با 20 موجود ترسناک بازی های رزیدنت اویل آشنا شوید
نویسنده:توماج تیموری
ارسال شده در:11 اسفند 1397، 10:00

با 20 موجود ترسناک بازی های رزیدنت اویل آشنا شوید

رزیدنت اویل یکی از محبوب‌ترین مجموعه بازی‌ های ترسناک است که اخیرا شاهد عرضه نسخه بازسازی شده Resident Evil 2 بودیم. به همین مناسبت قصد داریم مروری بر 20 موجود ترسناک این فرنچایز داشته باشیم.

با اینکه رزیدت اویل، ابداع‌گر ژانر ترس و بقا نیست، اما قطعا موفق‌ترین فرنچایز ترسناک در تاریخ بازی‌های ویدیویی است. خالق این بازی، یعنی شینجی میکامی نیز به عنوان پدرخوانده ژانر وحشت شناخته می‌شود. از زمانی که اولین نسخه این بازی در اواسط دهه نود میلادی عرضه شد، رزیدنت اویل تعداد بی‌شماری دنباله، اسپین آف، داستان، فیلم و موارد دیگر را داشته است و طرفداران همواره می‌توانند از این محتواها، لذت ببرند.

با در نظر گرفتن تعداد زیادی از بازی‌ های رزیدنت اویل که تاکنون منتشر شده‌اند، جای تعجبی نیست که این بازی‌ها تعداد زیادی از موجودات ترسناک را معرفی کرده‌اند که در طول سالیان، به کابوس گیمرها تبدیل شده‌اند. در ادامه قصد داریم به 20 مورد از ترسناک‌ترین موجودات و هیولاهای معرفی شده در این فرنچایز بپردازیم. با پلازامگ همراه باشید.

فهرست عناوین:

 • 20 موجود ترسناک مجموعه بازی های رزیدنت اویل
  1. برین ساکرها (Brain Sucker/Drain Deimos)
  2. سربروس (Cerberus)
  3. مرد اره برقی (Chainsaw Man)
  4. کایمرا (Chimera)
  5. اسکگدد (Scagdead)
  6. زامبی‌ها (Crimson Heads / Zombies)
  7. اولین (Eveline)
  8. ویلیام بیرکین (William Birkin)
  9. هانترها (Hunters)
  10. جک بیکر (Jack Baker)
  11. ریجنریتورها (Iron Maiden / Regenerator)
  12. زامبی‌های لیچ (Leech Zombie)
  13. لیکرها (Lickers)
  14. لیسا ترور (Lisa Trevor)
  15. مارگاریت بیکر (Marguerite Baker)
  16. میا وینترز (Mia Winters)
  17. نمسیس / تایرنت (Nemesis/Tyrant)
  18. ریچل فولی (Rachel Foley)
  19. روننت (Revenant)
  20. یو 3 (U-3)

 


20 موجود ترسناک مجموعه بازی های رزیدنت اویل


 

1- برین ساکرها (Brain Sucker/Drain Deimos)

resident evil remaster brain sucker / رزیدنت اویل

با اینکه این دو جانور، موجودات دقیقا مشابهی نیستند، اما «برین ساکرها» (Brain Sucker) و درین دیموس‌ها (Drain Deimos) هر دو حاصل آلوده شدن بندپایان به «ویروس تی» (T-Virus) هستند. این موجودات که در Resident Evil 3: Nemesis ظاهر می‌شوند، جانوران ترسناکی شبیه کک هستند که با حمله به قربانیان خود، خونشان را می‌مکند. با اینکه این موجودات جزو معروف‌ترین هیولاهای این مجموعه نیستند، اما قطعا جزو زشت‌ترین آن‌ها هستند.

 

2- سربروس (Cerberus)

resident evil zombie dog / رزیدنت اویل

فرنچایز رزیدنت اویل پر است از انواع مختلف سگ‌های آلوده شده زامبی، اما معروف‌ترین آن‌ها، این سگ‌های دوبرمن است که توسط شرکت آمبرلا به عنوان بخشی از پروژه سربروس، تبدیل به این موجودات شده‌اند. این موجودات در اولین بازی Resident Evil، «جوزف فراست» را می‌کشند و به دنبال سایر اعضای تیم آلفای گروه استارز (S.T.A.R.S.) می‌افتند و آن‌ها مجبور به فرار به عمارت معروف اسپنسر شده و در آنجا با موجودات وحشتناک بیشتری مواجه می‌شوند. اولین باری که بازیکنان در داخل بازی با سربروس مواجه می‌‎شوند، درست در ابتدای بازی و در یکی از راهروهای این عمارت است که این موجود از یکی از پنجره‌ها به داخل می‌پرد. این صحنه به عنوان یکی از ترسناک‌ترین لحظه‌ها در سری رزیدنت اویل شناخته می‌شود.

 

3- مرد اره برقی (Chainsaw Man)

resident evil 4 chainsaw man / رزیدنت اویل 4

با اینکه Resident Evil 4 موفق‌ترین بازی در این مجموعه است، اما از نظر برخی از طرفداران، به دلیل فاصله گرفتن از ریشه‌های خود با انتقاداتی مواجه شد. با این وجود، این به آن معنی نیست که این بازی موجودات ترسناکی ندارد. در واقع، رزیدنت اویل 4 دارای برخی از ترسناک‌ترین موجودات این مجموعه است. یکی از معروف‌ترین آن‌ها، مرد اره برقی است که به راحتی می‌تواند کاراکتر اصلی، یعنی لیون اس کندی را که یکی از کاراکترهای بسیار محبوب بازی‌های کامپیوتری است، تکه تکه کند. قطعا با شنیدن صدای اره برقی این موجود، دل شجاع‌ترین بازیکنان این بازی نیز به لرزه می‌افتد.

 

4- کایمرا (Chimera)

resident evil remaster chimera / رزیدنت اویل

برای ایجاد کایمراها، شرکت آمبرلا زنان بی خانمان را ربوده و آن‌ها را با جنینی ساخته شده از دی ان ای انسان و مگس، باردار کرد. نتیجه این کار، موجودی بسیار چندش آورد بود. خوشبختانه بسیاری از کایمراها با انفجار عمارت اسپنسر در پایان بازی Resident Evil نابود شدند، اما شاهد ظاهر شدن آن‌ها در دیگر بازی‌های این مجموعه بوده‌ایم.

 

5- اسکگدد (Scagdead)

comms officer resident evil revelations / رزیدنت اویل

مامور ارتباطات در Resident Evil: Revelations با آلوده شده به ویروس «تی ابیس» (T-Abyss)، تبدیل به موجود زشت و ترسناک به نام «اسکگدد» (Scagdead) شد. نحوه آشنا شدن و رویارویی با این موجود عجیب دارای دو سر و هیکل چاق زشت، یکی از قسمت‌های تاثیرگذار در بازی است.

 

6- زامبی‌ها (Crimson Heads / Zombies)

resident evil remake crimson head / رزیدنت اویل

با در نظر گرفتن رویارویی‌های اولیه ترسناک بازیکن با زامبی‌ها در بازی Resident Evil، این موجودات کلاسیک بازی شایسته جایگاهی در این لیست هستند. قطعا صحنه‌ای که یک زامبی در حال خوردن یکی از اعضای مرده گروه استارز است و در این حین به آرامی سر خود را می‌چرخاند و به بازیکن نگاه می‌کند، یکی از لحظه‌های نمادین در تاریخ بازی‌های ترسناک است. با این وجود، بازسازی نسخه اول بازی در گیم کیوب با عنوان Resident Evil Remake به نحوی توانست زامبی‌ها را ترسناک‌تر نشان دهد.

در این نسخه از بازی است که با «کریمسون هدها» (Crimson Head) آشنا می‌شویم. در Resident Evil Remake بازیکنان باید بدن زامبی‌ها را بعد از کشتن، بسوزانند؛ در غیر این صورت، این زامبی‌ها تبدیل به موجوداتی سریع‌تر و وحشی‌تر به نام کریمسون هد می‌شوند. از آنجایی که بازیکنان، قابلیت حمل آیتم محدودی دارند، باید بین حمل مواد مورد نیاز برای سوزاندن زامبی‌های کشته شده و یا ریسک مواجه شدن با عمارتی پر از این موجودات خطرناک، تصمیم بگیرند.

 

7- اولین (Eveline)

resident evil 7 eveline / رزیدنت اویل 7

«اولین» که به عنوان نسل بعدی سلاح‌های بیولوژیکی شناخته می‌شود، برای تبدیل شدن به یک قدرت بی چون و چرا ایجاد شده بود. این موجود که می‌تواند به شکل یک دختر کوچک بی‌آزار درآید، توانایی‌هایی مثل کنترل ذهن دارد. شکل واقعی اولین، موجود خاکستری بسیار زشت است. البته موارد جالبی در مورد پیچش‌های داستانی او وجود دارد که می‌توانید در مقاله مربوطه، آن را مطالعه کنید.

 

8- ویلیام بیرکین (William Birkin)

resident evil 2 remake claire redfield william birkin / رزیدنت اویل

ویلیام بیرکین یکی از دانشمندان اصلی آمبرلا و مسئول بسیاری از آزمایش‌های وحشتناک این شرکت است که درنهایت به ویروس جی (G)  آلوده شده و تبدیل به موجودی جهش یافته به نام G می‌شود. او بلافاصله به دنبال دخترش «شری بیرکین» افتاده و در نهایت باعث آلوده شدن شهر «راکون سیتی» به ویروس تی و تبدیل شدن بسیاری از مردم آن به زامبی می‌شود. تنها ظاهر ترسناک G باعث ظاهر شدن او در این لیست می‌شود، اما اهمیت او در کل داستان این مجموعه نیز قابل توجه است. شما می‌توانید با نسخه بازسازی شده این هیولا در بازسازی نسخه دوم این مجموعه، یعنی Resident Evil 2 Remake که به تازگی عرضه شده است، روبه‌رو شوید.

 

9- هانترها (Hunters)

resident evil remaster hunter / رزیدنت اویل

یکی از موفق‌ترین سلاح‌های بیولوژیکی آمبرلا، هانترها هستند که از طریق ترکیب خزندگان، انسان‌ها و ویروس تی به وجود آمده‌اند. هانترها یکی از کشنده‌ترین موجوداتی هستند که بازیکنان در طول بازی با آن‌ها مواجه می‌شوند. این موجودات قادر به از بین بردن بازیکنان با یک ضربه نیز هستند. با داشتن هوش بالاتر از زامبی‌های معمولی و بسیاری از موجودات این لیست، جای تعجبی نیست که شرکت‌های دیگر سازنده سلاح‌های بیولوژیکی، به ساخت هانترهای خود پس از نابودی آمبرلا ادامه داده‌اند.

 

10- جک بیکر (Jack Baker)

resident evil 7 jack baker / رزیدنت اویل 7

«به خانواده خوش آمدی پسرم!». رئیس خانواده بیکر، «جک بیکر» یک شخصیت تراژیک در Resident Evil 7 است. جک تحت کنترل Eveline، تبدیل به یک هیولای قدرتمند می‌شود که تمام تلاش خود را برای کشتن «ایتان وینترز» انجام می‌دهد.

جک در طول بازی قطع عضو، دفعات مکرر مورد اصابت گلوله و حتی به آتش کشیده می‌شود ولی به نظر هیچ چیزی نمی‌تواند او را از هدف خود واگذارد. در نهایت، جک تبدیل به یک موجود بزرگ زشت می‌شود، اما قطعا شکل انسانی او که ایتان را در طول بازی تعقیب می‌کند، ترسناک‌تر است.

 

11- ریجنریتورها (Iron Maiden / Regenerator)

resident evil 4 regenerator / رزیدنت اویل 4

بدون شک یکی از ترسناک‌ترین موجودات بازی‌های ترسناک، ریجنریتورها از بازی Resident Evil 4 هستند. اساسا می‌توان گفت که این موجودات، شکست ناپذیر هستند؛ مگر اینکه انگل‌های پلاگاسی که در زیر پوست آن‌ها قرار دارند، به صورت مستقیم مورد هدف قرار بگیرند. برای این کار، لیون باید یک دوربین مادون قرمز مخصوص را پیدا کند و با آن، این انگل‌ها را مورد هدف قرار دهد.

آیرون میدن‌ها نیز نوع کشنده‌تر ریجنریتورها هستند که انگل‌های بیشتری را در بدن خود می‌پرورانند و توانایی تولید خار از بدن گوشتی خود را دارند.

 

12- زامبی‌های لیچ (Leech Zombie)

resident evil 0 leech zombie / رزیدنت اویل 0

در Resident Evil 0، «ربکا چمبرز» (Rebecca Chambers) و «بیلی کوئن» (Billy Coen) با تعدادی از زامبی‌های لیچ مواجه می‌شوند. این موجودات، در واقع همان زامبی‌های معمولی هستند که با زالوهای آلوده به ویروس تی پوشیده شده‌اند. زامبی‌های لیچ، باهوش‌تر از زامبی‌های معمولی بوده و مقدار زیاد زالوهای موجود در بدن آن‌ها، به صورت نوعی سپر عمل کرده و کشتن آن‌ها را دشوارتر می‌کند. زالوهای چندش‌آور، این زامبی‌ها را به یکی از موجودات زشت این مجموعه تبدیل کرده‌اند.

 

13- لیکرها (Lickers)

resident evil 2 remake licker / رزیدنت اویل 2

در کنار زامبی‌های معمولی فرنچایز رزیدنت اویل، لیکرها یکی از شناخته‌‎شده‌ترین موجودات تاریخ رزیدنت اویل هستند که برای اولین بار در بازی Resident Evil 2 معرفی شدند. لیکرها با بدن‌های بدون پوست، پنجه‌های تیز، دندان‌های نیشدار، مغزهای قابل مشاهده، توانایی حرکت روی دیوارها و سقف‌ها و البته مهم‌تر از همه، زبان دراز خود شناخته می‌شوند. اولین رویارویی با یک لیکر در Resident Evil 2، یکی از دلهره‌آورترین لحظه‌های بازی است. شما می‌توانید با نسخه جدید این لیکرها در بازی Resident Evil 2 Remake روبه‌رو شوید.

 

14- لیسا ترور (Lisa Trevor)

resident evil remaster lisa trevor / رزیدنت اویل

بازی Resident Evil Remake در گیم‌کیوب، موجودات جدیدی را معرفی کرد که در بازی اصلی وجود نداشتند و همانطور که قبلا گفتیم، یکی از این موجودات، کریمسون هدها بودند. هیولای وحشتناک دیگری که در این بازی معرفی شد، «لیسا ترور» (Lisa Trevor) بود. لیسا که دختر معمار سازنده عمارت اسپنسر بود، ربوده شده و برای سال‌های تحت شکنجه قرار گرفت و به عنوان موش آزمایشگاهی برای آزمایش‌های آمبرلا، مورد استفاده قرار گرفت.

این آزمایش‌ها او را به یک هیولای وحشتناک و تقریبا آسب ناپذیر تبدیل کرد. بازیکنان در جنگل‌های اطراف عمارت و همچنین سیستم غار تو در توی زیر عمارت با او روبه‌رو می‌شوند. داستان پس زمینه لیسا و نحوه رویارویی با او، نه تنها وی را به یکی از ترسناک‌ترین موجودات تاریخ رزیدنت اویل تبدیل کرده، بلکه او یکی از تراژیک‌ترین آن‌ها نیز هست.

 

15- مارگاریت بیکر (Marguerite Baker)

resident evil 7 marguerite baker / رزیدنت اویل

مارگاریت بیکر که زمانی همسر و مادری مهربان بود، در بازی Resident Evil 7 تحت تاثیر نیروهای «اولین»، تبدیل به یک موجود روانی می‌شود. علاوه بر تغییر شکل‌های معمولی که با قرار گرفتن تحت جادوی Eveline حاصل می‌شود، مارگاریت خانواده خود را به سمت آدم‌خواری سوق داده و برای آن‌ها غذاهایی می‌پزد که از اعضای بدن انسان‌ها تشکیل می‌شود. او همچنین توانایی کنترل انواع مختلفی از حشرات را دارد که او را به یکی از ترسناک‌ترین اعضای خانواده بیکر تبدیل می‌کند.

 

16- میا وینترز (Mia Winters)

resident evil 7 teeth mia / رزیدنت اویل 7

میا وینترز همسر گمشده شخصیت اصلی بازی Resident Evil 7 یعنی ایتان وینترز است، اما زمانی که ایتان او را در مزرعه خانواده بیکر پیدا می‌کند، با یک انسان روبه‌رو نمی‌شود. با داشتن قدرت زیاد، میا در همان لحظات اولیه ملاقاتشان، دست همسرش را با یک اره برقی قطع می‌کند. همانند سایر اعضای خانواده بیکر، میا به همان اندازه که ترسناک است، تراژیک نیز هست که او را جذاب‌تر از بسیاری از موجودات فرنچایز رزیدنت اویل می‌کند.

 

17- نمسیس / تایرنت (Nemesis/Tyrant)

resident evil 3 nemesis / رزیدنت اویل 3

بعد از عرضه Resident Evil 2 Remake در ماه قبل، بسیاری از طرفداران امیدوار هستند که بازی بعدی این شرکت، بازسازی بازی محبوب Resident Evil 3: Nemesis باشد. یکی از دلایل محبوبیت Resident Evil 3، به خاطر هیولایی است که بر اساس آن نامگذاری شده است؛ تایرنت زشتی که با نام نمسیس (Nemesis) شناخته می‌شود و بر خلاف بسیاری از موجودات مشابه، از هوش بیشتری برخوردار است. نمسیس که دارای لباسی چرمی و یک راکت لانچر است، همواره به دنبال کاراکتر اصلی این بازی، یعنی «جیل ولنتاین» در خیابان‌های پر از زامبی راکون سیتی است. هدف اصلی او، کشتن تمامی اعضای گروه استارز است. توانایی نمسیس به ظاهر شدن ناگهانی با شکستن دیوارها، او را غیر قابل پیش بینی کرده و ظاهر منحصر به فرد او، وی را تبدیل به یکی از موجودات نمادین فرنچایز کرده است.

تایرنت‌های به یاد ماندنی دیگری نیز علاوه بر نمسیس در مجموعه رزیدنت اویل وجود دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به اولین تایرنتی که بازیکنان در آخر Resident Evil با آن روبه‌رو می‌شوند و همچنین تایرنت باندراسنچ (Bandersnatch) در «کد ورونیکا» (Code Veronica) اشاره کرد. «آقای ایکس» (Mr.X) را هم نباید از یاد برد که در رزیدنت اویل 2 به تعقیب لیون می‌پردازد و شاهد بازگشت او در Resident Evil 2 Remake هستیم.

 

18- ریچل فولی (Rachel Foley)

resident evil revelations rachel foley / رزیدنت اویل

طی رویدادهای Resident Evil: Revelations، ریچل فولی که یک مامور ویژه است، بر خلاف تمایل خود، به کشتی کویین زنوبیا (Queen Zenobia) برای ماموریتی فرستاده شده و در نهایت با ویروس T-Abyss آلوده می‌شود. این ویروس، فولی را تبدیل به نوع خاصی از موجودات اوز (Ooze) می‌کند که در کشتی با آن‌ها مواجه می‌شویم. طرفداران احتمالا موجودات اوز را از یاد برده‌اند، اما قطعا فرم اوز ریچل فولی به راحتی از ذهن پاک نمی‌شود.

 

19- روننت (Revenant)

resident evil revelations 2 revenant / رزیدنت اویل

در بازی Resident Evil: Revelations 2 بازیکنان با روننت‌ها مواجه می‌شوند. این موجودات بدشکل، از گوشت و آلات مختلف شکنجه ساخته شده‌اند. ترکیب بدن آن‌ها با اره و میخ، ظاهر بسیار ترسناکی را به این موجودات داده است. روننت‌ها قطعا هیولاهای جالب توجه Revelations 2 بوده و شایسته قرار گرفتن در این لیست هستند.

 

20- یو 3 (U-3)

resident evil 4 u-3 / رزیدنت اویل 4

تمرکز بسیاری از باس فایت‌های Resident Evil 4 به جای عناصر ترس، روی اکشن است و با اینکه این امر برای باس فایت «یو 3» نیز صادق است، نحوه طراحی این موجود، جایگاهی برای آن در این فهرست باز می‌کند. ما با یو 3 که ترکیبی از حشره‌های بزرگ و یک انسان است، در یکی از ترسناک‌ترین لحظه‌های رزیدنت اویل 4 روبه‌رو می‌شویم. یو 3 قطعا یکی از وحشتناک‌ترین هیولاهای این مجموعه است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha