13 تم اینستاگرام خلاقانه و سایر روش های افزایش فالوور اینستاگرام

13 تم اینستاگرام خلاقانه و سایر روش های افزایش فالوور اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر قصد افزایش فالوور اینستاگرام خود را دارید، در این مطلب قصد داریم ابتدا چندین تم اینستاگرام خلاقانه برای چینش تصاویر را به شما معرفی کرده و سپس سایر راه‌های جذب مخاطب ایستاگرام را بیان کنیم.

امروزه اغلب، اولین برخورد مخاطب با یک برند از طریق اینستاگرام صورت می‌گیرد و آمار نشان داده که حداقل 30 درصد از کاربران اینستاگرام کالایی که برای اولین بار در این شبکه اجتماعی دیده‌اند را می‌خرند. پس آیا بهتر نیست اکانت اینستاگرام‌تان تمیز و جذاب به نظر برسد؟

زمان گذاشتن بر روی زیبایی‌شناسی محیط اینستاگرام بهترین راهکار برای ترغیب مخاطب برای تعقیب حساب شخصی یا کسب و کار شما و افزایش فالوور اینستاگرام است. فراموش نکنید که فقط یک‌بار فرصت دارید تا مشتری را در نگاه اول جذب کنید. همانند اهمیت طراحی زیبای سایت، وجود محیطی جذاب نیز در اینستاگرام حیاتی است. در این مطلب ابتدا 13 تم اینستاگرام خلاقانه معرفی شده و سپس به معرفی سایر روش‌ها برای افزایش فالوور اینستاگرام می‌پردازیم. در بخش انتهای مقاله هم به آموزش اضافه کردن و تغییر تم برای اپلیکیشن اینستاگرام می‌پردازیم. برای آشنایی با پیشرفت‌های این اپلیکیشن از زمان عرضه تاکنون هم می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. اگر از کاربران تازه وارد اینستاگرام هستید هم می‌توانید به این مطلب ویژه مراجعه کنید.

 

فهرست عناوین این مطلب

 


13 تم اینستاگرام خلاقانه برای جذب مخاطب بیشتر


در این بخش از مقاله ابتدا 12 تم اینستاگرام جذاب و خلاقانه را که می‌توانید در فید این شبکه اجتماعی استفاده کنید را جمع‌آوری کرده‌ایم تا الهام‌بخش شما باشند.

 

1. سیاه‌وسفید

اگر در تلاشید تا حسی از کمال را منتقل کنید، یک تم اینستاگرام سیاه‌وسفید انتخاب خوبی است. کمبود رنگ نظر مخاطب را به ایده‌ی اصلی عکس‌ها جلب می‌کند و عنصری ماورای زمان را به محتوای شما می‌بخشد.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

2. رنگ‌های روشن

اگر هدف شرکت شما القای حس بازیگوشی و سرگرمی است، احتمالاً هیچ راهی بهتر از ساخت محیطی بارنگ‌های روشن نیست. رنگ‌های روشن نظر مخاطب را جلب کرده و حس سرزندگی می‌دهند که برای جذب مخاطب جوان کارایی دارد.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

3. مینیمالیست

برای محیطی هنری‌تر، رویکردی مینیمالیستی را در نظر بگیرید. عکس‌ها علی‌رغم سادگی، نظر مخاطب را جلب کرده و حس آرامش و ثبات را منتقل می‌کنند. همچنین، محیطی مینیمالیستی کمتر حواس مخاطب را پرت کرده و باعث می‌شود تمرکز بر روی برند و محتوا باشد.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

4. تک‌رنگ

یکی از ساده‌ترین راه ها برای انتخاب تم اینستاگرام، انتخاب یک رنگ است. به این صورت مسیر خلاقیت خود را مشخص می‌کنید و همچنین پس از اعمال تم، محیط اینستاگرامتان تمیز و منسجم به نظر می‌رسد. اگر رنگی آرام‌بخش را انتخاب کنید، بسیار موردپسند مخاطب قرار خواهد گرفت. مانند صورتی کمرنگ استفاده‌شده در @wildehousepaper

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

5. پالت رنگ

مانندتم تک‌رنگ، انتخاب یک پالت رنگ هم ایده‌ی خوبی است. مانند کاری که @creativekipi با صفحه‌ی اینستاگرام خودکرده است.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

6. تک تم

مانند @mustdoflorida، می‌توانید بر روی یک ایده تمرکز کنید، این ایده می‌تواند یک مکان باشد. اگر در تلاشید تا خلاقیت خود را در معرض دید قرار دهید، می‌توانید در هر پست از یک تم استفاده کنید.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

7. پازل

ساخت یک پازل با استفاده از عکس‌های اینستاگرام کار آسانی نیست اما در صورت موفقیت در این کار، نتیجه‌ای جالب‌توجه در جذب مخاطب به همراه دارد. برای مثال تعدادی از عکس‌های صفحه در کنار هم یک تصویر را بسازند.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

8. خطوط افقی

اگر برند شما در ردیف کردن عکس‌ها بهتر به چشم می‌آید، می‌توانید عکس‌های خود را در خطوط افقی یا عمودی گروه‌بندی کنید. حتی می‌توانید مانند @personaljourneyapp یک ردیف در میان، از نقل‌قول‌های معروف استفاده کنید.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

9. شطرنجی

اگر طرفدار خطوط افقی و عمودی نیستید، می‌توانید از تم شطرنجی استفاده کنید. این تم نیز مانند تم افقی به شما در گروه‌بندی محتوا کمک می‌کند اما علاوه بر آن، حس بازیگوشی و خلاقیت را نیز به مخاطب منتقل می‌کند.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

10. حاشیه‌های سیاه یا سفید

هرچند که در حالت عادی وجود حاشیه در تمام عکس‌ها تمی عامه‌پسند نیست اما در صفحه‌ی اینستاگرام ظاهری منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند. برای مثال @beautifulandyummy از حاشیه‌ی سیاه برای تمام عکس‌ها استفاده می‌کند. و درنهایت این صفحه‌ی اینستاگرام به نظر تمیز و شیک می‌آید. این تم در کسب کارهای مربوط به مد و فشن کارایی بالایی دارد.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

11. فیلتر مشابه

اگر دنبال ایجاد حس یکنواختی هستید، می‌توانید برای ویرایش همه ی عکس‌هایتان از یک فیلتر مشابه استفاده کنید. در نگاه کلی این کار به صفحه‌ی اینستاگرام شما حس یکنواختی می‌بخشد. @Nadia_Rachel92، با این کار توانسته عکس‌هایی با مضمون‌های مختلف را یکنواخت جلوه دهد.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

12. فلت لی

اگر هدف اصلی شما در معرض دید قرار دادن محصولاتتان است، یکی از بهترین راه‌ها استفاده از تم فلت لی (Flatlay) است. فلت لی راهی مؤثر برای بیان داستان از طریق چینش خاص اشیا در عکس است. به این صورت جلب نظر مخاطبان ساده‌تر می‌شود. همان‌طور که در @thedailyedited دیده می‌شود، یک تم فلت لی به نظر با طراوت و مدرن می‌رسد.

12 تم زیبای اینستاگرام برای جذب مخاطب

 

13- رنگین کمانی

فیدهای دارای تم اینستاگرام رنگین کمانی به ندرت یافت می‌شوند. اگر بتوانید این نوع پروفایل برای خود ایجاد کنید، قطعا یکی از پروفایل‌های برجسته اینستاگرام را خواهید داشت. تم رنگین کمانی زمانی است که رنگ تصاویر شما با حرکت در فید درست مانند یک رنگین کمان تغییر می‌کند.

instagram theme / تم رنگین کمانی اینستاگرام

 


روش های جذب مخاطب بیشتر و افزایش فالوور اینستاگرام


داشتن تم زیبا برای اینستاگرام تنها یکی از راه‌های جذب مخاطب و افزایش فالوور اینستاگرام است. اگر قصد دارید با راه‌های بیشتری برای افزایش فالوور اینستاگرام آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

 

هشتگ مخصوص خود را تبلیغ کنید

افزایش فالوور اینستاگرام / instagram follower

اینکه هشتگ مخصوصی را برای خود دارید خوب است، اما سعی کنید تا جایی که می‌توانید این هشتگ را تبلیغ کنید. اگر یک کسب و کار دارید، حتما هشتگ خود را روی رسیدها، تبلیغات و مغازه خود استفاده کنید. حتما هشتگ خود را در وبسایت و سایر شبکه‌های اجتماعی هم قرار دهید تا مردم به راحتی بتوانند آن را پیدا کنند. اگر قصد کسب درآمد بیشتر از اینستاگرام را دارید می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 

از هشتگ های خلاقانه استفاده کنید

افزایش فالوور اینستاگرام / instagram follower

باید در پست‌های اینستاگرام خود به هشتگ‌های جذاب و خلاق فکر کرده و به هشتگ‌های تک کلمه‌ای بسنده نکنید. از هشتگ‌های خنده‌دار، کنایه‌آمیز و حتی بد برای بیان داستان خود استفاده کنید. سعی کنید به هیچ وجه از هشتگ‌های خسته کننده استفاده نکنید. برای آشنایی بیشتر با هشتگ‌های اینستاگرامی می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید.

 

در موضوعات بسیار محبوب شرکت کنید

افزایش فالوور اینستاگرام / instagram follower

برای هر پست خود ترکیبی از هشتگ‌های مرتبط مانند #woodworking برای یک شرکت چوب بری در کنار هشتگ‌های ترندینگ و بسیار محبوب استفاده کنید.

هشتگ‌های بسیار خاص مانند کلمات کلیدی درازی هستند که به شما کمک می‌کنند تا انسان‌هایی که به دنبال آن‌ها هستید را به پست خود هدایت کنید، اما هشتگ‌های بسیار محبوب در دنیا مانند #photooftheday یا حتی هشتگ ساده #fun باعث می‌شود توسط افراد بیشتری دیده شوید.

 

حداکثر استفاده را از لینک Bio

لینک Bio یکی از مهم‌ترین بخش‌های پروفایل اینستاگرام شما است. آیا واقعا می‌خواهید همیشه به وبسایت خود لینک بدهید؟ هر چند هفته یک بار سعی کنید این لینک را تغییر داده و کاربران را به جدیدترین یا محبوب‌ترین محتوای خود هدایت کنید.

 

توضیحات مناسب را  برای تصاویر خود اضافه کنید

افزایش فالوور اینستاگرام / instagram follower

یک تصویر باارزش‌تر از هزاران کلمه است، اما نباید کلمات را به صورت کامل کنار بگذارید. صفحه نشنال جئوگرافیک یکی از بهترین نمونه‌ها است که از داستان‌سرایی در کنار عکس‌های خود استفاده می‌کند که همین امر هم یکی از عوامل افزایش محبوبیت آن شده و هم اکنون 107 میلیون فالوور دارد. شاید انجام این کار در ابتدا عجیب به نظر برسد اما قطعا با انجام آن در بلندمدت شاهد فواید آن خواهید بود.

 

مدیریت تصاویر تگ شده‌ای که آن‌ها نمی‌خواهید

افزایش فالوور اینستاگرام / instagram follower

اگر می‌خواهید فقط شاهد بهترین تصاویر تولید شده توسط کاربران درباره شما یا برندتان در پروفایل خود باشید، می‌توانید با انتخاب گزینه «Edit Tags» و انتخاب تصاویری که می‌خواهید حذف کنید و سپس انتخاب «Hide from Profile» این کار را انجام دهید.

شما همچنین می‌توانید تنظیمات اینستاگرام خود را تغییر دهید تا تصاویر تگ شده بدون تایید شما به نمایش درنیایند. باید مسیر Options و Photos of You رفته و گزینه Add Manually را انتخاب کنید.

 

به اتفاقات محلی توجه کنید

ببینید چه اتفاقی در یک محل مشخص در حال رخ دادن است. با رفتن به صفحه جستجو و انتخاب تب Places و سپس تایپ نام محل مورد نظر، می‌توانید تمام تصاویر ژئوتگ شده برای آن محل را ببینید.

 

 


آموزش اضافه کردن تم برای اینستاگرام


اگر قصد تغییر تم اپلیکیشن اینستاگرام را دارید، می‌توانید از اپلیکیشن فرعی آن با نام «جی بی اینستاگرام» استفاده کنید. ابتدا این اپلیکیشن را دانلود و نصب کرده و سپس آن را اجرا کنید و به بخش تنظیمات (Settings) بروید و گرینه Download Themes را که زیر گزینه Themes قرار دارد انتخاب کنید. حال می‌توانید از میان تم‌های موجود یکی را انتخاب کرده و روی Apply ضربه زده و برای اعمال تم، گزینه OK را انتخاب کنید.

راه دیگر برای تغییر تم این است که پس از نصب جی بی اینستا، تم مورد نظر خود را از این وبسایت دانلود کنید. حال برنامه جی بی اینستا را باز کرده و به بخش تنظیمات (Settings) بروید و گرینه More را زیر Themes انتخاب کنید. در صفحه جدید روی Load بزنید و تم اینستاگرام دانلود شده را انتخاب کنید. در نهایت برای نصب تم روی OK ضربه بزنید. در ویدیوی زیر می‌توانید با نحوه نصب جی بی اینستا و اعمال تم روی آن آشنا شوید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
عمو جانی و اسب چموش
.
03 اردیبهشت 1398، 15:45
پاسخ
0
0
عالیه این تم ها. من دنبال یه تم برای پیجم بودم. از تم هفتم خیلی خوشم اومد. عالی.......
سارا فدوی
.
03 اردیبهشت 1398، 16:17
پاسخ
0
1
خیلی تم ها و ترفند های قشنگ و جالبی بود ولی همیشه در حد نگاه کردن ازشون خوشم میومده و هیچوقت واسه پروفایل اینستاگرامم از اینجور تم ها استفاده نکردم اولین بار اینجور تم ها رو توی پیج اینستا جنیفر لوپز دیده بودم
میعاد
.
03 اردیبهشت 1398، 23:06
پاسخ
0
0
از این برنامهGb insta استفاده کردم.علاوه بر تم امکانات جالبی دیگه ای هم داره که کاملا رایگانه دیگه الان اینستاگرام توو ایران فقط یه شبکه اجتماعی نیست واسه خیلی ها...
ریحانه
.
19 مرداد 1399، 12:40
پاسخ
0
0
خیلی عالی و کاربردی بود فقط یه سوال میشه هم از تم رنگ های روشن استفاده بشه هم از تم شطرنجی؟
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 22 اسفند 1399
  Crash Bandicoot 4: It's About Time
 • 26 اسفند 1399
  Mundaun
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5