گوشی هوشمند هواوی پی 30 پرو در تصاویر واقعی ظاهر شد
هاتف پوررجبی
نویسنده:هاتف پوررجبی
ارسال شده در:18 اسفند 1397، 10:00

گوشی هوشمند هواوی پی 30 پرو در تصاویر واقعی ظاهر شد

به تازگی پرچمدار بعدی شرکت چینی هواوی یعنی گوشی هواوی پی 30 پرو در تصاویر واقعی ظاهر شده که می‌توان اطلاعات زیادی را در مورد طراحی آن به دست آورد.

گوشی هوشمند هواوی پی 30 پرو به طور رسمی در روز بیست و ششم ماه مارس (ششم فروردین ماه) در شهر پاریس رونمایی خواهد شد. با این حال، به خاطر کارهای ارزشمند افشاگران که بسیار به ما در خصوص این دستگاه کمک کرد، پیش‌تر تصاویر مطبوعاتی رسمی این گوشی و تصاویر احتمالی ثبت شده توسط دوربین هواوی پی 30 پرو را مشاهده کردیم. اکنون افشاگر دیگری یک قدم جلوتر رفته و تصاویری واقعی از بررسی این گوشی را منتشر کرده است.

این تصاویر چینش غیر معمول دوربین این گوشی را نشان می‌دهند که دارای یک ماژول اپتیک پیچیده مشابه با فناوری بزرگ نمایی 10 برابری اوپو که در کنگره جهانی موبایل در سال 2019 (MWC 2019) نشان داده شد، خواهد بود. این ماژول در پشت سطح لنز در چینش دوربین سه‌گانه مخفی شده است. دوربین چهارم، درست در زیر فلاش LED دیده می‌شود، که احتمالاً سنسور دوربین مدت پرواز (ToF) است.

دوربین مدت پرواز (Time-of-Flight)، به نوعی دوربین اطلاق می‌شود که فاصله موضوع عکاسی را بر پایه سرعت مشخص نور برای هر نقطه از تصویر مشخص می‌کند. فاصله هر نقطه از تصویر در این دروبین توسط یک لیزر یا پالس نوری محاسبه می‌شود. دوربین‌های مدت پرواز برای ابزار عمرانی در حدود سال 2000 میلادی ظهور کردند، زمانی که دستگاه‌های نیمه‌ هادی به اندازه کافی برای این دستگاه‌ها سریع شدند. این سیستم محدوده چند سانتی‌ متری تا حدود 60 متری را می‌تواند پوشش دهد و دقت فاصله در حدود 1 سانتی‌ متر است. تفکیک‌ پذیری جانبی این دوربین در مقایسه با تصویر بردارهای 2 بعدی نیز پایین‌تر است، به طوری که برای بسیاری از دستگاه‌های تجاری در سال 2011 میلادی این تفکیک پذیری در حدود 320*240 پیکسل یا کمتر بود. همچنین در مقایسه با روش‌های تصویر برداری 3 بعدی لیزری، این روش سرعت بسیار بالاتری دارد و می‌تواند سرعت 160 فریم در ثانیه را ارائه کند، از این روش در دوربین کینکت نیز استفاده می‌شود.

در همین حال، ریچارد یو در یک عکس که در شبکه اجتماعی ویبو (Weibo) منتشر شده بود، با یک گوشی موبایل بسیار مشابه به هواوی پی 30 پرو یا حداقل از نطر چینش دوربین، مشاهده شده بود. گوشی موبایلی که در دست مدیر عامل بخش موبایل شرکت هواوی بود، دارای یک قاب محافظ بود، اما از آن جایی که چینش دوربین گوشی هوشمند هواوی پی 30 پرو متمایز است، به سرعت می‌توانید آن را تشخیص دهید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha