واتساپ قابلیت جستجوی تصاویر مشابه و مرورگر داخلی را امتحان می‌کند
نویسنده:رضا ایزدی
ارسال شده در:03 فروردین 1398، 18:00

واتساپ قابلیت جستجوی تصاویر مشابه و مرورگر داخلی را امتحان می‌کند

واتس‌اپ، محبوب‌ترین پیام‌رسان موبایلی جهان مشغول آزمایش قابلیت جستجوی تصاویر به اشتراک گذاری شده در این پلتفرم و مرورگر داخلی است که هر دو ویژگی در جهت جلوگیری از نشر اخبار کذب تعبیه شده‌اند.

واتس‌اپ نیز همانند بسیاری از غول‌های فناوری پیش از عرضه رسمی قابلیت‌های جدید، آن‌ها را به صورت خصوصی و محدود مورد آزمایش قرار می‌دهد. در همین راستا نیز اکنون مطلع شدیم این شرکت تابعه فیس‌بوک مشغول آزمایش قابلیتی است که باز کردن لینک‎های مختلف در محیط داخلی پیام‌رسان را امکان پذیر می‌کند.

مرورگر داخلی واتس‎اپ

پیش‌تر دسترسی به مرورگر داخلی را در تلگرام نیز مشاهده کرده‌ایم. بدین ترتیب با اضافه شدن مرورگر داخلی به پیام‌رسان واتس‌اپ کاربران برای رفتن به وب‎ پیچ‎های مختلف دیگر احتیاجی به خارج شدن از محیط کاربری ندارند. البته در نظر داشته باشید که ریشه اصلی اضافه شدن این قابلیت، افزایش حریم خصوصی بوده، از این رو امکان گرفتن اسکرین شات یا ضبط ویدئو در مرورگر داخلی واتس‌اپ مسدود شده است.

البته مرورگر داخلی واتس‌اپ در هنگام باز کردن صفحاتی ناامن به کاربر هشدار خواهد بود. در سوی دیگر این مرورگر هیچ کوکی را ذخیره نمی‌کند و امکان مرور صفحات در حالت امن را هم ایجاد کرده است.

مرورگر داخلی واتس‎اپ

ویژگی جدید دیگر پیام‌رسان WhatsApp، جستجوی تصاویر مشابه یا همان سرچ معکوس تصاویر است. همان‌طور که شاید از نام این قابلیت هم بتوان حدس زد، با بهره‌گیری از آن می‌توانید تصاویر مشابه با تصویری که دریافت کرده‌اید را در محیط داخلی پیام‌رسان و در فضای اینترنت جستجو کنید. این ویژگی نیز امکان شناسایی تصاویر جعلی را با شناسایی منبع اصلی آن فراهم می‌کند.

قابلیت جستجوی تصاویر مشابه و مرورگر داخلی واتس‌اپ در حال حاضر به صورت آزمایشی و در مرحله تست برای تعدادی از کاربران ارائه شده است. بدیهی است که پس از پشت سر گذاشتن این مرحله و پیدا شدن باگ‌ها و رفع آن‌ها، در یک به‌روزرسانی رسمی در دسترس عموم کاربران این پیام‌رسان قرار خواهد گرفت.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha