واتساپ حالت تصویر در تصویر (PiP) نسخه اندروید خود را اصلاح کرد
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:11 فروردین 1398، 16:00

واتساپ حالت تصویر در تصویر (PiP) نسخه اندروید خود را اصلاح کرد

واتساپ ویژگی تصویر در تصویر (PiP) نسخه اندروید خود را اصلاح کرد. نسخه بتای 2.19.86 این برنامه برای سیستم عامل اندروید به‌تازگی عرضه شده است که طی آن محدودیت اجرای ویژگی تصویر در تصویر آن برطرف شده است.

پیام‌رسان محبوب واتساپ در ماه می سال گذشته ویژگی تصویر در تصویر (PiP) را برای نسخه iOS منتشر کرد و پس از آن این ویژگی در ماه دسامبر برای سیستم عامل اندروید نیز ارائه شد. با این حال ویژگی تصویر در تصویر (PiP) در سیستم عامل اندروید با یکسری محدودیت‌ها مواجه بود و تنها قادر بود ویدیو را در پنجره چت اجرا کند. در نتیجه واتساپ به‌تازگی این محدودیت را برطرف کرده و در جدیدترین به‌روزرسانی در نسخه اندروید، ویژگی تصویر در تصویر (PiP) را اصلاح کرده است.

واتساپ / Whatsapp

اخیرا واتساپ نسخه بتای 2.19.86 را برای سیستم عامل اندروید عرضه کرده است. طی این به‌روزرسانی ویژگی تصویر در تصویر (PiP) نسخه اندروید بهبود یافته است و در حال حاضر این ویژگی دقیقا مشابه حالتی که در نسخه iOS اجرا می‌شود، عمل می‌کند. به موجب این به‌روزرسانی و به واسطه ویژگی تصویر در تصویر (PiP)، ویدیو موردنظر در پنجره کوچکی پخش شده و حتی اگر کاربر از محیط چت نیز خارج شود، اپلیکیشن را مینیمایز کرده و یا به اپلیکیشن دیگر سوییچ کند، این ویدیو قطع نشده و همچنان در یک پنجره مستقل اجرا می‌شود. لازم به ذکر است که این ویژگی تاکنون در نسخه اندروید عملی و اجرا نشده بود.

گفتنی است واتساپ فعلا در حال آزمایش این ویژگی است و هنوز آن را برای تمام کاربران اندرویدی ارائه نکرده است اما به نظر می‌رسد که این ویژگی به زودی عرضه شده و برای تمام کاربران اندرویدی اپلیکیشن واتساپ قابل استفاده خواهد بود. البته واتساپ در کنار این ویژگی در جدیدترین نسخه بتای 2.19.86 این اپلیکیشن، قابلیت پخش پیام‌های صوتی متوالی به صورت خودکار را نیز اضافه کرده است. قابل ذکر است که این ویژگی از نوامبر (آذر ماه) سال گذشته در حال توسعه و آزمایش بوده است و اکنون برای استفاده کاربران اندرویدی ارائه شده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha