هر آنچه از بازی Rage 2 می دانیم؛ داستان، تاریخ عرضه و گیم پلی

حدود یک ماه دیگر به عرضه بازی Rage 2 (خشم 2) باقی مانده است. در این مقاله، قصد داریم اطلاعات جامعی از این عنوان مورد انتظار شرکت اید سافتور (Id Software) در اختیار شما طرفداران بازی قرار بدهیم.

بیشتر از هفت سال از انتشار بازی شرکت اید سافتور یعنی Rage (خشم) می‌گذرد، عنوانی که نه Doom (رستاخیر) بود، نه Wolfestein (ولفشتاین) و نه حتی Quake (لرزش). Rage یک شوتر با تم آخرالزمانی و دارای قابلیت نبرد با وسایل نقلیه بود که اولین تلاش این شرکت برای خلق یک بازی جهان باز (Open World) به شمار می‌رفت. با اینکه بازی دارای مکانیزم‌های قوی شوتر اول شخص بود، اما در عناصر جهان باز خود با مشکلاتی مواجه بود و جذابیت لازم را نداشت.

ریج 2/ Rage 2

با Rage 2، اید سافتور دوباره به دنیای پر از انسان‌های جهش‌یافته و افسارگسیخته و بازماندگان غرب وحشی بازمی‌گردد و این بار قرار است امکانات فراوانی از دنیای جهان آزاد در بازی به طرفداران نشان بدهد. اید در این بازی قرار است با استودیو آوالانچ (Avalanche Studios) همکاری کند، شرکتی که سابقه ساخت بازی‌های جهان باز مثل Just Cause (جاست کاز) و Mad Max (مد مکس) را در کارنامه خود دارد. این همکاری با توجه به تخصص هر دو استودیو در زمینه‌های مخصوص به خود، احتمالا باعث ارائه تجربه‌ای جالب در Rage 2 شود.

در همین حال، به نظر می‌رسد که Rage 2 رویکرد پر جنب‌وجوش در گرافیک و طراحی داشته است، به‌گونه‌ای که از محیط‌های قهوه‌ای و کدر رنگ نسخه اول فاصله گرفته و بیشتر بر روی سیستم تیراندازی و انفجارهای عظیم در بازی تمرکز کرده است. اکنون تکنولوژی پیشرفت‌های زیادی از زمان انتشار نسخه اول بازی کرده است (قابل ذکر است که نسخه اول هم گرافیک به شدت واقع‌گرایانه‌تری نسبت به سایر بازی‌های سال 2011 داشت) که این امکان را به سازنده می‌دهد تا مفهوم جدیدی از آخرالزمان را در دنباله این عنوان به نمایش بگذارد. در این مقاله، ما قرار است اطلاعات جامعی از این عنوان، از داستان و ماهیت آن گرفته تا تاریخ انتشار، با شما به اشتراک بگذاریم.

فهرست عناوین این مطلب:

  • تاریخ عرضه و پلتفرم های بازی Rage 2
  • داستان و محیط بازی
  • یک گیم پلی سریع و توسعه یافته
  • هر چیزی که دیدید، می توانید برانید!
  • انواع و اقسام دشمنان
  • خبری از بخش چند نفره نیست!
  • آیا جعبه های لوت (Loot Boxes) در بازی وجود خواهد داشت؟

 


تاریخ عرضه و پلفترم های بازی Rage 2


ریج 2 / Rage 2

در مراسم The Game Awards 2018، شرکت بتسدا (Bethesda Softworks) اعلام کرد که بازی Rage 2 در تاریخ 14 می 2019 (مصادف با 24 اردیبهشت 1398) برای کنسول‌های ایکس باکس وان (Xbox One)، پلی‌استیشن 4 (PlayStation 4) و رایانه‌های شخصی (PC) منتشر می‌شود.

 


داستان و محیط بازی Rage 2


دکتر کواسیر ریج 2/ Dr.Kvasir_Rage 2

داستان کلی نسخه اول Rage درباره شهاب سنگی بود که در سال 2029، به سیاره زمین برخورد می‌کند که درنتیجه، زمین به یک دنیای آخرالزمانی تبدیل می‌شود. در حالی که برخی از گروه‌های بازمانده به‌طور پراکنده در اطراف هستند، اما بیشتر این گروه‌ها را موجودات جهش‌یافته یا یاغی‌های وحشی تشکیل می‌دادند که حضور آن‌ها باعث می‌شد که زمین مکان خطرناکی شود. جهان موجود در بازی Rage به لطف تحولات ناگهانی و عمده، به یک بیابان خشک‌وخالی تبدیل‌شده بود و بازماندگان هم مخالف سازمان The Authority در این سرزمین بودند. The Authority  یک سازمان فوق پیشرفته بود که خود را دولت این سرزمین می‌دانست. این سازمان بر روی انسان‌ها آزمایش می‌کرد که این کار نتایج نابسامانی به همراه داشت که یکی از این نتایج، خلق موجودات جهش یافته بود.

بازی اول در مجموع درباره آرک‌ها (Arks) بود. یک پناهگاه زیرزمینی که هدف از ساخت آن‌ها، حفاظت از نجات‌یافتگان واقعه برخورد شهاب سنگ به زمین بود که بتوانند بار دیگر تمدن را در زمین بنا کنند. این پناهگاه‌ها جزو پروژه Eden به حساب می‌آمدند. به‌عنوان یکی از نجات‌یافتگان آرک‌ها، شما با تاخیر در سال 2135 پا به زمین می‌گذارید. سازمان آتوریتی توسط یک بازمانده آرک ایجاد شده بود که با ایجاد تغییرات در پروژه، باعث شد تا تنها آرک‌هایی که به او وفادار بودند در زمان مقرر باز شوند و بقیه تا مدت نامعلومی زیر زمین بمانند.

متأسفانه بازی Rage، پایان ناامیدکننده‌ای داشت؛ شخصیت اصلی توانست تمام آرک‌ها را فعال کند تا نجات‌یافتگان دیگری از آنها بیرون بیایند و با سازمان آتوریتی به مبارزه بپردازند. به نظر نمی‌رسد که بازی Rage 2 ادامه‌ی داستان قسمت اول باشد، گرچه المان‌هایی هنوز در دنیای بازی جدید وجود دارد که می‌تواند اطلاعات بیشتری از وقایع داستان قسمت اول به ما بگوید. در عوض Rage 2 گیمرها را به 30 سال آینده می‌برد، جایی که سیاره زمین دارد از وضعیت فاجعه‌آمیز خارج می‌شود و در حال بازسازی است. شما در نقش واکر (Walker) ظاهر می‌شوید. واکر یکی از ساکنین منطقه وایلند (Vineland) و یکی اعضای گروه بازماندگان آن یعنی گروه رنجرها (Rangers) است.

رنجرها از نانوتریت‌ها که عنصری از بازی نخست بود، برای کسب توانایی‌های ویژه استفاده می‌کنند. شما مجبور می‌شوید که واینلند را به دلیل حمله ناگهانی سازمان آتوریتی ترک کنید و به نظر می‌رسد که واکر آخرین بازمانده از گروه رنجرها باشد.

در یکی از تریلرهای گیم پلی Rage 2، شما به پیش دکتر کواسیر (Doctor Kvasir) فرستاده می‌شوید که درواقع یکی از شخصیت‌های بازی اول و دانشمند سابق سازمان آتوریتی است. وی به شما دستور می‌دهد که به Eden بروید و دستگاه اکو 15 را فعال کنید؛ دستگاهی که پیش از برخورد شهاب سنگ در حال چرخش زمین بود. معلوم نیست که چگونه این عناصر وارد داستان کلی بازی می‌شود.

آنچه از دنیای جدید Rage 2 می‌دانیم این است که با وجود جنگل‌ها و سرزمین‌های مرطوب، امکان گشت‌وگذار در محیط‌های جدید برای گیمرها فراهم شده است. این‌ها باعث می‌شود که Rage 2 از محیط‌های قهوه‌ای و کدر رنگ بازی نخست فاصله بگیرد، البته هنوز هم مبارزات و نبرد با وسایل نقلیه که شباهت فراوانی با فیلم جذاب و قابل تحسین مد مکس: جاده خشم (Mad Max: Fury Road) دارد، جزوی از تجربه بازی خواهد بود.

 


گیم پلی سریع و توسعه یافته


Rage 2_Gameplay / گیم پلی ریج 2

به نظر می‌آید که شرکت Id Software از عنوان مورد تحسین منتقدان و طرفداران یعنی Doom، نکات فراوانی یاد گرفته است. سیستم تیراندازی در Rage 2 به نظر می‌رسد که سریع‌تر، متحرک‌تر و مضحک‌تر از نسخه اول شده است. عنصر نانوتریت (Nanotrites) که در بازی اول هم وجود داشت، بار دیگر به این نسخه بازگشته است و به بازیباز قدرت‌های فوق‌العاده‌ای اهدا می‌کند. بازیباز می‌تواند از طریق این انرژی، به ارتفاعات بلند بپرد و سپس با قدرت فراوان، مشتی بر زمین بزند که دشمنان در هوا معلق شوند یا آن‌ها را از طریق این انرژی با دستان خود پرتاب کند. شما همچنین قادر هستید که به حالتی به نام اوردرایو (Overdrive) دسترسی داشته باشید که به شما اجازه می‌دهد انرژی بیشتری داشته باشید و بدن و سلاح شما را به سرحد توان خود می‌رساند. در مجموع سیستم تیراندازی و مکانیزمهای آن، ترکیبی از عناوین مثل Doom (رستاخیز)، Bulletstortm (طوفان گلوله) و نسخه اول بازی است که فرصت‌های خلاقانه‌ای هم برای کشتن در اختیار بازیباز قرار می‌دهد. برای مشاهده گیم پلی این بازی می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

یکی از ابزارهای کشتار بازی در نسخه اول، Wingstick (وینگ استیک) بود که بار دیگر در بازی Rage 2 در دسترس است. وینگ استیک همان بومرنگ‌های مرگبار بودند که می‌توانستید آن‌ها را به سمت دشمنان پرتاب کنید و سپس دوباره به سمت دست شما بر می‌گشت. این ابزار در Rage 2 بهبودیافته و این بار می‌توانید چند نفر را از پا دربیاورید و همچنین قابلیت ردیابی دشمنان در میدان نبرد هم به آن افزوده شده است. در کنار نارنجک‌های شگفت‌انگیز، ابزارهای دیگری به بازی افزوده شده است که شما می‌توانید آن‌ها را به سمت دشمنان پرتاب کنید تا میدان تعلیق ایجاد شده و آن‌ها در هوا معلق بمانند.

 


هر چیزی که دیدید، می توانید برانید!


بازی Rage 2/ ریج 2

مبارزات و نبردهای ماشینی همچنین با تغییرات عظیم به این نسخه بازگشته است و به نظر می‌رسد که رانندگی کردن با ماشین زره‌پوش و پوشیده شده از سلاح احتمالاً باعث می‌شود که شما از جهان آزاد بودن بازی، لذت بیشتری ببرید. در تریلرهای منتشرشده، نبردهای ماشینی در Rage 2، شباهت‌های فراوانی به ساخته قبلی شرکت آوالانچ یعنی مد مکس (Mad Max) و کمی هم شبیه فیلم موفق آن، جاده خشم (Fury Road) دارد که بدین گونه که شما اعضای بدن دشمنانتان را نابود می‌کنید و در عین صورت آن‌ها هم نیز شما را با تله‌ها، مواد منفجره، شلیک‌ها و غیره به دام می‌اندازند. در تریلرهای بازی مشاهده می‌کنید که بازیکن با ماشین جنگی که با اسلحه و خمپاره‌ای که به آن نصب‌شده رانندگی می‌کند. البته قابل ذکر است که شما توانایی استفاده از تمام ماشین‌های موجود در این بازی را برخوردارید.

Id همچنین گفته است که گیم پلی جهان آزاد بودن بازی نسبت به نسخه اول، بهبود یافته است. به جای محدودیت کردن مأموریت‌های بازی، همکاری با شرکت آوالانچ، نوعی گیم پلی خاص و آزادی عمل را در بازی افزایش داده است که امضای سبک گیم پلی جهان آزاد (Open-World) تلقی می‌شود. جدا از این‌که توانایی شرکت در مسابقات رانندگی را دارید، باید با دشمنانی که سوار بر ماشین نیز هستند و سعی دارند به شما نزدیک بشوند، به مقابله و مبارزه با آنان بپردازید.

 


انواع و اقسام دشمنان


ریج 2/ Rage 2

همانند نسخه اول، شما با آدم‌های خبیثی در این بازی به مبارزه می‌پردازید که از همه نوع و فرقه هستند. اولین و مهم‌ترین آن‌ها، سربازان آتوریتی هستند که جهش یافته‌اند و با تکنولوژی که به همراه دارند، قادر به پرواز هستند و می‌توانند با سلاح‌های قدرتمند، شما را نابود کنند.

همچنین در تریلرها به گروه جدید Goon اشاره شده است. گروهی از افراد دیوانه و ولگرد که علاقه زیادی به قتل و غارت دارند. گروه Immortal Shrouded هم در بازی وجود دارد که فرقه‌ای پیشرفته است که سعی دارد از طریق استتار و ماشین‌آلات، دشمنان خود را شکار کند. دشمنانی از فرقه‌های دیگری در این بازی حضور دارند که اطلاعات زیادی از آن‌ها منتشر نشده است. یکی دیگر از دشمنان که در تریلر گیم پلی بازی هم دیده شد، Mutant Crusher بود که موجودی غول پیکر و شبه هالک است که سعی دارد با مشت‌های محکم، شما را از بین ببرد.

 


خبری از بخش چند نفره در بازی Rage 2 نیست!


ریج 2/ بازی Rage 2

نسخه اول Rage چند نوع حالت در بخش چند نفره وجود داشت اما در بازی Rage 2 خبری از بخش چند نفره نیست و تنها یک بخش تک نفره دارد که به گفته‌ی مگنوس ندفورس (Magnus Nedfors)، کارگردان بازی، این بخش به‌شدت بزرگ و متنوع است.

 


آیا جعبه های لوت (Loot Boxes) در بازی وجود خواهد داشت؟


ریج 2/ بازی Rage 2

با توجه به گفته‌های کارگردان بازی، به نظر نمی‌رسد که جعبه‌های لوت (Loot Boxes) در بازی وجود داشته باشد. اید همچنین عناصری را برای گیمرها در بازی قرار داده است تا در درازمدت بازیکنان را درگیر بازی کند اما هنوز جزییاتی از آن عناصر به نمایش گذاشته نشده است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha