


سایکلاپس

«سایکلاپس» (غول تک‌چشم) که از اولین نژاد‌ غول‌ها محسوب می‌شود سمبل اساطیر یونان است. در واقع در کتاب «ادیسه هومر» شخصیت اصلی با یکی از این غول‌ها به اسم «پلیفموس» مواجه می‌شود. با توجه به این که قسمت جدید Assassin’s Creed عنوان حماسه بزرگ هومر را با اسمش همراه دارد، خیلی عجیب نیست که «آلکسیوس» یا «کاساندرا» با یک سایکلاپس مبارزه کنند. احتیاج به گفتن نیست که صحنه فرو کردن «نیزه لئونیداس» (که نمونه اولیه همان تیغه پنهان است) توسط بازیکن در چشمان سایکلاپس، چقدر حماسی خواهد بود.

 


2- سربروس


سربروس

یکی از معروف‌ترین اسطوره‌‎های یونان موجودی به نام «سربروس»، سگی سه سر با دم مار است که برای «هادس» از دورازه‌های دنیای زیرزمین محافظت می‌کند. اگر دنیای زیرزمین حکم «دوآت» در Assassin’s Creed Origins را داشته باشد، منطقی به نظر می‌رسد تا با یکی از این هیولاهای غول‌پیگر مبارزه یا مخفیانه از دستشان فرار کنیم. اگر هم Odyssey چیزی مثل بسته الحاقی Trial of the Gods را شامل شود، شاید بازیکن با هادس و سربروس به شکل هم‌زمان مواجه شود.

 


3- اسکیلا


اسکیلا

با بازگشت مکانیک کشتی‌رانی در Assassin’s Creed Odyssey هیچ زوجی برای مقابله پروتاگونیست بازی وحشتناک‌تر از «اسکیلا» و «کاریبدس» نیست. براساس اساطیر یونان، اسکیلا زمانی روح آب و معشوقه پوسایدون بوده، اما حسادت بی‌وصفش به «آمفیرتریت» او را به یک هیولا تبدیل می‌کند. ظاهر خوفناکش در بعضی جاها به شکل یک اژدهای معمولی طراحی شده، اما در اکثر مواقع به شکل زنی نیمه برهنه ترسیم می‌شود که روی بدنش مارهایی با سر سگ روییده است.

 


4- کاریبدس


Assassin’s Creed Odyssey

کاریبدس هیولایی دریای بود که گردآب را به وجود آورد و دو موجود دهشتناک را خلق کرد تا از تنگه باریکی که دریانوردان را به سمت خودش سوق می‌دهد، محافظت کنند. بسیاری از اسطوره‌شناسان از این مناطق به عنوان تنگه «مسینا» یاد می‌کنند. مسینا یکی از از نقاط شناخته شده در نقشه Odyssey است که شاید بسیار بزرگتر از Origin باشد. چنین چیزی می‌تواند نوید مبارزه با دو هیولای مذکور را بدهد و گیم‌پلی دریایی جذاب و حماسی خلق کند.

 


5- پگاسوس


Assassin’s Creed Odyssey

مطمئناً قرار نیست تمام موجودات افسانه‌‌ای یونان هیولاهای خوفناکی باشند تا برایتان مزاحمت ایجاد کنند. در یونان به این بزرگی، موجودات دوست‌داشتنی مثل «پگاسوس» هم پیدا می‌شود. پگاسوس یکی از فرزندان پوسایدون است؛ بدنی تماماً سفید دارد و با بال‌‌های قدرتمندش به قهرمان یونانی، «بلروفون» کمک کرد تا «شیمرا» را شکست دهد. پگاسوس چه در حد یک صحنه حماسی، ارجاع یا حتی سکانس‌های اکشن هوایی در بازی Assassin’s Creed Odyssey حضور داشته باشد، می‌تواند اتمسفر بیشتری به اساطیر یونانی اضافه کند.

 


6- شیمرا


Assassin’s Creed Odyssey

حالا که صحبت از «شیمرا» شد باید گفت که خودش هم گزینه فوق‌العاده‌ای برای بازی محسوب می‎‌شود. شکل این هیولا اغلب شبیه به یک شیر ترسیم شده که به جای دم، مار دارد و در پشت سرش، کله یک بز روییده است. باید گفت که این هیولا ذاتی خبیث دارد، بنابر این حضورش در بازی می‌تواند برخلاف پگاسوس که برای بازیکنان امیدبخش است، موجب وحشت شود.

 


7- سنتار


Assassin’s Creed Odyssey

یکی دیگر از موجوداتی که حضورش می‌تواند جذاب باشد، سنتار است، موجودی نیمه انسان که از شکم به پایین، بدن و پاهای اسب را دارد. این موجودات گاهی اوقات به عنوان یک تعلیم‌دهنده نمایش داده می‌شوند و در برخی مواقع ترسیمی از طبیعت وحشی هستند. با این که نمی‌توان حدس زد Assassin’s Creed Odyssey چگونه این موجودات شگفت‌انگیز را در بازی می‌گنجاند، شکی نیست که این آدم‌های سم دار، حال و هوای اسطوره‌ای و تاریخی یونان را تقویت خواهند کرد.

 


8- سایرن‌


Assassin’s Creed Odyssey

موجود دیگری که حضورش بر اساس بخش کشتی‌رانی در بازی منطقی به نظر می‌رسد، «سایرن» است. این موجودات که با اقتباس از فوکلورهای پری دریایی خلق شده‌اند، بیشتر به شکل زنانی ترسیم می‌شوند که پاها و بال‌های (نسخه بی‌بالشان هم هست) پرنده مانند دارند و انواع سازهای موسیقی (مخصوصاً چنگ) را می‌نوازند. آن‌ها اغلب در تلاش‌اند که دریانوردان را با اشعار زیبا و موسیقی سحرآمیزشان به کام مرگ بکشانند، بنابراین تماشای این که بازیکن و خدمه کشتی سعی دارند از نوای سایرن‌ها دوری کنند، باید جذاب باشد.

 


9- گریفین


Assassin’s Creed Odyssey

«گریفین»ها به عنوان پادشاه تمامی جانوران شناخته می‌شوند، پس مقابله با یکی از آن‌ها مطمئناً حماسی خواهد بود. گریفین بدن یک شیر را دارد، اما سر، بال‌ و پنجه‌هایش به عقاب شبیه‌اند و به این ترتیب یک جورایی پادشاه آسمان و زمین محسوب می‌شود. از آنجایی که گریفین‌ها اغلب به عنوان نگهبان طلا ترسیم شده‌اند، شاید جالب باشد اگر در بازی به عنوان محافظ قطعه‌ای از Eden گنجانده شوند.

 


10- مانتیکور


Assassin’s Creed Odyssey

با این که ریشه اصلی «مانتیکور» به اسطوره‌های ایرانی باز می‌گردد، این موجود دورگه و منحصر به فرد در یونان به عنوان جانوری با بدن شیر و سر انسان شناخته می‌شود که دمی شبیه به دم عقرب دارد. مانتیکور به مجسمه ابوالهول مصر نیز بی‌شباهت نیست، بنابراین به شکل مناسبی تاریخچه ایرانی نیزه لئونیداس را با Origins و Odyssey مرتبط می‌کند.

اسطوره‌شناسی غنی یونان که در Assassin’s Creed Odyssey نیز حکم‌فرما است، شمار زیادی از هیولاها را برای انتخاب شامل می‌شود، اما ما در اینجا فقط به 10 تا که معتقدیم می‌توانند، تنوع زیادی در بازی بوجود بیاورند اشاره کردیم. با این حال کلی موجود دیگر مثل، ساتیرها، هارپی‌ها و هایدرا هستند که می‌توانند در بازی گنجانده شوند. به نظر شما چه موجوداتی از اسطوره‌های یونان به درد بازی Assassin’s Creed Odyssey می‌خورند؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Assassin’s Creed Odyssey برای انتشار در 5 اکتبر 2018 و پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی برنامه ریزی شده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
کاربر میهمان 24 مرداد 1397، 09:40

سلام.مرسی بابت زحماتتون.سوالی داشتم.دو هفته پیش 3 تا مقاله دادم.میخواستم ببینم مورد توجهتون واقع شد؟ اگر نه که من مقاله زیاد دارم.بدم بررسی کنید 3 تا مقاله هم در مورد داینوکرایسیس ، ونکوییش و 10 شخصیت منفی برتر بود

XxX 27 اسفند 1397، 16:23

خیلی خوب بود

محسن داودی 27 اسفند 1397، 16:24

ممنون از مطلبتون. خیلی خوب بود

سبحان قربانی 28 اسفند 1397، 09:38

بازی خوبیه اما با اون قسمت اول بازی که با ایرانی ها باید بجنگیم حال نمیکنم . حس بسیار بدیه. با نظر شما هم موافقم که یوبیسافت کیفیت بازی هاش کم شده و تنها برای پول بازی میسازه. اساسینس کرید 1 و 2 کجا و این بازی های جدیدش که هر سال یه نسخه میده کجا. باید یکم از سانتی مانیکا یاد بگیره که هر 5 سال یه بار یه گاد او وار میده و بازار قبضه میکنه . جایزه بهترین بازی سال و هم میبره و سالها یادش تو خاطره ها میمونه .

sahand 06 شهریور 1398، 13:09

;کاملا موافقم و یه نقطه دیگه اینکه یوبیسافت به جای بهینه سازی سیستم داره سیستم بازی هارو روز به روز بیشتر میکنه خودشم تو 30 فریم