بهترین فیلم ها و سریال های خون آشامی که خون را در رگ هایتان منجمد می کنند

بهترین فیلم ها و سریال های خون آشامی که خون را در رگ هایتان منجمد می کنند

در این مطلب قصد داریم برترین فیلم های خون آشامی تاریخ سینما در کنار بهترین سریال های خون آشامی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر عاشق فیلم یا سریال خون آشامی هستید با ما همراه باشید.

در روزگاران قبل از فیلم‌‌های ترسناک زامبی‌محور و هیولاهای فضایی، در سینما مضمونی وجود داشت به نام خون آشامی ! انسان‌های روح مرده‌ای که با چرب زبانی و ظاهری آراسته طعمه‌هایشان را به گوشه‌ای تاریک می‌بردند و شیره جانشان را می‌مکیدند. شاید دراکولا به عنوان بنیان‌گذار این قبیل فیلم‌ها بیش از بقیه در خاطر طرفداران باقی مانده، اما هستند عناوینی که بدون اقتباس از این افسانه رومانیایی موفق عمل کرده باشند.

به هر حال چه یک فیلم ترسناک خونین بخواهید چه طرفداران رمانتیک‌های نوجوانانه باشید، حداقل از یک اثر خون آشامی لذت برده‌اید. در ادامه ابتدا بهترین سریال های خون آشامی و پس از آن، بهترین فیلم های این دندان تیزهای جذاب را مرور خواهیم کرد تا شاید یکی دو مورد پیدا شد که خوراک امشبتان را جور کند.

بهترین سریال های خون آشامی

در بخش اول این مقاله قصد داریم به بهترین سریال های خون آشامی بپردازیم که برخی از آن‌ها از نوع خون آشامی عاشقانه هستند. این نوع سریال‌ها در کنار سریال‌ها و فیلم‌های گرگینه ها در سال‌های گذشته مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته بودند که خب فعلا از هیجان و هایپ آن‌ها کاسته شده‌ است. اما هیچ کسی از آینده خبر ندارد. بنابراین اگر دلتنگ سریال های خون آشامی هستید، در زیر می‌توانید با بهترین نوع از این سریال های گاهی ترسناک و همیشه خونین آشنا شوید.

 


Buffy the Vampire Slayer – سریال ترسناک و خون اشامی بافی شکارچی خون آشام


سریال خون آشامی buffy the vampire slayer

 

بیش از 20 سال از زمان پخش سریال Buffy the Vampire Slayer در سال 1996 زمان می‌گذرد و این مجموعه هنوز هم به عنوان یکی از بهترین سریال های خون آشامی تمام دوران شناخته می‌شود. بافی با ارائه سریالی ترسناک، هوشمندانه، خنده‌دار و اکشن، سطح جدیدی را برای این سبک تعیین کرد.

داستان این سریال خون آشامی درباره یک شکارچی خون آشام نوجوان است که با کمک دوستانش به مبارزه با خون آشام ها و شیاطین می‌پردازد. با اینکه جلوه‌های ویژه این سریال قدیمی به نظر می‌رسند، اما مشکلاتی که این نوجوان با آن‌ها مواجه می‌شوند واقعا مربوط به زمان خاصی نیستند و هنوز هم می‌توان از آن لذت برد.

 


 Angel – سریال خون اشامی آنجل


سریال خون آشامی Angel

سریال خون آشامی Buffy Buffy the Vampire Slayer با موفقیت خود باعث شد یک سریال اسپین آف به نام Angel در سال 1999 ساخته شود؛ درست مانند همان اتفاق که برای سریال The Vampire Diaries و اسپین آف آن یعنی The Originals افتاد. داستان سریال درباره خون آشامی به نام Angel است که از سانی دیل (Sunnydale) به لوس آنجلس می‌آید و به مبارزه با نیروهای شیطانی در شهر فرشته‌ها می‌پردازد. بعد از سال‌ها شکار انسان‌های ضعیف، آنجل به دنبال رستگاری است و تمام تلاش خود را می‌کند تا به انسان‌های ناتوان کمک کند.

Angel ترکیبی از ترس و کمدی است. با اینکه این مجموعه نظر منتقدها را جلب نکرد، اما سریعا توانست به عنوان یک سریال سرگرم کننده روی پای خود بایستد.

 


The Vampire Diaries – سریال خاطرات خون آشام


سریال خون آشامی عاشقانه the vampire diaries / خاطرات خون آشام

سریال خون آشامی عاشقانه The Vampire Diaries درباره دختر نوجوانی به نام الینا (Elena) است که با دو برادر خون آشام به نام‌های استفان (Stephan) و دیمون (Damon) آشنا می‌شود. در حالی که استفان سعی می‌کند به صورت آرام بین انسان‌ها زندگی کند، دیمون هنوز ماهیت شکارگرانه خود را حفظ کرده و باعث وجود مشکلات می‌شود. الینا هم در این میان سعی می‌کند تا یک تجربه دوران دبیرستان عادی داشته باشد، اما این کار وقتی که موجودات نامیرا به دنبال شما هستند کار چندان آسانی نیست. بله در این سریال موجودات دیگری مانند گرگینه‌ها و جادوگرها نیز وجود دارند.

The Vampire Diaries که در سال 2009 پخش شد، یک سریال خون آشامی با شخصیت‌ها و روایت جذاب است. این سریال داستان بسیار جالب با پیچش‌های به یادماندنی داشته و باعث می‌شود بینندگان دوباره برای تجربه این سریال اعتیادآور بازگردند.

 


The Originals – سریال خون آشامی اصیل ها


سریال خون آشام the originals

سریال The Originals همانطور که گفتیم، اسپین آف سریال The Vampire Diaries است که در سال 2013 شروع به پخش کرد. داستان این سریال خون آشامی درباره خانواده خون آشام های اصیل به نام میکلسون (Mikaelson) به رهبری کلاوس (Klaus) است. او که ترکیبی از خون آشام و گرگینه است، به نیو اورلئان بازگشته و متوجه می‌شود که شاگرد قبلی او در حال حکومت بر جامعه موجودات فراطبیعی است. کلاوس با کمک برادرش الایژا (Elijah) سعی می‌کند شهر را پس بگیرد اما در این حین خبری شگفت انگیز دریافت می‌کند.

سریال خون آشامی The Originals یک برنامه تلویزیونی جالب و اتمسفریک بود که درست مانند سریال اصلی، می‌تواند پیچش‌های داستانی شگفت انگیزی را ارائه کرده و بینندگان را متعجب کند. اینکه این سریال حول یک خانواده جریان دارد، باعث می‌شود ماجراهای آن جالب‌تر شود.

 


Being Human – سریال خون آشامی انسان بودن


سریال خون آشامی و گرگینه ای being human

برای این سه شخصیت، انسان بودن سخت‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. داستان این مجموعه تلویزیونی درباره سه هم اتاقی است که یکی خون آشام، یکی گرگینه و دیگری یک روح است. این ویژگی که همه آن‌ها موجودات فراطبیعی هستند، باعث می‌شود این سه با هم ارتباط برقرار کرده و پشتیبان همدیگر در تلاش برای زندگی میان انسان‌ها باشند که کار دشواری است.

Being Human بازسازی یک سریال بریتانیایی با همین نام است. با تیم بازیگری خوب و مضامین جذاب، این سریال توانست روی پای خود ایستاده و در طول پخشش، ترکیبی از کمدی، درام و ترس را در قسمت‌های خود ارائه دهد.

 


True Blood – سریال خوناشامی خون واقعی


سریال خون اشامی true blood

True Blood یک سریال خونین و جذاب بوده که داستان آن در مورد سوکی (Sookie)، یک خدمتکار دارای توانایی تلپاتی است که در شهر کوچک خود عاشق یک خون آشام می‌شود. داستان این مجموعه در آینده‌ای نزدیک به وقوع می‌پیوندد که در آن، انسان‌ها و خون آشام‌ها به خاطر اختراع خون مصنوعی، می‌توانند بدون نیاز به خشونت در کنار هم زندگی کنند. در این دنیا، خون آشام‌ها در تلاش هستند تا حقوق مساوی با انسان‌ها به دست آورند و سوکی هم در میان تمام این ماجراها قرار می‌گیرد.

با بازیگری خوب و صحنه‌های خشن‌تر نسبت به سایر سریال‌های خون آشامی این لیست، True Blood بینندگان را با ماجراهای جذاب به خود می‌کشاند.

 


The Strain – سریال خون آشامی رگه


سریال ترسناک خون آشامی the strain

وقتی یک هواپیما در حالی فرود می‌آید که تمام سرنشینان آن مرده هستند، سازمان CDC برای تحقیق فراخوانده می‌شود. تیم تحقیق، 4 بازمانده را پیدا کرده و می‌فهمند که با یک شیوع بیماری ویروسی روبه‌رو هستند که شبیه گونه خون آشام گرایی کهن است. آن‌ها باید با شیوع ویروس مقابله کرده و از نابودی نژاد بشر جلوگیری کنند.

The Strain ترکیبی از خشونت و هیجان، صحنه‌های دیدنی و پیچش‌های جذاب است. این سریال خون آشام‌ها را دوباره به صورت موجوداتی ترسناک نشان می‌دهد که این امر می‌تواند برای طرفداران ترس، خشنودکننده باشد.

 


Van Helsing – سریال خون آشامی ون هلسینگ


سریال خون آشام Van Helsing

این مجموعه تاریک درباره ونسا ون هلسینگ (Vanessa Van Helsing) از نسل ابراهام ون هلسینگ است گه در یک دنیای پسا آخرالزمانی که توسط خون آشام ها فرمانروایی می‌شود، از کما بلند می‌شود. خون منحصربه‌فرد ونسا به او اجازه می‌دهد تا خون آشام‌ها را به انسان تبدیل کند و به این ترتیب، او تبدیل به آخرین امید نسل بشر می‌شود. او یک جبهه مقاومت در برابر خون آشام‌ها تشکیل می‌دهد که می‌خواهند او را بکشند.

Van Helsing یک سریال دیستوپیایی خشن و خونین است که از بازیگری خوب «کلی اورتون» (Kelly Overton) در نقش اصلی سود می‌برد. می‌توانید این سریال را همان The Walking Dead با خون آشام‌ها فرض کنید.

 


From Dusk till Dawn: The Series – سریال خون آشامی از غروب تا طلوع


سریال خون آشامی from dusk till dawn

اگر با فیلم مجموعه From Dusk till Dawn: The Series آشنا نیستید، می‌توانید در بخش فیلم های سینمایی خون آشامی در ادامه مقاله درباره آن بخوانید. سریال خون آشامی From Dusk till Dawn درباره دو برادر به نام‌های سث (Seth) و ریچی گکو (Richie Gecko) است که پس از دستبرد زدن ناموفق به یک بانک، تحت تعقیب FBI قرار می‌گیرند. آن‌ها با فرار به سمت مرز مکزیک، یک خانواده را به گروگان می‌گیرند. یک گروه خلافکار آن‌ها را مجبور می‌کند تا به یک کلاب بروند که این دو برادر در آنجا توسط انسان‌های مار مانندی مواجه می‌شوند و باید تا طلوع آفتاب با آن‌ها بجنگند.

From Dusk till Dawn دارای انواع جدیدی از خون آشام‌ها هستند، اما این امر باعث نمی‌شود آن‌ها جذابیت کمتری داشته باشند. شخصیت‌های سریال جذاب هستند و کمدی سیاه آن باعث می‌شود این سریال خون آشامی برای طرفدارای قدیمی و جدید خون آشام‌ها، جذاب باشد.

 


Preacher – سریال خون آشامی کشیش


سریال خون آشامی preacher

این سریال درباره یک کشیش است که قدرت خارق‌العاده‌ای به دست می‌آورد. وی سعی می‌کند این قدرت تازه به دست آورده‌اش را درک کرده و در این راه، به دوست دختر قدیمیش به همراه یک خون آشام کمک می‌کند. طولی نمی‌کشد که آن‌ها در ماجراهایشان به دنبال خدا می‌گردند.

سریال Preacher با مضامین تاریک، عجیب و سرگرم کننده خود، سریالی را ارائه می‌دهد که خشونت زیادی دارد اما با شوخ طبعی و نویسندگی هوشمندانه آن را جبران می‌کند. با اینکه تنها یکی از شخصیت‌های آن خون آشام است، اما او یکی از بهترین نمونه از این نوع موجودات است که تاکنون دیده‌ایم. او وحشی و از خود بیزار است که در برخی موارد، می‌تواند دوست داشتنی بوده و شوخی کند. با این حال او همواره به ذات کشنده خود پایبند است.

در صفحه بعد می‌توانید با بهترین فیلم های خون آشامی آشنا شوید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران16 دیدگاه
Akbar
.
11 آذر 1397، 20:29
پاسخ
0
0
فیلم underworld حتما تماشا شود 5 قسمت
FilmZone
.
04 بهمن 1397، 18:59
پاسخ
0
0
خیلی جالب بود ممنون مخصوصا واسه منی که عاشق فیلم و سریالم
عرفان
.
21 بهمن 1397، 01:19
پاسخ
0
0
فیلم I Am Legend چه ربطی به خون آشام داره :/ سری فیلم های Twilight قشنگه ببینید.
بی نام
.
20 مرداد 1398، 03:05
پاسخ
0
0
@عرفان
داره دیگه.مگه ندیدی؟
UoooU
.
22 فروردین 1398، 22:02
پاسخ
0
1
عالی بود. من عاشق فیلمای خون آشامیم
رضا
.
22 فروردین 1398، 22:03
پاسخ
0
0
خیلی عالی بود مطلبتون. ممنونم من Twilight رو خیلی دوست دارم.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 55.1 میلیون دلار
  Tenet
  اکران: 12 آگوست 2020
 • 44.4 میلیون دلار
  The New Mutants
  اکران: 26 آگوست 2020
 • 13.4 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 12.382 میلیون دلار
  Honest Thief
  اکران: 08 اکتبر 2020
 • 7.316 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 5.087 میلیون دلار
  Let Him Go
  اکران: 04 نوامبر 2020
 • 3.71 میلیون دلار
  Freaky
  اکران: 13 نوامبر 2020
 • 2.921 میلیون دلار
  The Empty Man
  اکران: 23 اکتبر 2020
 • 430,000 دلار
  Spell
  اکران: 30 اکتبر 2020
بازی ها
 • 04 آذر 1399
  Football Manager 2021
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 13 آذر 1399
  Immortals Fenyx Rising
  پلی استیشن 4, نینتندو سوییچ, پلی استیشن 5
 • 20 آذر 1399
  Cyberpunk 2077
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 11 دی 1399
  Dying Light 2
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 11 دی 1399
  Tom Clancy's Rainbow Six Quarantine
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 02 بهمن 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5

کدام بازیگر ایرانی، خواننده خوبی هم هست؟
371 رای