نرم افزار رایگان ضبط مکالمه برای آیفون

حتماً برای شما پیش آمده است که بخواهید یک تماس تلفنی را در گوشی آیفون خود ضبط کنید، اما راهی برای انجام این کار پیدا نکرده‌اید. با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چگونه یک تماس تلفنی را در آیفون ضبط کنید.

همان طور که می‌دانید، هیچ قابلیت درونی برای ضبط یک تماس تلفنی در آیفون وجود ندارد. بر اساس یک نتیجه به دست آمده در کشور آمریکا و قوانین خاص دولت آن، اپل فرآیند ضبط تماس‌های تلفنی را در گوشی‌های خود آسان نکرده است. با این حال، این کار غیر ممکن نیست. می‌توانید تماس‌های تلفنی آیفون را با تعدادی راه حل ضبط کنید.

اگر قصد استفاده از این روش‌ها را دارید، اطمینان حاصل کنید که شخصی که آن طرف خط در حال مکالمه با شما است، از این موضوع که در حال ضبط کردن مکالمه هستید، با خبر شده است. آن‌ها را از این کار مطلع کنید و با رضایتشان اقدام به ضبط مکالمه کنید؛ به این صورت احتمال به دردسر انداختن خود را کاهش می‌دهید.

 

استفاده از بلندگوی تلفن حین مکالمه و ضبط کردن با استفاده از دستگاهی دیگر

ضبط صدا آیفون

احتمالاً این روش سریع‌ترین، آسان‌ترین و زشت‌ترین شیوه ضبط تماس تلفنی در آیفون است. برای این کار به یک دستگاه دیگر که دارای میکروفون باشد و بتواند ضبط کند (مانند آیپد، کامپیوتر یا دستگاه‌های قابل حمل دیگر) نیاز خواهید داشت.

محیطی آرام و ساکت را مهیا کنید و اطمینان حاصل کنید که می‌توانید از بلندگوی تلفن آیفون استفاده کنید، زیرا خاموش کردن آن به آسانی صورت نمی‌گیرد. سپس مراحل زیر را طی کنید:

 1. با مخاطب خود تماس بگیرید و بر روی آیکون بلندگو (Speaker) تپ کنید. اگر هدفون بلوتوث دارید و به آیفونتان متصل است، نیاز خواهید داشت که بلندگوی آیفون را از لیست انتخاب کنید.
 2. به طرف مقابل اطلاع دهید که می‌خواهید مکالمه را ضبط کنید. ضبط مکالمه را توسط دستگاه دیگری که برای این کار فراهم کرده بودید، آغاز کنید.
 3. گوشی را در فاصله نزدیک و مناسبی از میکروفون قرار دهید که وقتی صحبت می‌کنید، صدایتان را به صورت واضح ضبط کند.
 4. مکالمه‌ای که ضبط کرده‌اید را در پایان کار ذخیره کنید.

در یک دستگاه دارای سیستم عامل iOS، می‌توانید از اپلیکیشن Voice Memos برای ضبط مکالمه استفاده کنید. در کامپیوتر‌های مک (Mac) و کامیپوترهای مجهز به ویندوز و لینوکس نیز می‌توانید از نرم افزار Audacity استفاده کنید.

 

ضبط تماس‌های دریافتی آیفون با استفاده از گوگل ویس (Google Voice)

گوگل ویس / Google voice

گوگل ویس یک سرویس رایگان تماس و پست صوتی است که در کشورهای آمریکا و کانادا در دسترس است. این سرویس یک شماره تلفن رایگان آمریکا، صندوق ورودی تماس صوتی و توانایی برقراری تماس‌های داخلی (به صورت رایگان) و بین‌المللی (با توجه نرخی که گوگل تعیین کرده است) را در اختیارتان قرار می‌دهد.

استفاده از سرویس گوگل ویس نیازمند اپلیکیشن آن با همین نام است که نسخه‌‌های تحت وب، اندروید و iOS آن نیز در دسترس هستند. یکی از مزایای این اپلیکیشن است که به شما اجازه ضبط تماس‌های تلفنی را می‌دهد. قبل از این که این کار را انجام دهید، نیاز خواهید داشت که زمانی را برای انجام تنظیمات این سرویس اختصاص دهید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن گوگل ویس را برای آیفون از اپ استور دانلود کنید، آن را باز کنید و با استفاده از یک حساب کاریری گوگل وارد آن شوید.
 2. روی جستجو کردن (Search) تپ کنید و شماره تلفنی را که می‌خواهید با استفاده از حساب کاربری گوگل ویس با آن ارتباط برقرار کنید، انتخاب کنید.
 3. شماره خود را تأیید کنید، سپس بعدی (Next) را بفشارید تا زمانی که از شما درخواست شود شماره تلفنتان را وارد کنید.
 4. شماره تلفنی که در آیفون خود از آن استفاده می‌کنید را وارد کنید، تأییدش کنید، سپس صبر کنید تا کد تأیید فعال سازی ارسال شود.
 5. حساب کاربری گوگل ویس خود را با استفاده از کدی که برایتان ارسال شده است، فعال کنید.

برای ضبط تماس‌های تلفنی با این روش یک مرحله نهایی وجود دارد که باید آن را تمکیل کنید. با استفاده از حساب کاربری گوگل خود وارد وب سایت گوگل ویس شوید. حالا روی آیکون سه نقطه در سمت چپ صفحه کلیک کنید و تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید. زیر تماس‌ها (Calls)، گزینه های تماس‌ ورودی (Incoming call options) را فعال کنید.

حالا هنگامی که توسط حساب کاربری گوگل ویس تماس تلفنی دریافت کنید، قادر خواهید بود که با فشردن کلید چهار (4) در آیفون خود شروع به ضبط مکالمه کنید. هنگامی که این کار را انجام می‌دهید، گوگل طرف مقابل را از ضبط شدن مکالمه مطلع می‌سازد. تماس‌های ضبط شده خود را می‌توانید در صندوق ورودی گوگل ویس (Google Voice inbox) پیدا کنید؛ جایی که می‌توانید آن را برای حفاظت دانلود کنید.

متأسفانه، هیچ راهی برای ضبط تماس‌‌های خروجی با استفاده از گوگل ویس وجود ندارد.

 

استفاده از یک سرویس شخص ثالث برای ضبط پیام‌ها

چند سرویس شخص ثالث از جمله Call Recorder ،IntCall و WeTalk Pro برای ضبط تماس‌های آیفون در دسترس هستند. این سرویس‌ها رایگان نیستند و برای استفاده نامحدود و همچنین برای استفاده دقیقه‌ای از سرویس‌ها باید نرخ‌های تعیین شده را بپردازید. تمام این‌ سرویس‌ها به طور عمومی از روشی مشابه استفاده می‌کنند:

 1. اول از هرچیزی اپلیکیشن ضبط تماس مورد نظر خود برای آیفون را دانلود و اجرا کنید.
 2. تماسی را با یکی از مخاطبین یا هر شماره‌ای که مد نظرتان است، برقرار کنید.
 3. اپلیکیشن مورد نظر، تماس شما را در سرورهای مهیا شده قرار خواهد داد، در حالی که مکالمه را نیز ضبط می‌کند.
 4. هنگامی که تماس تلفنی به اتمام رسید، می‌توانید مکالمه ضبط شده را از سرور دانلود کنید.

در خصوص این روش تعداد کمی مشکل وجود دارد. اولین مشکل این است که شناسه تماس با شماره شما برای شخصی که با او تماس می‌گیرد، مطابقت داده نخواهد شد. احتمالاً او نخواهد فهمید که شما چه کسی هستید یا بدتر از آن، بسته به محل زندگی شما و کسی که با او تماس می‌گیرید، یک شماره ناشناس دریافت خواهد کرد.

مشکل دیگر، مشکل امنیتی آشکار داشتن یک سرویس ضبط تماس‌های تلفنی برای شما است. اگر موضوع تماس‌های شما بسیار مهم و حساس هستند، بهترین کار این است که از این روش اجتناب کنید. اگر شما به سادگی تماس‌های تلفنی را ضبط می‌کنید، پس زمانی دیگر را می‌توانید مشخص کنید که نگرانی کمتری دارد.

 

ضبظ یک تماس تلفنی با استفاده از پست صوتی

این روش پایانی تا حد زیادی به اپراتور شما بستگی دارد؛ برای این که مشخص شود آیا این روش کار می‌کند و چقدر مفید است. اول نیاز دارید که چک کنید آیا اپراتور شما اجازه می‌دهد که پیام‌های پست صوتی خود را دانلود کنید یا نه؟

اپلیکیشن تلفن (Phone) را در آیفون خود اجرا کنید و روی تب پست صوتی (Voicemail) در گوشه پایینی سمت راست تپ کنید. اگر یک لیست از پیام‌های صوتی را می‌بینید، عالی است! می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید و در دستگاه خود نگه دارید، پس این روش برای شما مفید است.

ضبط تماس‌ آیفون

اگر فقط گزینه تماس پست صوتی (Call Voicemail) را می‌بینید، این خبر خوبی نیست. همچنان می‌توانید این روش را امتحان کنید، اما تماس‌‌های ضبط شده شما در صندوق ورودی پست صوتی اپراتورتان قرار خواهد گرفت. نیاز خواهید داشت که راه دیگری برای ذخیره سازی خارجی پیدا کنید، شاید استفاده از روش بلندگوی تلفن که در بالا از آن صحبت کردیم.

مراحل زیر را برای استفاده از این روش دنبال کنید:

 1. با مخاطب خود تماس بگیرید و او را مطلع کنید که می‌خواهید تماس را ضبط کنید. از او بخواهید که برای لحظه‌ای پشت خط بماند.
 2. در آیفون خود، روی دکمه اضافه کردن تماس (Add Call) تپ کنید تا یک مکالمه سه طرفه شروع شود.
 3. با شماره خودتان تماس بگیرید. اگر به خوبی پیش رفت، مستقیم به صندوق ورودی پست صوتی خود می‌روید.
 4. صبر کنید تا پست صوتی پیام اتمام فرآیند را به نمایش درآورد، سپس بر روی ادغام تماس‌ها (Merge Calls) تپ کنید تا کنفرانس (تماس سه طرفه) شروع شود.

مکالمه شما مانند یک پیام ضبط می‌شود که می‌توانید آن را صندوق وردوی پست صوتی بازیابی کنید. اگر قادر به دیدن پیام‌های پست صوتی شخصیتان در اپلیکیشن تلفن هستید، می‌توانید آن را برای حفاظت دانلود کنید.

نویسنده وب سایت MakeUseOf در خصوص تجربه خود در استفاده از این روش گفته است:

اپراتور ارزان قیمت استرالیایی من اجازه نداد که تماس تلفنی را با استفاده از ترفند مکالمه سه طرفه پست صوتی ضبط کنم، من هیچ راهی برای دانلود پیام نداشتم. مسیر طی شده شما ممکن است که متفاوت باشد، اما اگر کار می‌کند، یک ضبط کننده تماس رایگان است، پس ارزش یادآوری را داشت.

 

کدام روش ضبط تماس برای شما مناسب است؟

قابل اعتمادترین روش‌ها برای ضبط تماس تلفنی در آیفون، دو روش استفاده از بلندگوی تلفن یا پرداخت هزینه‌های یک سرویس شخص ثالث برای ضبط تماس‌های تلفنی است. در هر دو مورد، بهتر است که همیشه اطمینان حاصل کنید شخص دیگر را از ضبط مکالمه تلفنی آگاه کرده‌اید تا به این صورت کارتان برخلاف قانون نباشد و همچنین طرف مقابل از دست شما دلخور نخواهد شد که بدون اجازه او اقدام به ضبط مکالمه کرده‌اید.

 

دانلود برنامه ضبط تماس تلفنی آیفون

شاید مکالمه‌ای مهم داشته باشید و یا به هر دلیلی بخواهید مکالمه‌ای را ضبط کنید، اما راهی بلد نیستید و آیفون شما هم همچین آپشنی هم ندارد، پس باید به برنامه‌هایی که مخصوص این کار است، متوصل بشوید. ما در زیر به آموزش و قراردادن فایل دانلود این نرم افزارها می‌پردازیم.

 1. دانلود برنامه ضبط صدا  Call Recorder for iPhone دانلود برنامه
 2. دانلود برنامه ضبط مکالمه Call Recorder Lite for iPhone
 3. دانلود برنامه ضبط تماس Call Recorder Unlimited
 4. دانلود اپلیکشن ضبط مکالمه TapeACall: Call Recorder

شما می‌توانید قبل از برقراری تماس، برنامه را اجرا کنید و برنامه را در پس زمینه فعال کنید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
Haji 11 فروردین 1398، 16:57

مگه این گوشی ها برای خودشون قابلیت ضبط صدا ندارن؟ یعنی چی که باید نرم افزار نصب کنیم.

علی 17 فروردین 1398، 09:02

منظورشون اینه که قابلیت ضبط صدا اتوماتیک ندارن و برای این کار باید نرم افزار ضبط صدا اتوماتیک نصب کنید.