هر آنچه از بازی Devil May Cry 5 می دانیم (به همراه تریلرهای جدید)

بیش از 10 سال پس از عرضه آخرین نسخه اصلی Devil May Cry ، بالاخره قرار است تا چند روز دیگر شاهد عرضه بازی Devil May Cry 5 (دویل می کرای 5) باشیم. در ادامه قصد داریم هر آنچه از این بازی می‌دانیم را با هم مرور کنیم.

مجموعه Devil May Cry یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای سبک هک اند اسلش (Hack & Slash) است که شماره جدید آن به زودی بعد از بیشتر از 10 سال از زمان عرضه نسخه اصلی Devil May Cry 4، عرضه می‌شود. تغییرات جذاب زیادی در این نسخه وجود دارد که بیشتر آن‌ها به خاطر کاراکتر جدیدی به نام وی (V) است که به جای شمشیر، با موجوداتی که احضار می‌کند به مبارزه با شیاطین می‌پردازد. داشتن چنین شخصیت جذابی با سبک مبارزه منحصربه‌فرد، یکی از نقاط جذاب Devil May Cry 5 بوده و طرفداران را برای تجربه این قسمت، بیش از پیش هیجان زده کرده است. در ادامه قصد داریم آنچه از بازی Devil May Cry 5 می‌دانیم را با هم مرور کنیم. همچنین پیشنهاد می‌شود در چند روز آینده، با پلازامگ همراه باشید، چراکه قرار است مقالات جامعی در مورد تاریخچه، داستان و باس‌فایت‌های این مجموعه منتشر کنیم. اما قبل از هر چیز بهتر است نظر شما را به تماشای تریلری از بازی جلب کنیم که چند روز پیش منتشر شده و خلاصه‌ای از داستان و اتفاقات کل این مجموعه را نشان می‌دهد:

همچنین تریلر نهایی این بازی نیز منتشر شده است که در آن، سورپرایزهای فوق‌العاده‌ای برای طرفداران وجود دارد:

 

فهرست عناوین:

 • تاریخ عرضه Devil May Cry 5
 • داستان Devil May Cry 5
 • دموی Devil May Cry 5
 • گیم پلی و کاراکترهای Devil May Cry 5
 • مولتی پلیر و سیستم Cameo بازی Devil May Cry 5
 • خریدهای داخل بازی Devil May Cry 5
 • سایر ویژگی‌های بازی Devil May Cry 5
 • سیستم مورد نیاز بازی دویل می کرای 5 برای رایانه‌های شخصی
  • حداقل سیستم مورد نیاز
  • سیستم پیشنهادی

 

تاریخ عرضه Devil May Cry 5

بازی devil may cry 5 / دویل می کرای 5

Devil May Cry 5 قرار است در تاریخ 8 مارس 2019 (17 اسفند) برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌ها شخصی عرضه شود. آخرین بازی این مجموعه، DmC: Devil May Cry بود که نسخه‌ای ریبوت شده از این مجموعه به شمار رفته و جزو سری اصلی به حساب نمی‌آید. بعد از عرضه Devil May Cry 4 در سال 2008، این اولین دنباله اصلی این مجموعه است.

 

داستان بازی Devil May Cry 5

بازی devil may cry 5 / دویل می کرای 5

تحت رهبری هیداکی ایتسونو (Hideaki Itsuno)، بازی دویل می کرای 5 داستان یک تهدید شیطانی جدید را روایت می‌کند که با ریشه گرفتن یک درخت شیطانی در «رد گریو سیتی» (Red Grave City) که شبیه شهر لندن است، آغاز می‌شود. موجودات شیطانی پس از آرامش نسبی که بر دنیا حاکم شده بود، دوباره حمله کرده و به کشتار مردم می‌پردازند.

پنجمین نسخه مجموعه Devil May Cry، یک شخصیت جدید مرموز به نام وی را معرفی می‌کند که دانته و نرو را برای مقابله با این تهدید شیطانی، استخدام می‌کند. بازی از جایی شروع می‌شود که دانته تا سرحد مرگ کتک می‌خورد ولی نرو می‌تواند فرار کند.

بعد از یک ماه، ما بازی را با نرو شروع می‌کنیم که در حال پاک کردن شهر از شیاطین است. او این کار را با کمک همراه خود، نیکو (Nico) انجام می‌دهد که یک دختر مخترع سیگاری است. این که داستان از اینجا چگونه پیش می‌رود، معلوم نیست اما خواهیم توانست با سه کاراکتر دانته، نرو و وی در طول داستان، بازی کنیم و نیکو نیز برای انجام انواع آپگریدها به شما کمک خواهد کرد.

 

دموی Devil May Cry 5

بازی devil may cry 5 / دویل می کرای 5

دموی بازی Devil May Cry 5 را می‌توانید از طریق فروشگاه‌های ایکس باکس  و پلی استیشن به صورت رایگان دانلود کرده و بخش کوتاهی از بازی را تجربه کنید. اگر ویدیوهای گیم‌پلی بازی را تماشا کرده باشید، احتمالا این بخش را دیده‌اید. در دمو، نرو پس از مبارزه با موجودات شیطانی در خیابان‌ها، با هیولایی بزرگ به نام Goliath رو‌به‌رو می‌شود.

 

گیم پلی و شخصیت‌های بازی Devil May Cry 5

بازی devil may cry 5 / دویل می کرای 5

همانطور که گفته شد، در بازی سه کاراکتر قابل بازی نرو، دانته و وی وجود دارند. اگر قبلا بازی‌های دویل می کرای را بازی کرده باشید، قطعا سیستم کمبوها و باس‌های بازی برای شما آشنا خواهد بود. ایتسونو اعلام کرده است که مدت به اتمام رساندن این بازی، چیزی حدود 15 تا 16 ساعت خواهد بود.

دانته سلاح اصلی خود یعنی شمشیر ربلیون (Rebellion) و حالت شیطانی دویل تریگر (Devil Trigger) را برای نابود کردن دشمنان به همراه دارد. در کنار این سلاح‌‌های آشنا، شاهد موتورسیکلت او به نام کاوالیر (Cavaliere) نیز هستیم که می‌تواند به دو سلاح اره برقی مانند تقسیم شود. بالروگ (Balrog) هم وجود دارد که دستکش و پوتین‌های پولادین را برای دانته به ارمغان می‌آورد. او استایل‌های خود از بازی‌های قبل را به همراه دارد که عبارتند از Swordmaster، Gunslinger، Trickster و Royalguard.

نرو هنوز هم شمشیر ملکه سرخ (Red Queen) و هفت تیر رز آبی (Blue Rose) را در اختیار دارد. یکی از موارد جدید، جایگزینی دویل برینگر (بازوی نرو) است. بنا به دلایلی، نرو دست شیطانی خود را از دست داده است و ما در بازی، او را با مجموعه‌ای از بازوهای رباتیک که «دویل بریکرها» (Devil Breaker) نام دارند، خواهیم دید که توانایی‌هایی مانند گرفتن دشمنان از فاصله دور، منجمد کردن، برق دادن به آن‌ها و … را برای نرو به ارمغان می‌آورند. در بازی 8 نوع بازوی رباتیک وجود خواهد داشت که قبل از شروع هر مرحله، می‌توانید 4 نوع آن‌ها را انتخاب کنید. نحوه مبارزات با بازویی که انتخاب می‌شود، تغییر می‌کند. در حین بازی می‌توانید این بازوها را با استفاده از کیوسک‌های تلفن و زنگ زدن به نیکو، تغییر دهید. او همچنین بر اساس ماموریت شما، ترکیباتی از این بازوها را پیشنهاد می‌دهد. لازم به ذکر است که هر بازو، میزان استفاده محدودی دارد و پس از مدتی، از بین می‌رود.

در نهایت، شخصیت مرموز جدید یعنی وی را داریم که سبک کاملا جدیدی از مبارزه را وارد مجموعه دویل می کرای می‌کند. این شخصیت که یک عصا نیز دارد، خودش نمی‌تواند به صورت مستقیم مبارزه کند و به جای آن، موجوداتی را احضار می‌کند که برای او می‌جنگند. یکی از این موجودات، پلنگی است که سایه (Shadow) نام دارد و می‌تواند شکل خود را به شمشیرها و نیزه‌ها تغییر دهد تا از نزدیک، موجودات را از بین ببرد. موجود دیگر، گریفن (Griffon) نامیده می‌شود؛ پرنده‌ای که حمله‌های از راه دور انجام می‌دهد. موجود آخر، کابوس (Nightmare) نام دارد که هیولای شیطانی بزرگی است و ضربه‌هایی قدرتمند ولی کند دارد و وی می‌تواند سوار آن شود. در نبردها، وی شیاطین خود را احضار کرده و کنار می‌ایستد تا آن‌ها برایش بجنگند اما نهایتا خودش است که برای وارد کردن ضربات نهایی با عصای خود، وارد میدان می‌شود. این سبک از گیم‌پلی، بسیار متفاوت از سایر نبردهای دویل می کرای بوده و نیازمند برنامه‌ریزی دقیق‌تر است. مطمئنا مراحلی که با وی بازی می‌کنیم، تنوع خوبی را در روند بازی ایجاد خواهند کرد.

 

مولتی پلیر و سیستم Cameo بازی Devil May Cry 5

بازی devil may cry 5 / دویل می کرای 5

استفاده از عبارت مولتی‌پلیر برای این بخش، چندان درست نیست اما یکی از موارد اضافه شده جدید به بازی، سیستم Cameo است. DMC 5 دارای مراحلی است که در آن‌ها، شخصیت‌هایی که کنترل نمی‌کنید، در کنار شما خواهند جنگید. در حالی‌که بسیاری از بازی‌ها، این ویژگی را با استفاده خالص از هوش مصنوعی اجرایی می‌کنند، کپکام در اینجا نوعی سیستم غیرهم‌زمان مولتی پلیر را اضافه می‌کند.

این ویژگی، چیزی شبیه درایواتارهای بازی Forza است. زمانی که شما در حال بازی کردن هستید، یک اعلان دریافت می‌کنید که سیستم Cameo اجرا شده است و یکی از کاراکترهای دیگر، به نحوی که قبلا توسط یک شخص دیگر کنترل شده‌اند، در میدان نبرد حضور دارد. ما هنوز نحوه اجرایی شدن این سیستم و نحوه تغییرات گیم‌پلی در استفاده از آن را ندیده‌ایم، اما به نظر می‌رسد استفاده از آن در یک بازی تک‌نفره، ایده جالبی است.

 

خریدهای داخل بازی Devil May Cry 5

devil may cry 5 / دویل می کرای 5

برخی حواشی حول این بازی در مورد وجود خریدهای داخل بازی به وجود آمده بود. شما خواهید توانست با خرج کردن پول واقعی، ارب‌های (Orb) داخل بازی را خریداری کنید که برای آپگرید کردن کاراکترهای درون بازی استفاده می‌شوند. با این وجود، کپکام تاکید کرده است که این امر هیچ تاثیری بر سیستم پیشرفت طبیعی بازی نخواهد گذاشت و بازیکنان، به هیچ وجه در صورت خرج نکردن پول واقعی، در داخل بازی جریمه نخواهند شد. کارگردان بازی، ایتسونو در مصاحبه‌ای با GameSpot در این رابطه گفت:

با دادن امکان خرید ارب‌های سرخ به بازیکنان، این یک گزینه است که ما برای آن‌ها فراهم کرده‌ایم. اگر آن‌ها می‌خواهند در زمان صرفه‌جویی کرده و همه چیز را سریعا به دست آورند، این امکان برای آن‌ها فراهم است. از سوی دیگر، من فکر نمی‌کنم که نیاز باشد شما همه حرکت‌ها را باز کنید. شما هر طوری که دوست داشتید می‌توانید به بازی بپردازید.

به بیان ساده‌تر، این روش تنها برای گیمرهای تنبلی است که می‌خواهند برخی از آپگریدهای گران بازی را سریع‌تر به دست بیاورند.

 

سایر ویژگی‌های بازی Devil May Cry 5

devil-may-cry-5-all-characters / تمام کاراکترهای دویل می کرای 5

قصر خونین (Bloody Palace) دوباره بازمی‌گردد و به بازیکنان اجازه می‌دهد با یک جان، با بالا رفتن در طبقات و مراحل این قصر، به کشتن شیاطین و باس‌ها بپردازند. در بازی دوم و سوم، قصر خونین 9999 طبقه داشت اما در شماره چهارم، این عدد به 101 کاهش پیدا کرد. هنوز معلوم نیست که قصر خونین دویل می کرای 5 چند طبقه خواهد داشت. این قسمت از بازی به صورت یک آپدیت رایگان، بعد از عرضه بازی منتشر خواهد شد.

از دیگر موارد جدید بازی این است که دویل می کرای 5 یک حالت تمرینی (Training Mode) و همچنین فوتوماد (Photo Mode) خواهد داشت. طبق گفته تهیه کننده بازی، میچیترو اوکابه (Michiteru Okabe): «یک حالت تمرینی، چیزی بود که بسیاری از طرفداران به مدت طولانی خواهان آن بودند و ما هم تمام تلاش خود را کرده‌ایم. دلایلی وجود داشتند که ما قادر به اجرایی کردن صحیح این حالت نبودیم، اما این بار تمام تلاش خود را انجام دادیم و قرار است یک حالت تمرینی در بازی وجود داشته باشد.»

کپکام تایید کرده است که بازی Devil May Cry 5 هیچ محتوای قابل دانلودی بعد از عرضه نخواهد داشت. البته منظور در اینجا محتوای نسخه Deluxe بازی نیست که در روز عرضه قابل دانلود خواهد بود و تمام محتوای اصلی بازی، همانی است که در روز اول عرضه خواهد شد و خبری از سیزن پس نخواهد بود.

 

سیستم مورد نیاز بازی دویل می کرای 5 برای رایانه‌های شخصی

بازی devil may cry 5 / دویل می کرای 5

حداقل سیستم مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز 8، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 (نسخه 64 بیتی)
 • پردازنده: Intel® Core™ i5-4460 ،AMD FX™-6300 یا بالاتر
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • کارت گرافیک:NVIDIA® GeForce® GTX760  یا بالاتر
 • دایرکت ایکس: نسخه 11
 • فضای خالی مورد نیاز: 35 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی:

 • سیستم عامل:  ویندوز 8، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 (نسخه 64 بیتی)
 • پردازنده: Intel® Core™ i7-3770 ،AMD FX™-9590 یا بالاتر
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • کارت گرافیک: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 با حافظه 6 گیگابایتی، AMD Radeon™ RX 480 با حافظه 8 گیگابایتی یا بالاتر
 • دایرکت ایکس: نسخه 11
 • فضای خالی مورد نیاز: 35 گیگابایت
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha