با 10 نسخه برتر از سری پرطرفدار Call Of Duty آشنا شوید

بی شک، سری Call Of Duty (ندای وظیفه) آن قدر پرطرفدار است که گیمرها هرساله مشتاق این هستند که آن را خریداری کنند و با اشتیاق و ذوق فراوان، آن را در منزل بازی کنند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که ده نسخه برتر از سری Call Of Duty را به شما معرفی کنیم.

همانند عملکرد منظم یک ساعت، سری محبوب Call Of Duty (ندای وظیفه) هم به عناوین اول شخص شوتر ثابتی تبدیل شده است که به مدت یک دهه، هر سال یک نسخه از آن منتشر می‌شود و هر بار، بحث و اظهار نظراتی بین گیمرها شکل می‌گیرد که کدام عناوین در این سری موفق شدند که براثر مرور زمان، ارزش خود را حفظ کنند.

بنابراین طرفداران پروپاقرص سری Call Of Duty در IGN در اتاقی دور هم جمع شده‌اند تا افکار و نظرات خود را به اشتراک بگذارند و تصمیم بگیرند کدام نسخه‌ها از این سری، شایسته حضور در لیست ده برتر را دارد.

نکته قابل ذکر این است که این لیست بر اساس سیستم نقد و نمره دهی سایت IGN نیست و این لیست بر اساس کیفیت کلی، تأثیر پایدار، تأثیر فرهنگی و ارائه بی‌نقص و کامل چیده شده است.

 


10 – Call Of Duty: WW2


Call Of Duty: WW2 / ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم

در حالی که Call Of Duty: WW2 (ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم)، تجربه شگفت‌انگیز، سریع و سرگرم‌کننده از دوران جنگ جهانی دوم را به ما ارائه داد، اما در خلق محیط و فضای جنگی، آن طوری که انتظار داشتیم، عمیق و جذاب نبود. البته استفاده از حالت چندنفره با مادهای War و Prop Hunt و حالت زامبی که به ریشه‌های وحشت گذشته خود بازگشته بود، جنگ جهانی دوم را به یک عنوان قوی و شگفت‌انگیز برای یک گیمر تبدیل می‌کرد، هرچند کم و کاستی در بخش‌هایی از این بازی احساس می‌شد. در این قسمت می‌توانید مروری بر 10 بازی برتر مربوط به جنگ جهانی دوم داشته باشید.

 


9- Call of Duty: Advanced Warfare


ندای وظیفه: جنگاوری پیشرفته

 Advanced Warfare (جنگاوری پیشرفته)، سری ندای وظیفه را به یک آینده تقریباً نه چندان دور با یک داستان سینمایی و بلاک باستری می‌برد که بر روی شرکت‌های فناوری پیشرفته نظامی تمرکز داشت که سربازان را ازنظر تجهیزاتی مثل Exo Suits ارتقا می‌داد. گرچه وجود این المان‌های پیشرفته در لباس‌ها، توانست تغییر چشم‌گیری در بخش داستانی بازی ایجاد کند، اما المان‌های Exo به‌طور شگفت‌انگیزی فرمول بخش چندنفره بازی را هم تغییر داد. این تغییر و تحول شدید در این نسخه، با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد، به‌گونه‌ای که المان‌های پیشرفته در لباس‌های شخصیت‌های بازی در نسخه‌های بعدی این سری به طور کامل حذف شدند.

 


8- Call Of Duty: Black Ops 3


ندای وظیفه: عملیات سیاه 3/Call Of Duty Black Ops 3

شاید می‌توان گفت که Call of Duty: Black Ops 3 (ندای وظیفه: عملیات سیاه 3) ، ترسی بر انجام ریسک در گیم پلی نسبت به سایر نسخه‌ها نداشت. در بخش چندنفره، شرکت Treyarch (تری آرک) به بازیباز امکان دویدن بر روی دیوار و کلاس‌های مخصوص را داد که به نظر می‌رسید گام‌های منطقی برای آینده سری ندای وظیفه بلند کرده است. برخلاف تغییرات نسبتاً جدید در بخش گیم پلی، وجود درجات مختلف از کلاس‌های تخصصی، این امکان را به بازیباز می‌داد که هرگونه که می‌خواهد بازی را انجام دهد. گرچه حالت زامبی در این نسخه به همان اندازه مضحک و دشوار است، اما Black Ops 3 به‌عنوان یک بازی مشارکتی خوب عمل کرده و این فرصت را به وجود می‌آورد که شما با دوستتان، تجربه فراموش‌شدنی را در بخش داستانی زامبی با هم داشته باشید که طبق فرمول پایه‌گذاری شده، پس از گذشت هر مرحله، با انبوه زیادی از زامبی‌ها روبرو می‌شدید.

 


7- Call of Duty: Modern Warfare 3


ندای وظیفه: جنگاوری نوین 3/Call Of Duty Modern Warfare 3

Modern Warfare 3 (جنگ نوین 3)، این سری را دوباره در همان مسیر آشنای گذشته قرار می‌دهد. بخش کمپین، همان دنباله‌ی Modern Warfare 2 را روایت می‌کند و در بخش چندنفره نیز انتظار طرفداران را برآورده کرد. گرچه عناصر جدیدی مانند پیشرفت سلاح، مهارت‌ها و برخی دیگر از افزونه‌های بخش چندنفره در این نسخه معرفی می‌شوند، اما در جنگ نوین 3، تغییر آن‌چنانی در آن احساس نمی‌شود. این بدین معنا نیست که ادامه دادن این فرمول در این سری پرطرفدار، لزوماً بد باشد.

 


6- Call of Duty: World At War


ندای وظیفه: جنگ در جهان/ Call Of Duty World At War

عنوان World At War (جنگ در جهان) یک بار دیگر ندای وظیفه را به خندق‌ها و سواحل جنگ جهانی دوم بازگرداند، البته این بار با داستان و فضای به‌شدت خشن و خون‌آلود. درواقع این نسخه برای شرکت تری آرک، بازنویسی جسورانه از فرمول کلاسیک ندای وظیفه بود که زمینه‌ای را با تمرکز بر بخش کمپین مشارکتی چهارنفره که احساس درگیری و جنگاوری در محیط را برای گیمر به وجود می‌آورد، فراهم کرد که همین فرمول را در عنوان بعدی‌اش به نام Black Ops (عملیات سیاه) پیاده کند. البته حالت زامبی برای نخستین بار به صورت Easter Egg (ایستراگ) در این نسخه برای گیمرها معرفی شد.

 


5- Call of Duty 2


ندای وظیفه دو/Call Of Duty 2

تعداد کمی بازی وجود دارد که بخش کمپین آن به اندازه ندای وظیفه 2  قدرتمند باشد. به خصوص اگر اینکه نسخه Xbox 360 (ایکس باکس 360) بازی را خریداری کرده‌اید، باید بگویم که یک بازی نسل بعدی تمام‌عیار را امتحان کردید. گرچه گرافیک این بازی در مقایسه با بازی‌های امروزه، قدیمی است اما با طراحی صدای عالی و گیم پلی جذاب لحظه به لحظه آن، گیمر را بیشتر از هر عنوان دیگری در فضای جنگ جهانی دوم بازی غرق می‌کند. بخش چندنفره ندای وظیفه دوم محدود بود، اما عناصری در اختیار داشت که بعدها این عناصر در بخش چندنفره سری بازی‌های ندای وظیفه به کار گرفته شد.

 


4- Call of Duty: Black Ops 2


ندای وظیفه: عملیات سیاه 2/Call Of Duty Black Ops 2

Call Of Duty: Black Ops 2 (ندای وظیفه عملیات سیاه 2)، سیستم Pick 10 و Scorestreaks را در بخش چندنفره معرفی کرد که عمق و حالت شخصی‌سازی را در این بخش اضافه کرد که پایه اصلی بخش چندنفره نسخه‌های بعدی این سری شد. این بازی نه‌تنها در بخش کمپین، داستان شاخه‌ای را روایت می‌کرد، بلکه زمینه را برای تغییر فضای عملیات سیاه به سمت نگاه آینده ‌نگرانه را فراهم کرد. قابل‌توجه است که بخش زامبی بازی بامزه و به‌طور گیج‌کننده‌ای، قدرتمند است که حتی باگذشت چند سال، هنوز دوست‌داشتنی است. در حالی که این نسخه ادامه مستقیم دنباله‌ی Black Ops به‌حساب می‌آید، به ما نوآوری‌هایی نشان داد که احساس تازگی داشتند و همچنان به‌یادماندنی هستند و واقعا این عنوان یک اثر حقیقی و قابل‌قبول در سری ندای وظیفه است.

 


3- Call of Duty: Black Ops


ندای وظیفه: عملیات سیاه /Call Of Duty Black Ops

Black Ops (عملیان سیاه) تقریبا هر چیزی برای ارائه به سلایق مختلف در اختیار داشت. اگر به دنبال بخش داستانی فوق‌العاده هستید، قطعا عملیات سیاه بهترین گزینه موجود است. بخش مولتی پلیر بازی استراتژیک بود، استفاده از سلاح‌ها در بازی احساس شگفت‌انگیزی به بازی باز می‌داد و حالت Killstreaks در یک سطح دیگری بود. حالت زامبی بار دیگر به این نسخه بازگشته و در کنار آن، دو نقشه عالی در تاریخ سری ندای وظیفه به بازی باز معرفی شد: نقشه Firing Range و Nuketown. نقشه‌هایی که به مرور زمان بین طرفداران محبوب شدند که حتی در نسخه‌های بعدی عملیات سیاه هم حضور پیدا کردند.

 


2- Call of Duty 4: Modern Warfare


ندای وظیفه 4/ Call of Duty 4

برای بسیاری از گیمرها، Call of Duty 4: Modern Warfare (جنگ نوین) یک استاندارد تازه از بخش کمپین و نوآوری‌هایی در بخش چندنفره ایجاد کرد که برای آن‌ها به معنای واقعی و عینی شگفت‌انگیز بود. یک حسی وجود داشت که تمام عناصر موجود در بخش چندنفره، تازه و بدیع و تقریباً بی‌نقص بود. سلاح‌ها فوق‌العاده بودند، نقشه‌ها متنوع و جذاب بودند و ایده‌ی ساده برای Killstreaks قفل شده در سطح 3، 5 و 7 بود که برای مهارت شما پاداش می‌داد.

مزایا و انعطاف‌پذیری موجود در بازی به شما این امکان را می‌داد که تجربه خود را در نحوه انجام بازی، افزایش بدهید و تا امروزه، مسلماً Modern Warfare خالص‌ترین بخش چندنفره و بهترین بخش کمپین را در تاریخ ندای وظیفه دارد.

 


1- Call of Duty: Modern Warfare 2


ندای وظیفه: جنگاوری نوین 2/Call of Duty Modern Warfare 2

قطعا Modern Warfare 2 (جنگ نوین 2) والاترین نسخه در سری ندای وظیفه تلقی می‌شود. این بازی درواقع دنباله‌رو پایه قدرتمند Call of Duty 4: Modern Warfare و آغازگر استاندارد جدید در خلق یک سه‌گانه جذاب در ژانر اول‌شخص شوتر بود.

باوجود تعدادی از بحث‌برانگیزترین و خاطره‌انگیزترین لحظات در بخش کمپین، Modern Warfare 2 حالت تعاملی به نام Spec Ops را برای اولین بار در این بازی معرفی کرد که در کنارش، مجموعه از نقشه‌های بزرگ را برای مبارزات جذاب بازی‌بازان فراهم کرد که باعث شد برای مدت طولانی ما را سرگرم کند.

بخش Killstreaks دچار تغییر و تحول شده بود و چالش‌های پیشرفته‌ای در این نسخه به کمال رسیده بودند. گرافیک به‌شدت واقعی، موسیقی متن و گیم پلی اصلی با توجه به اینکه در سال 2009 عرضه‌ شده بود، بسیار بی‌نقص بود و هنوز پس از گذشت ده سال، توانایی رقابت با شوترهای این روزها را دارد. در حالیکه استدلال سالم و منطقی در مورد اینکه آیا Modern Warfare یا Modern Warfare 2، شایستگی حضور در صدر لیست این مقاله را دارند، وجود ندارد، اما Modern Warfare 2، یک تجربه اول شخص شوتر خارق‌العاده‌ای بود. نظرات همیشه در مورد این بازی به‌عنوان یک اثر سرگرم‌کننده، مثبت و قوی تلقی شده و به همین دلیل Modern Warfare 2 در این مقاله به عنوان بهترین نسخه سری ندای وظیفه معرفی شده است.

به نظر شما بهترین نسخه Call of Duty کدام است؟ نظرات خود را با مجله پلازامگ به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha