نگاهی به ویژگی های کیبورد گیمینگ ریزر بلک ویدو کروما وی 2 نسخه تورنمنت

نگاهی به ویژگی های کیبورد گیمینگ ریزر بلک ویدو کروما وی 2 نسخه تورنمنت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کیبورد گیمینگ ریزر بلک ویدو کروما وی 2 (Razer BlackWidow Chroma V2) در کنار برخورداری از یک طراحی ساده، از ویژگی‌های قابل تحسینی نیز سود می‌برد. با ما همراه باشید تا ویژگی‌های این کیبورد را مورد بررسی قرار دهیم.

دوستداران بازی همیشه به دنبال ابزارهایی خاص هستند تا در سایه استفاده از آن‌ها بتوانند بدون اینکه احساس خستگی کنند، از زمان بازی لذت ببرند. چندی پیش در مورد هدفون‌های گیمینگ و بهترین‌های آن در سال 2019 مطلبی در پلازامگ نوشتیم. اما این در حالی است که برای یک کامپیوتر گیمینگ هیچ ابزاری ارزشمنتدتر از کیبورد آن نیست. در واقع صفحه کلیدی که مخصوص بازی طراحی می‌شود، محصولی با کاربری راحت است که از دکمه‌های نرمی نیز سود می‌برد. علاوه بر این ویژگی بارز باید بگوییم، این کیبوردها امکانات دیگری را هم در خود جای داده‌اند که آن‌ها را به کیبورد مخصوص بازی تبدیل کرده است.

در این راستا می‌توانیم بگوییم که به طور کلی از نظر قیمت، دو نوع کیبورد مخصوص کامپیوترهای گیمینگ وجود دارد. یک دسته کیبوردهای مخصوص بازی مقرون به صرفه هستند که محصول برندهای ناشناسی به شمار می‌روند و دسته دیگر کیبوردهای بازی از دستاوردهای برندهای معروف این عرصه محسوب می‌شوند که به ویژگی‌هایی بیشتر از ظاهر گیمینگ، کاربری راحت و دکمه‌های نرم مجهز هستند.

black window chroma v2 / کیبورد گیمینگ بلک ویدو کروما وی 2

درواقع این دسته از کیبوردهای سطح بالا قابل برنامه‌ریزی بوده و کاربر می‌تواند دکمه‌های آن را برای اهداف مختلف تنظیم کند. در این مقاله می‌توانید با بهترین موس‌ها و کیبوردهای بازی 2018 آشنا شوید. کیبورد گیمینگ ریزر بلک ویدو کروما وی ۲ (Razer BlackWidow Chroma V2) نیز جزو محصولات و کیبوردهای گیمینگی است که در مقاله یاد شده معرفی شده است. این کیبورد جزو محصولات رده بالای گیمینگ است و با قیمت بالای 100 دلار (حدود 140 دلار) به فروش می‌رسد. با این حال آیا همه این مواردی که در مورد کیبوردهای گیمینگ رده بالا گفته شد، چنین قیمت بالایی برای یک کیبورد گیمینگ قابل توجیه است یا خیر؟ با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی کیبورد ریزر بلک ویدو کروما وی 2 با دو تیتر پیش رو بپردازم.

 

 • طراحی کیبورد گیمینگ ریزر بلک ویدو کروما وی 2
 • کارایی و ویژگی‌های کیبورد ریزر بلک ویو کروما وی 2

 

حالا پیش از پرداختن به شرح جزئیات، می‌توانید بررسی کیبورد گیمینگ بلک ویدو کروما وی 2 را در ویدیوی پایین نیز مشاهده کنید:

 

طراحی کیبورد گیمینگ ریزر بلک ویدو کروما وی ۲ (Razer BlackWidow Chroma V2)

در این زمان که این بررسی را می‌نویسیم، کیبورد گیمینگ کروما وی 2 آخرین دستاورد سری بلک ویدو ریزر بوده که طراحی ساده را از سری بلک ویدو حفظ کرده است. این کیبورد گیمینگ چه با استفاده از پایه و چه بدون آن از شیب قابل قبولی برخوردار است که بدین سبب طراحی اروگونومیکی نیز دارد. درواقع در نگاه به این کیبورد هر چه نگاه به سمت پایین می‌آید شاهد انتهای کوتاه‌تر و سطحی برای قرار گرفتن دست‌ها خواهیم بود که در این قسمت می‌توان لوگوی زیبای ریزر را مشاهده کرد. گفتنی است که سطح و لبه یاد شده با استفاده از نیروی مغناطیسی به بخش دکمه‌ها متصل می‌شود به این ترتیب مچ دست در زمان استفاده از کیبورد در حالتی قابل قبول و راحت قرار می‌گیرد.

به همین دلیل در طولانی مدت می‌توان از آن به راحتی و بدون دغدغه خستگی استفاده کرد. در این راستا باید بگوییم که کیبورد کروما وی 2 توسط چند کارشناس سایت Pcmag مورد بررسی قرار گرفته است و نتیجه استفاده از این قسمت، راحتی بی‌نظیر دست‌ها گزارش شده است. همچنین گفتنی است بخشی که برای قرارگیری مچ دست در این کیبورد گیمینگ تعبیه شده نیز بدنه‌ای از جنس چرم مصنوعی دارد و با فوم نیز پر شده است. اما از کاربرد راحت این قسمت که بگذریم یکی از کارشناسان معتقد بود که بدون اتصال قسمت مچ به کیبورد، دست‌ها از روی کیبورد سر می‌خورد.

گفتنی است که نسخه تورنومنت به رنگ سیاه مات مزین است و به گونه‌ای طراحی شده که از ملحقات اضافه مانند سایر کیبوردهای گیمینگ به دور خواهد بود. دیگر نکته جالب و قابل توجه در مورد کیبورد گیمینگ ریزر بلک ویدو کروما وی 2 بهره‌مندی آن از نور پس زمینه زیبایی بوده که رنگ آن توسط کاربر قابل انتخاب خواهد بود. همچنین نور پس زمینه بین حروف و کلیدها به مانند فضای اطراف آن‌ها قابل انتخاب است.

متاسفانه دکمه‌های کیبورد ریزر دارای نمادهای نوری هستند که تاکید زیادی بر روی نور و رنگ آن‌ها شده است اما در مورد خوانایی برخی از دکمه‌ها روی کیبورد مانند @ و & و … باید بگوییم که پیدا کردن آن‌ها در شرایط کم نور و یا نور شدید دشوار است؛ به‌طوری‌که با نور پس زمینه در روشنایی زیاد یا روشنایی اندک، شناسایی دکمه‌های کیبورد کمی دشوار است و برای این کار کاربر باید تایپیست حرفه‌ای باشد تا در شب بتواند از کیبورد استفاده کند.

black window chroma v2 / کیبورد گیمینگ بلک ویدو کروما وی 2

به منظور برجای گذاشتن آثار سری بلک ویدو از محصولات ریزر، در این کیبورد نیز دکمه‌های عددی مشاهده نمی‌شود. این در حالی است که می‌توانیم شاهد ویژگی‌هایی همچون کلیدهای ماکروی اختصاصی و یک ورودی میکروفون باشیم. نور کروما کیبورد ریزر بلک ویدو کروما وی 2 دارای 16.8 میلیون رنگ پس زمینه است. همچنین در کنار بدنه کیبورد یک ورودی صدا و درگاه USB نیز مشاهده می‌شود. جالب است بدانید که سیم اتصال میکرو USB این کیبورد به دلیل اینکه از مقاومت بالایی برخوردار باشد، کابلی بافته شده است و دوام و انعطاف بالایی نیز دارد. در مورد طراحی دکمه‌ها باید بگوییم که آن‌ها اندکی مقعر هستند و شیب اندکی نیز در وسط آن‌ها مشاهده می‌شود. تا کاربر در زمان تایپ و کار کردن احساس خستگی نکند.

black window chroma v2 / کیبورد گیمینگ بلک ویدو کروما وی 2

مقایسه قیمت کیبورد گیمینگ ریزر مدل BlackWidow Tournament Edition Chroma V2 with Green Switch

اطلاع از قیمت بازار و قیمت فروشگاه‌ها لازمه‌ هر خرید است. مطمئنا قبل از خرید زمان و انرژی قابل توجهی را به پرس‌وجو و مقایسه قیمت فروشگاه‌ها اختصاص می‌دهیم.

نیاز به سامانه مرجع که اطلاعات کلی قیمت بازار را در اختیار ما قرار دهد، همواره احساس می‌شود. موتورهای جست‌وجوی قیمت فروشگاه‌های متفاوتی تاکنون ساخته شده اند که این نیاز را تا حد مناسبی رفع کرده‌اند ومرجع قیمت مناسبی برای اطلاع از قیمت بازار درست کرده‌اند.

اطلاعات لحظه‌ای قیمت بسیاری از محصولات از بین فروشگاه‌های معتبر از طریق وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های که در این زمینه ساخته شده‌اند در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. علاوه بر این، اطلاعات قیمت محصولات دست دوم را نیز از سایت ثبت آگهی در کنار فروشگاه‌ها در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. برای مقایسه قیمت، نام محصول را در تب جست‌وجوی این موتورهای جستجو قیمت تایپ کنید و یا از قابلیت جست‌وجوی صوتی آنها استفاده کنید. 

حالا ما قیمت کیبورد گیمینگ ریزر مدل بلک ویو کروما وی 2 نسخه تورنومنت و نسخه اصلی آن را در فروشگاه‌های مختلف در دو عکس زیر برایتان آورده ایم.

قیمت کیبورد گیمینگ ریزر مدل BlackWidow Tournament Edition Chroma V2 with Green Switch

قیمت کیبورد گیمینگ ریزر مدل BlackWidow Tournament Edition Chroma V2 with Green Switch ریزر بلک ویو کروما وی 2

همانطور که مشاهده می‌کنید لیست قیمت کیبورد ریزر بلک ویو کروما وی 2 را در دو موتور جستجوی قیمت متفاوت برایتان قرار دادیم و فروشگاه اینترنتی پلازا در هر دو این موتورهای جستجو قیمت و در بین فروشگاه‌های اینترنتی کل کشور در تاریخ 28 فروردین 1398 پایین ترین قیمت را در اختیارتان قرار داده است.

با بررسی محصولات دیگر فروشگاه اینترنتی پلازا متوجه خواهید شد که ما با هدف این که بهترین کالا ها را با بهترین کیفیت و با کم ترین قیمت در اختیارتان قرار دهیم وارد بازار تجارت الکترونیک و فروش اینترنتی شده ایم.

کیبورد گیمینگ ریزر مدل BlackWidow Tournament Edition Chroma V2 with Green Switch

کیبورد گیمینگ ریزر مدل BlackWidow Tournament Edition Chroma V2 with Green SwitchRazer BlackWidow Tournament Edition Chroma V2 with Green Switch Gaming Keyboard

نوع اتصالباسیم
رابطUSB

کارایی و ویژگی‌های کیبورد ریزر بلک ویو کروما وی 2

جالب است بدانید که رنگ دکمه‌های کیبورد گیمینگ ریزر بلک ویدو کروما وی 2 در سه نوع مختلف سبز، نارنجی و زرد است. با این حال می‌توان برای هر کلید رنگ خاصی را تنظیم کرد. به عنوان مثال کاربران می‌توانند دکمه‌های WASD را به رنگ نارنجی، دکمه R را به رنگ سبز و کلیدهای 1 تا 5 را به رنگ زرد در بیاورند و باقی کلیدها را خاموش نگه دارند. همچنین امکان تغییر رنگ متناسب با نوع بازی نیز در این کیبورد گیمینگ گنجانده شده است که در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.

در مورد وزن کیبورد باید بگوییم که وزن آن طوری است که از روی میز تکان نخورد، اما ریزر 5 نقطه اتصالی برای محکم بودن این کیبورد و لیز نخوردن آن در نظر گرفته است. همانند بسیاری از کیبوردهای ریزر نسخه تورنومنت کیبورد بلک ویدو کروما وی 2 کیبوردی مخصوص بازی است و اکثر کیبوردهای بلک ویدو ریزر دارای دکمه‌های قابل برنامه ریزی هستند. در این راستا تنها لازم است که برنامه پیکرهبندی آن را از اینترنت دانلود کنید. نرم افزار یاد شده ویژگی‌هایی همچون تنظیم ماکروها، نور پس زمینه و تنظیماتی دیگر را ارائه می‌دهد.

در مورد تنظیمات نور پس زمینه هم باید بگوییم که این نرم افزار دارای تنظیمات استانداردی در این زمینه بوده و تنظیمات پیش فرضی را نیز در خود جای داده است. همچنین شما با استفاده از نرم افزار می‌توانید نور کلیدهای خاصی را روشن کنید. گفتنی است که بازی‌ها و سایر برنامه‌ها کاملاً با کیبورد کروما وی 2 سازگار هستند و کاربران می‌توانند نور پس زمینه کیبورد را متناسب با برنامه مورد نظر تنظیم کنند. متاسفانه تعداد بازی‌هایی که از تنظیمات خاص کیبورد بلک ویدو کروما وی 2 بهره می‌برند نیز محدود است اما در سایت کروما می‌توانید لیستی را مشاهده کنید که از این تنظیمات خاص بهره‌مند است.

در مورد ماکرو نیز باید بگوییم اگر پروفایلی با ماکرو ایجاد کنید می‌توانید از گزینه Link Program بازی مورد نظری که می‌خواهید تنظیمات روی آن اعمال شود را انتخاب کنید. البته ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود بلکه علاوه بر بازی امکان انتخاب هر نوع برنامه دیگری با پسوند Exe. نیز میسر است.

درست است که کیبورد گیمینگ ریزر بلک ویدو کروما وی ۲ صفحه کلید خیلی زیبایی در عرصه گیمینگ و فناوری محسوب نمی‌شود، اما از طراحی زیبا و شکیلی بهره می‌برد که در کنار این طراحی، دارای ویژگی‌ها و کارایی قابل تحسینی نیز است. این کیبورد قیمت بالایی دارد که می‌توانید آن را با کیبورد 99 دلاری Corsair’s K70 LUX نیز مقایسه کنید. این در حالی است که کیبورد کروسیر تنظیمات بیشتری را از نور پس زمینه در اختیار کاربر قرار می‌دهد و همچنین کلیدهای اختصاصی بیشتری نیز دارد. البته این را هم باید در نظر بگیریم تنظیمات کروما خاص‌تر و مخصوص کیبورد ریزر است. همچنین قابلیت جداسازی پدی که مچ دست روی آن قرار می‌گیرد از دیگر ویژگی‌های کیبورد ریزر بلک ویدو کروما وی 2 به شمار می‌رود. خوب است بدانید که می‌توانید این کیبورد گیمینگ ریزر را با دیگر کیبوردهای گیمینگ موجود در بازار مقایسه کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood