چطور در بازی Sekiro Shadows Die Twice به یک شینوبی حرفه ای تبدیل شویم؟

بازی Sekiro Shadows Die Twice به تازگی عرضه شده و توانسته تحسین منتقدین و طرفداران را برانگیزد. در این مطلب قصد داریم به بیان نکاتی برای تبدیل شدن به یک شینوبی حرفه‌ای و همچنین کمتر مردن در این بازی دشوار بپردازیم.

بازی Sekiro Shadows Die Twice در عین حال که شباهت‌هایی با بازی‌های قبلی فرام سافتور مانند Dark Souls و Bloodborne دارد، تفاوت‌های عمده‌ای نیز با آن‌ها دارد. درست مانند سایر بازی‌های فرام سافتور، سختی بازی Sekiro Shadows Die Twice گاهی اوقات می‌تواند غیرقابل تحمل باشد. زمانی که در مقابل یک دشمن سخت قرار می‌گیرید و نمی‌توانید او را شکست دهید، احتمالا از خود بپرسید که چه چیزی را در بازی درست انجام نمی‌دهید. در واقع جواب اینجا است که بازی پر از مکانیک‌های پیچیده بوده که درک آن‌ها به کمی زمان نیاز دارد.

برای کمک به شما برای تبدیل شدن به یک شینوبی حرفه‌ای و آشنایی با برخی سیستم‌های بازی، در ادامه چندین نکته حیاتی را برای شما جمع آوری کرده‌ایم. با خواندن این نکات، شما یاد می‌گیرید که چگونه بازی را به صورت بهتری انجام دهید و احتمال زنده ماندن خود را در مبارزات افزایش دهید. شما می‌توانید این موارد را در ویدیوی زیر که برای شما تهیه کرده‌ایم، تماشا کنید:

 

 • چطور در بازی Sekiro Shadows Die Twice به یک شینوبی حرفه ای تبدیل شویم؟
  • به معبد مخروبه بازگردید
  • دفاع خود را تمرین کنید
  • مراقب حملات خطرناک باشید
  • فرم خود را حفظ کنید
  • فرم باس ها را به هم بزنیدفهرست عنواین این مطلب:
  • از ویژگی‌های دست مصنوعی خود استفاده کنید
  • بازی را متوقف کنید
  • از قابلیت مانور خود استفاده کنید
  • از مخفی‌کاری برای کاهش تعداد دشمنان استفاده کنید
  • به صحبت‌های دشمنان گوش داده و اطلاعات خریداری کنید
  • پیشروی خود را در جای دیگری ادامه دهید
  • کیف پول بخرید
  • برای مراحل فرعی زمان بگذارید
  • شنا کردن

 

 


چطور در بازی Sekiro Shadows Die Twice به یک شینوبی حرفه ای تبدیل شویم؟


 

به معبد مخروبه بازگردید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

معبد مخروبه به عنوان بخش مرکزی بازی Sekiro Shadows Die Twice عمل می‌کند که آنجا می‌توانید قطعات جدید برای دست خود ساخته و جان خود را آپگرید کنید. در طول ماجراجویی، شما چند آیتم اصلی به دست می‌آورید که ابزارها و مکانیک‌های جدیدی را باز می‌کنند. با این وجود، شما نمی‌توانید تا زمانی که به معبد بازگشته‌اید، از آن‌ها استفاده کنید؛ بنابراین بهتر است هر وقت که توانستید به این معبد بازگشته و توانایی‌های خود را افزایش دهید.

 

دفاع خود را تمرین کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

نکته اصلی در مبارزات بازی Sekiro Shadows Die Twice به هم زدن فرم دشمنان برای وارد کردن یک ضربه مرگ‌بار است. فرم دشمنان با نشانگری که زیر نشانگر جانشان وجود دارد، نشان داده می‌شود. شما باید سعی کنید با وارد کردن ضربات مختلف، این نشانگر را پر کرده و تعادل آن‌ها را به هم زده و ضربه نهایی را وارد کنید. با اینکه حملات شمشیر شما می‌تواند در به هم زدن تعادل دشمنان موثر باشد، اما این دفع کردن حملات دشمنان با شمشیرتان است که باعث پر شدن سریع‌تر این نشانگر می‌شود.

دفع کردن حمله به این صورت انجام می‌گیرد که درست موقعی که حمله دشمن برخورد می‌کند، دفاع کنید. البته این کار نیاز به مهارت و تمرین بسیاری دارد. خوشبختانه در بازی و معبد مخروبه، یک سامورایی زامبی با نام هانبی (Hanebi) وجود دارد که می‌توانید بدون اینکه نگران مردن باشید، این حرکات را روی او امتحان کنید. از این طریق می‌توانید با سیستم مبارزات بازی آشنا شده و حرکات جدیدی که از طریق درخت مهارت‌های بازی آزاد می‌کنید را تمرین کنید.

با این وجود، بهترین راه برای تمرین، پیدا کردن ناحیه‌ای کنار یک Sculptor’s Idol بوده که دارای انواع دشمنان مختلف است. هانبی رقیب خوبی برای تست کردن مهارت دفع کردن حملات است، اما در شرایط واقعی است که می‌توانید توانایی‌ها و نقاط ضعف خود را بسنجید. همچنین تمرین دفع حملات مقابل دشمنان مختلف با اندازه‌های مختلف می‌تواند امری ضروری باشد، چرا که شما اغلب در قسمت‌های چالش برانگیز بازی، در چنین موقعیت‌هایی قرار می‌گیرید.

 

مراقب حملات خطرناک باشید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

یکی از نکات بسیار مهمی که باید هنگام مبارزه با دشمنان در نظر بگیرید، حملات خطرناک آن‌ها است که با یک علامت قرمز رنگ در بالای سر مشخص می‌شود. شما با سه نوع از این حملات مواجه می‌شوید: یورشی، چرخشی و گرفتنی. حملات یورشی می‌توانند دفع شوند ولی زمانبندی این کار باید بسیار دقیق باشد. شما می‌توانید یک توانایی به نام «میکیری کانتر» از قسمت درخت شینوبی به دست آورید که به شما اجازه می‌دهد سلاح دشمن را به زمین کوبیده و آسیب زیادی به فروم او وارد کنید. با این وجود، حملات چرخشی و گرفتنی قابل دفاع کردن نیستند و باید یا بپرید و یا جای خالی بدهید.

دانستن این که دشمن شما چه نوع حرکت خطرناکی را انجام می‌دهد، بسیار ضروری است. اگر درباره حملات دشمن خود مطمئن نیستید، بهتر است کمی از او فاصله گرفته و سعی کنید حملات و سرعت او را زیر نظر بگیرید. تمرین این کار در کنار دفاع کردن حملات دشمنان می‌تواند رویارویی‌های شما را بسیار آسان‌تر کند.

 

فرم خود را حفظ کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

در طول مبارزات و تلاش‌های شما برای دفاع کردن حملات دشمنان، احتمالا فرم شما چندین بار به هم خواهد خورد. اگر یک بازیکن سولز هستید، احتمالا تلاش خواهید کرد تا دفاع خود را پایین بیاورید تا بتوانید خود را بازیابی کنید، اما بهتر است بدانید که انجام این کار نتیجه برعکس خواهد داشت. بهتر است دفاع خود را نگه دارید تا سرعت بازیابی فرم شما سریع‌تر باشد. همچنین جان زدن می‌تواند سرعت بازیابی فرم را افزایش دهد.

 

فرم باس های بازی Sekiro را به هم بزنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

قضیه فرم دشمنان درباره باس‌ها نیز صادق است. دشمنان می‌توانند به صورت سنتی با خالی کردن جانشان از بین برده شوند، اما پر کردن نشانگر فرم آن‌ها و سپس وارد کردن ضربه‌ای مهلک می‌تواند راهی موثرتر برای از بین بردن‌شان باشد. اگر می‌خواهید آن نشانگر را پر کنید، باید همواره حمله کرده و حملات آن‌ها را نیز دفاع کنید.

فاصله گرفتن از دشمن برای بازیابی سلامتی یا کمی استراحت اگر زیاد طول بکشد، باعث خواهد شد دشمنان فرم خود را بازیابی کنند و تمام زحمات شما از بین برود. اگر با دشمنی مواجه شدید که فرم خود را خیلی سریع بازیابی می‌کند، سعی کنید اول جان او را کاهش دهید. در این حین متوجه خواهید شد که نشانگر فرم آن‌ها از رنگ نارنجی روشن به قرمز تیره تغییر رنگ می‌دهد. هرچه این رنگ تیره‌تر باشد، آسیب رساندن به فرم آن‌ها آسان‌تر و زمان بازیابی فرم آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

 

از ویژگی‌های دست مصنوعی خود استفاده کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

شما با داشتن یک دست مصنوعی، می‌توانید ابزارهای بسیار مفیدی را در اختیار داشته باشید. هنگام مبارزات، احتمالا بیشتر حواس شما روی دفاع کردن است اما به هیچ وجه دست مصنوعی خود را فراموش نکنید. برخی از ویژگی‌های دست مصنوعی شما کاربرد بسیار واضحی دارند، مانند تبر که می‌تواند سپر دشمنان را بشکند. با این وجود، کاربرد برخی دیگر مانند شوریکن (Shuriken) و آتش می‌تواند برای شما چندان واضح نباشد.

هر یک از ابزار شما یک وظیفه مشخص در نبرد دارد. حتما توضیحات هر یک از آن‌ها را به دقت مطالعه کنید تا با کاربرد آن‌ها آشنا شوید. برای مثال، شوریکن در برابر دشمنانی که به هوا می‌پرند بسیار مفید است، زیرا می‌تواند سریعا آن‌ها را روی زمین بیاندازد. همواره در استفاده از دست مصنوعی خود دقت کنید، چرا که می‌تواند جان شما را در بسیاری از مبارزات نجات دهد.

 

بازی را متوقف کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

شاید این نکته بسیار واضح باشد، اما مخصوصا برای بازیکنان سری سولزبورن بسیار مهم است. بله، شما می‌توانید در Sekiro بازی را متوقف کرده و کارهایی که می‌خواهید را انجام دهید و دیگر مثل بازی‌های قبلی مجبور نیستید کاری که می‌خواهید را با عجله انجام دهید. از این ویژگی می‌توانید در مبارزه با دشمنان و باس‌هایی که نیاز به ساخت آیتم‌های جدید در اینونتوری دارند، استفاده کنید. حتی می‌توانید در وسط مبارزه بازی را متوقف کرده و نفسی راحت بکشید.

 

از قابلیت مانور خود استفاده کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

یکی از ویژگی‌های واضح بازی Sekiro Shadows Die Twice در مقایسه با سایر عناوین فرام سافتور، قابلیت پریدن شخصیت اصلی است. با این ویژگی می‌توانید از روی سر دشمنان پریده و یا جای خالی بدهید. اگر به سمت دشمن‌تان بپرید و در نزدیکی او دوباره دکمه پرش را فشار دهید، می‌توانید روی سر آن‌ها پریده و آسیب زیادی به فرم آن‌ها بزنید. پریدن، یکی از قسمت‌های بزرگ در مبارزات است و سعی کنید نهایت استفاده را از آن ببرید.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این بازی، استامینای نامحدود است و می‌توانید تا دلتان می‌خواهد بدوید، بپرید، جای خالی بدهید و حمله کنید. البته هنوز هم این یک بازی فرام سافتور است و باید در استفاده از تمامی این استراتژی‌ها مراقب باشید و حملات بی‌مهابا انجام ندهید، در غیر این صورت شدیدا تنبیه می‌شوید.

 

از مخفی‌کاری برای کاهش تعداد دشمنان استفاده کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

زمانی که رویارویی مستقیم بهترین گزینه نیست، شما می‌توانید با مخفی‌کاری از کنار دشمنان عبور کرده و آن‌ها را از پشت یا بالای سر بکشید. می‌توانید از سقف ساختمان‌ها یا بوته‌ها برای حمله به دشمنان استفاده کنید. همیشه به انواع دشمنان موجود در منطقه توجه کنید و اولویت کشتن مخفی آن‌ها را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر یک دشمن دارای تفنگ و یک دشمن دارای نیزه در کنار هم هستند، بهتر است ابتدا نیزه‌دار را از بین ببرید چراکه به آسانی می‌توانید دشمن دیگر را با چند ضربه شمشیر بکشید.

در صورتی که دقت بکنید، می‌توانید با استفاده از ضربات مخفیانه، یکی از جان‌های باس‌های کوچک را از بین ببرید. هیچ وقت برای از بین بردن مخفیانه دشمنان تردید نکنید، مخصوصا اگر از رویارویی با چندین دشمن به صورت همزمان مطمئن نیستید. با این کار به راحتی می‌توانید با یک ضربه آن‌ها را از بین ببرید، البته توجه کنید که این روش روی تمامی دشمنان کار نمی‌کند.

 

به صحبت‌های دشمنان گوش داده و اطلاعات خریداری کنید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

یک شینوبی عالی بودن تنها به انجام دفاع‌های دقیق و مخفی بودن ختم نمی‌شود. شما باید از محیط اطراف خود نیز اطلاعات خوبی به دست آورید. وقتی به صورت مخفیانه در دنیای بازی قدم می‌زنید، احتمالا متوجه شده‌اید که یک گزینه برای گوش دادن به صحبت‌های دشمنان وجود دارد. با اینکه این گفتگوها بیشتر بیشتر جنبه سرگرم کننده بودن دارند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند اطلاعات خوبی از آیتم‌های باارزش یا تهدیدات احتمالی آینده بدهند. البته این تنها راه به دست آوردن اطلاعات نیست. شما می‌توانید اطلاعات خود را از یک فروشنده مخصوص در ازای پول نیز به دست بیاورید.

 

پیشروی خود را در جای دیگری ادامه دهید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

هرچقدر هم تلاش کنید، ممکن است در اوایل بازی در یکی از مبارزات یا باس‌های بازی گیر کنید. به جای زمان گذاشتن روی آن باس و به هم ریختن اعصابتان، بهتر است به یک ناحیه دیگر در بازی رفته و آنجا را بازی کنید. دنیای بازی Sekiro Shadows Die Twice از این لحاظ نسبتا بزرگ است و اگر تجهیزات و امکانات کافی برای رویارویی با دشمنان در یک ناحیه را ندارید، می‌توانید قسمت دیگری از بازی را انجام دهید تا توانایی‌های لازم را کسب کنید.

 

کیف پول بخرید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

خریدن کیف پول با پول‌تان احتمالا ایده چندان جالبی به نظر نرسد، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد تا در مواقع لازم، پول کافی برای خرج کردن داشته باشید. به هر حال مردن هم قسمت زیادی از پول شما را هدر می‌دهد و زمانی که با یک باس دشوار روبه‌رو هستید، این امر وخیم‌تر نیز می‌شود.

 

برای مراحل فرعی زمان بگذارید

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

در طول بازی همیشه یک نگاهی هم به شخصیت‌های غیرقابل بازی داشته باشید. در کنار اینکه آن‌ها اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار می‌دهند، بعضی از آن‌ها مراحل فرعی مخصوصی نیز دارند. کامل کردن این مراحل می‌تواند پاداش‌های قابل توجهی داشته باشد؛ مانند موادی که دسترسی شما به یک شاخه مهارت کاملا جدید را فراهم می‌کند.

 

شنا کردن

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

آیا می‌دانید غیرقابل باورترین مورد در مورد Sekiro Shadows Die Twice چیست؟ شما می‌توانید در بازی شنا کنید. بله شما می‌توانید به نواحی غیرقابل دسترس از طریق شنا کردن برسید. این در تضاد با سایر بازی‌های فرام سافتور است که در آن‌ها افتادن در آب به معنی مردن است. با شنا کردن می‌توانید به آیتم‌های مفیدی دست پیدا کنید. یکی از این آیتم‌ها، فلس ماهی است که با کشتن آن‌ها می‌توانید به دست آورید.

با استفاده از این فلس‌ها می‌توانید از یک فروشنده مخصوص، آیتم‌های ویژه‌ای را بخرید. این فروشنده، در واقع یک دست است که از بالای بشکه بیرون می‌آید و در منطقه هیراتا (Hirata Estate) پیدا می‌شود. شما می‌توانید آیتم‌های مفیدی را از او بخرید، برای مثال یک معجون که مقاومت شما در برابر آتش را افزایش می‌دهد. پس حتما او را پیدا کنید.

با رعایت این نکات می‌توانید این بازی دشوار را کمی برای خود راحت‌تر کرده و تبدیل به یک شینوبی حرفه‌ای شوید که دیگر از رویارویی با دشمنان واهمه‌ای ندارد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
kafka 19 مرداد 1398، 16:35

بابت دوبله متشکرم.